Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a lisztérzékenység tünetei...

Mik a lisztérzékenység tünetei és mennyi idő alatt jelenik meg első kóstolás után?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2010. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:-P
2010. dec. 7. 11:29
 3/14 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenység NEM FOG jelentkezni kóstolás után, ebben biztos lehetsz. Több hónapnyi, vagy akár több évnyi gluténes étkezés után jelentkezik, HA jelentkezik egyáltalán. Öcsém lisztérzékeny, és 2,5 éves korában derült ki róla, hogy cöliákiás.

És a tünetei különbözőek lehetnek: indokolatlan, furcsa színű-állagú hasmenés, haspuffadás, étvágytalanság, hányás, ezek következtében fogyás, súlyvesztés, vagy akár bőrkiütések (tesómnak csak ez volt és haspuffadás).

2010. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként már lehet kapni ilyen tesztet patikákban, 4000 Ft körül van, és megmutatja, hogy lisztérzékeny a baba, vagy sem. Ha ettől tartasz, vegyél ilyen tesztet.
2010. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A teszt is csak azután működik, ha a baba már pár hónapja eszik glutént. Ellenanyag szintet mutat ez is, és kell idő, amíg ez felhalmozódik a szervezetben annyira, hogy kimutatható legyen.
2010. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Addig már eljutottam, hogy ez öröklődik, és nyugodtan eheti a glutént 8 hónapos kora előtt is, ha nem hajlamos rá. Csak arra kell vigyázni, hogy lassan, fokozatosan kell bevezetni. A mi családunkban nincsenek allergiások.
2010. dec. 7. 16:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
14:26-os vagyok. Egy alapténnyel nem vagy tisztában: a lisztérzékenység nem allergia. Ez egy genetikai alapokon nyugvó autoimmun betegség. Egyáltalán nem úgy működik, mint egy allergia.
2010. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy értettem nincsenek lisztérzékenyek...
2010. dec. 7. 21:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én öcsém lisztérzékeny, és kisfiam ezért veszélyeztetett. Be kellett vezetni nála a glutént 6 hónapos korban (csecsemő belgyógyásszal konzultáltunk erről). Annyi, hogy jobban oda kell nála figyelni az esetleges tünetekre. De ezzel a teszttel nekem is beletették a bogarat a fülembe. Max. 2 éves korában fogok venni egyet, hogy megtudjam végre: fennáll a lisztérzékenység esélye vagy sem. De ehhez tényleg több hónapos "glutén-terhelés" szükséges, egy kóstolás után nem fog kiderülni.
2010. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tegnap adtam először babapiskótát (búzaliszt) és ma egész nap ment a hasa... 7,5 hós. Más gabonákat már kóstolt rizst, zabot. Egy hét múlva újra megpróbálom.
2010. dec. 8. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!