Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák pelenka segitsége...

Fiús anyukák pelenka segitséget kérek! Miért ázunk el minden este? Milyen és hányas pelenkát használtok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam lassan 4 hetes, kb 4,5 kg. Próbáltuk már a pampers 2-es pelenkát, és a libero 2-es pelenkát, de majdnem minden este elázunk. Ha este átpelenkázom, akkor a visszaalvással vannak gondok (kb 1,5 óra). Ki milyen pelenkát használ? És milyen méretet? VAgy egyéb ötlet?

köszi!


2011. okt. 14. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ikerfiaim vannak,már 8 hónaposak,de ennyi idős korukban a babylove (DM sajátmárkás) vált be. A pampers-ből akkor még mi is kifolytunk:(

Most már viszont fordítva van, a babylove nem jó,csak a pampers active baby a jó nekik,esetleg még huggies,libero. Ez utóbbi 2 a pisit megtartja,de a kakit néha nem:(

Amúgy egyéni,kinek mi válik be,de sztem próbáld ki a babylove-ot!

Sok sikert:)

Ikres

2011. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam már nagy, nem emlékszem, hogy hanyas méretet használtunk ebben a korban, de pampers-t. Ami nálunk annó gondot okozott, ha pl. nem jól "raktam" el a kukacát, annak lefele kell állni, mert ha másfele állt, akkor tuti kipisilt belőle. A pelus szélén a "fodrokkal" is volt bajom, ha nem húztam ki, akkor az is kitartotta a pelust és akkor ott folyt ki. Szóval nálunk csak ilyen technikai problémák voltak, de a pelussal nem volt gond. Ha jobban belegondolok, akkor lehet, hogy már mi is 2-es pelust használtunk. A lényeg, hogy a hasánál és a combján jól odasimuljon, persze ne úgy, hogy elszorítsa, de ha kis rés van, akkor nem a pelenkába folyik a pisi, hanem a combján folyik ki, vagy a hátán. Ha nem ezek jól vannak, akkor nincs több ötletem egyelőre. :)

2011. okt. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is Pampers 2-est használtunk, ahogy előttem írták a kukacára kell figyelni, egyenesen lefelé álljon. A derekánál annyira szorítsd meg, hogy egy ujjad beférjen még a pelus és a hasa közé.

Viszont szerintem éjjel sem árt még ilyen pici babát átpelenkázni, legalább egyszer, mert reggelre azért sokat pisil, így elkerülhetetlen, hogy kifolyik belőle. Esetleg próbáld majdnem sötétben átpelenkázni, akkor talán nem kel fel. A ringatás is beválhat, hogy hamarabb visszaaludjon, ha cicizik, akkor add oda neki, vagy esetleg cumit.

2011. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi lányok:)

A kukira figyelek, mert már felhivták erre a figyelmem, de sajnos ez kevés. A csere lesz a megoldás ezek szerint. Próbáltam én utána cicit, éneklést ringatást, de igy is hosszú lett a visszaalvás:(

2011. okt. 14. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, ennyi idősen, kb ilyen súllyal nekünk is a DM-es Babylove pelus jött be, sajna aztán a 3-asnál nem, onnantól Libero.
2011. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a Lidl-ből veszünk pelenkát, a Tojours márkát, és tökéletesen bevált.
2011. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi vagy a netről, vagy a gyógyszertárból vesszük a pelenkát.

Bebish a neve, jó a minősége, olcsó, házhoz hozzák, kell ennél több?

2011. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!