Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lisztérzékenység elkerülésér...

A lisztérzékenység elkerülésére (már ha elkerülhető), mikor célszerű adni a babának. Minél korábban v minél később? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés
A 7 hónaposom már kapott 1x gluténtartalmú ételt,de valamiért még félek.Van a családban 2 cöliákiás is.:(
2011. okt. 12. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
hugom si lisztérzékyen, de emiatt én sem tömtem a kicsit gluténnal, csak módjával és bőven 6 hónapos kora után.
2011. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb tudományos kutatások szerint érdemes a baba 4-7 hónapos koráig bevezetni. (Azt hiszem, a legújabb Kismama magazinban van szó a hozzátáplálásról.)
2011. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az angol gyermekorvosi kamara ajánlására most nálunk is azt mondják, már négy hónapos kortól ismerkedjen a gluténnal a baba, így kisebb az esélye a későbbi lisztérzékenység kialakulásának. A védőnőm azt mondta, az a lényeg, hogy olyan korban kezdjük, amikor még döntően anyatejes a babó. Én 5,5 hónaposan adtam neki először babakekszet, de csak nagyon keveset. (Egyébként imádja!:D)
2011. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na most belém állítottátok a frászt:SPedig az anyai ösztöneim egészen mást súgnak(lehet rosszul).
2011. okt. 12. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit olvastam, hogy azért kell hamar glutént adni, mert amíg a baba anyatejes addig az anyatejben lévő enzimek miatt jobban hozzászokik a baba szervezete, és kisebb eséllyel alakul ki gluténérzékenység. Vagy valami ilyesmit írtak, elég tudományosan volt megfogalmazva ,én ezt szűrtem le belőle.
2011. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én tesóm lisztérzékeny, így a kisfiam veszélyeztetett (és én is, mert akár még rajtam is kijöhet ez a betegség, felnőtt korban). Mi konzultáltunk egy csecsemő belgyógyásszal, aki azt tanácsolta, hogy 6 hónaposan mindenképpen vezessem be a glutént, mert minél később találkozik a szervezete vele, a vékonybélbolyhok annál kevésbé tudják majd tolerálni, így nagyobb lesz a cöliákia kialakulásának veszélye.

Egyébként pedig mellékesen megjegyezte, hogy ha a gyerek örökölte genetikailag a betegséget, akkor tökmindegy, mikor és hogyan vezeted be a glutént, mert nagyon valószínű, hogy lisztérzékeny is lesz - nem feltétlenül gyerekkorban jelentkező formában, akár felnőtt korban is előjöhet.

2011. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!
2011. okt. 12. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:
#1. Gondolom (többek között) azért, mert édes...
2022. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!