Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha úgy elfáradok a mindennap...

Néha úgy elfáradok a mindennapos, monoton teendők mellett. Ki, hogy van ezzel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a világ legszebb időszaka van most az életemben (gyeden vagyok, kisfiam 23 hónapos), de vannak napok (mint a mai is), hogy "sok" a mindennapos monoton tennivaló. Imádom a kisfiamat, de néha jó lenne csak úgy kinézni a fejemből...Ilyenkor olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy nem vagyok jó anya.
2011. febr. 3. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó anya vagy. Fáradt jó anya. Majd jön a tavasz!

(Ma nekem is ilyen napom van. 2 gyerekes anyuka)

2011. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen mindenkivel van szerintem. Nálunk most mindhárom gyerek beteg, a legkisebb két éves. Egyik éjjel alig aludtunk, tegnap letettem a fejem, és aludtam, azt sem tudtam, hol vagyok... ma meg semmi házimunkához nincs erőm, kedvem...
2011. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már baromi hosszú ez a tél! nyugi, nem ezen múlik, ki jó anya és ki nem az :) Mindenkinél vannak ilyen időszakok, aki tagadja, vagy hazudik, vagy varázsló. Nálunk 4 gyerek van, mindegyiknél voltak ilyen időszakaim. Most a picivel épp a héten... Így aztán elhatároztam, kicsit változtatok, többet járok emberek közé, míg apa és a nagyok vigyáznak a gyerkőcre. én meg bejárok a lányom sulijába táncpróbákra :)
2011. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tegnapelőtt volt ilyen világvége hangulatom,egész nap nagyon fáradt voltam plusz a 17 hónapos fiam is keményen elveszi az energiám!Várom a jobb időt hátha a hangulatom is jobb lesz!
2011. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom...Bennem is hasonló érzések kavarognak,bár még csak egy babám van. Olyan lelkiismeret furdalást érzek,amikor az jut eszembe,hogy milyen jól esne egy kis egyedüllét néha,amikor én egyedül rendelkezhetem az időmmel.Persze,ilyen már nem lesz mostanában. Aztán ránézek a kicsi fiamra,és visszazökkenek,hiszen már el sem tudnám képzelni nélküle az életem,és olyan gyorsan felnőnek,akkor meg majd ezt az időt sírjuk vissza...

A lényeg a lényeg, együttérzek veled és mindannyian vagyunk így néha...de egy másik pillanatban pedig már újra mi vagyunk a világ legboldogabb ANYUKÁI:)

2011. febr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak néha ilyen napjaim!Igazából énnekem egy dolog nagyon hiányzik,hogy mondjuk vasárnap egy kicsit henyélni mint régen mikor a férjemmel az egész vasárnap délelöttöt ágyba töltöttük!(ágyba reggeliztünk,tv-tünk,összebújtunk,filmeket néztünk)Amikor ilyeneken jár az agyam én is mindíg azt mondom,hogy nem jó anya vagyok,de az vesse rám az első követ akinek néha nem jut ilyen eszébe.
2011. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen elfogadható dolog, azaz normális. Van ilyen mindenkivel, nyugi.
2011. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nem akarom megismételni az előttem szólókat, de persze, hogy néha ezt érezzük, és elfáradunk. Biztos, hogy anyának lenni a legszebb "szakma", de a legfárasztóbb is. én már 4 órában dolgozom 1 éves lányom mellett, így kicsit pörgősebb lett az életem, több mindennel foglalkozom, és ugyan elfáradok estére, de végre kimozdulok, rendes ruhát veszek fel, figyelek a hajamra, egy kis laza smink, és máris jobban érzem magam.

a tél viszont így is megvisel, egyébként is utálom, addig élveztem csak, amíg volt egy kis hó, és kipróbálhattuk a szánkót. szerintem már mindenki vágyik a jó időre, a napsütésre, ez majd kizökkent a monoton szürke napokból bennünket.

megértem, hogy időnként szeretnél egyedül lenni, lehet, hogy én ezért szoktam vissza a cigire, ha rágyújtok az erkélyen, akkor kicsit bambulhatok:-)

ne legyen lelkiismeretfurdalásod! emberből vagyunk mi is, szülőnek lenni nagy kihívás, folyamatos figyelem, koncentráció még akkor is ha alszik az a gyerek, vagy ha éppen más vigyáz rá, mindent hozzájuk igazítunk, és amíg kicsik folyamatosan változnak a napi szükségletek, alig lehet követni. én pl. attól borulok ki, amikor megszokok valami rendszert, és akkor jön egy fejlődési fokozat, és minden felborul, a "hozzászokást" lehet újrakezdeni.

2011. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ismételném a többieket, csak csatlakozom. Ma 20 hónaposom kiidegelt... vagyis talán én foglalkoztam vele keveset délelőtt (hivatalos ügyekben telefonálgattam), aztán rohanás ebédet főzni, aludni sem akart, délután séta, de rossz volt, mindent a szájába vett, még a kutyus farkát is megnyalogatta... na ott telt be a pohár... Imádom, szeretem, nem adnám semmiért, de ma sok(k) volt belőle.
2011. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban érzem magam már, főleg, hogy ennyien vagytok akik megértőek velem. Jó olvasni, hogy ugyan csak így távolból, de legalább egyre gondolunk néha. Nagyon köszi, segítettetek feldolgozni ezt a helyzetet. Mindenkinek szép, napsütéses és boldog tavaszt kívánok!
2011. febr. 4. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!