Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a lisztérzékenység tünetei?

Mik a lisztérzékenység tünetei?

Figyelt kérdés
Unokahugom mésfél éves kb 9-10 hós koráig szopizott.De mióta nem,azóta szinte heti rendszerességel megy a hasa.Voltak orvosnál de semmi értelmeset nem mondott.Én próbálok egy kicsit nyomozni,mi lehet a háttérben.Egyébként nagyon soványka.Segítsetek
2010. febr. 6. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, lehet ez is például. De ez lehet tejérzékenység jele is. Kivizsgálást javaslok.
2010. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Puffadás,hasfájás,hasmenés.A tejfehérje és tejcukor allergiánál is lehetnek ilyen tünetek,ezért lenne jó,ha az anyukája kérne beutalót ételallergia tesztre.
2010. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem ad neki tejet.Az én lefejt anyatejcsimből szokott inni.úgy tudom volt már neki,tejfehérje vizsgálat ennnek ellenére de az negatív lett+szója.lisztet nem néztek még és azért kérdem.Nem fáj a hasa olyankor.
2010. febr. 6. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

A cöliákiának nagyon sokfajta tünete lehet. Egyes gyerekeknél hasmenés, másoknál hányás, megint másoknál kiütések, és még ki tudja, mennyiféle lehet. Onnan tudom, hogy az öcsém lisztérzékeny 2 éves kora óta (most 30 éves). Mindenképpen érdemes csináltatni vizsgálatot, gyermekorvos ad beutalót. Tesómnak annak idején a Heim Pál Kórházban a vékonybél-bolyhokból, és a fenekén a bőrből kicsíptek egy kis darabot, és azt megvizsgálva derült ki ez a betegség.

Banyuci

2010. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A te lefejt anyatejedtől is lehet baja, ha te tejed fogyasztasz, vagy bármilyen tejterméket. Ilyen korban pedig nem mutatják ki a tesztek, hidd el, az én gyerekeimből 2 tejérzékeny. Kizárólagos szoptatás mellett is...
2010. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és étvágyuk volt,van?Összefügghet azzal hogy ilyen kis soványka?9kg másfél éves.Én nem iszom tejet,nem szeretm.Ő is csak max egy héten 2x kap az enyémből,azt sem mindig issza meg.Ja és elég beteges is.
2010. febr. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!