Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos státusz: oldaláról...

3 hónapos státusz: oldaláról hátára fordul. Ezt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Arcra mosoly rengeteget, beszélőre figyel, még fogni nem tud, de már látom, hogy akar. Fejét emelgeti, de így emelgette már 1 hónaposan is, még korán nem 45 fokos szögben. Igaz, hogy ilyenkor az alkarjára kell támaszkodnia? És hogy értik az, hogy oldaláról hátára fordul? Meg kell tartani magát oldalfekvésben?

Pár nap híján 2,5 hónapos. Le van maradva?


2011. okt. 14. 09:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem, folyamatosan "beszél".
2011. okt. 14. 09:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogyha oldalra fekteted, akkor elfordul a hátára. Nem kell megtartania magát oldalt fekvésben.

Nekem 2 gyermekem van, egyik sem támaszkodott 3 hónaposan a kezén. Kislányom most múlt 5 hónapos, 2 hete kezdte el, hogy kitámasztja magát hasonfekvésben.

2011. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont egyidősek a babáink:)Az enyém tegnap volt 11 hetes.

Én is mindig azt olvasgattam, hogy mikor mit "kell" csinálnia, de rájöttem, hogy hülyeség, mert úgyis mindent megcsinál, amit kell.

Fogni még persze nem fog, de ha rákulcsolod a kis kezét a csörgőre, akkor nem engedi el.

Az enyém nagyon sokat húzza magát felfelé, ha megfogom a kezét, már ülne :)

2011. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 haramia ***** válasza:
mi kedden voltunk a 3 hónapos státuszon és a védőnő még a babára se nézett, úgy pecsételte le...(én azért persze figyelem folyton és szerencsére mindent tud, ami fel van sorolva, sőt még a 6 hónaposból is 1-2-őt :) )
2011. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is tegnap voltunk 3 hós védőnénizésen, és ezen a kérdésén én is jót mosolyogtam :) Ki is próbáltam gyorsan még ott helyben, de eldőlt mint egy krumplis zsák. Persze ezt pont úgy ahogy újszülött korában is. Nem értettem mi a jelentősége. Amúgy hátáról oldalra fordul, úgy piszkálja a játékait, szerintem ez fontosabb mozdulat, de mindegy.

Szerintem semmiben sincs lemaradva a babád.

2011. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezt miért a 3hós korhoz kötik, hiszen már csecsemőkorban is kitámasztjuk a babát, hogy ne forduljon a hátára. Tehát már ekkor is meg tudnak fordulni. Az én lányom már meg sem marad az oldalán, egyből fordul. 3 hónapos
2011. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!