Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más hogy bírja ezt a mindennap...

Más hogy bírja ezt a mindennapos rutint? Én néha már úgy érzem, hogy begolyózok. Más hogy van ezzel? Honnan vesztek minden naphoz erőt és energiát?

Figyelt kérdés

Minden nap ugyanaz: tisztábatevés, etetés, büfiztetés, játszás, ölben hordozás, altatás stb. Én néha már úgy érzem, hogy begolyózok. Más nem érzett még így? Vagy én bennem van a hiba?

2 gyerekes anyuka


2010. júl. 2. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha mindent egyedül csinálsz akkor nem csodálom. Néha a párod, vagy valamelyik nagyszülő ha át tud vállalni egy-egy feladatot, és pár órára ki tudsz kapcsolódni az sokat segít.
2010. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, muszáj néha pár órára kikapcsolódni, esetleg elmenni sportolni, találkozni barátokkal, az sokat segít. Sajnos az eleje ilyen monoton, de lesz jobb is. Próbálj szervezni segítséget, magadnak pedig programokat!
2010. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Ne ülj otthon minden nap mert abba tényleg bele lehet golyózni, nekem még csak 1 gyerkőc van, igaz az utolsó pillanatig futkostam a terhességem alatt, napi min 200 km.-ert mentem, így egy darabig jól esett a nyugi, de ha elegem van irány a világ. Baba a babakocsiba és bejárjuk a várost, vagy be a kocsiba és irány valahová. Szeretnémk 2.-at is nem tudom, hogy lesz kivitelezhető, de biztos megoldom valahogy. Szerencsém van mert végigaludja az éjszakát este előkészítem a másnapi kajához valókat+takarítás fele a többi reggel, vagy de. utánna nyomás.

Nekem lenne segítségem, de soha senkitől nem kértem még semmit és remélem nem is leszek soha rászorulva, mert szeretek mindent egyedül intézni. Mi 3-an vagyunk testvérek Anyám soha nem passzolt le sehova, Ő sem golyózott be, de attól szeretjük a nagyit is. Én úgy vagyok vele, hogy ezt én vállaltam nekem kell megoldani, és nagyon utálnám magam ha ez nem menne.

2010. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem vagy egyedül és nincs benned hiba sem. Fáradt vagy. Én dettó igy vagyok,pedig ugy imádom a gyerekeimet ,hogy nem lehet szavakkal kifejezni,de néha már a sírógörcs kerülget a fáradtságtól. Nem tudom neked mennyire van segitséged,mert nekem pl nincs. Annyi hogy a lányommal már nincsenek gondok ő 7 éves nagyon önálló. A fiam 10 hós örökmozgó szó szerint éjjel nappal. Reggel 5-től este 7-8-ig egyedül vagyok velük. Mindent egyedül csinálok,sokszor a picivel az oldalamon. Több mint 10 hónapja nem aludtam egyhuzamban többet 3-4 óránál,napközben nem tudok pihenni. Sokszor kesergek én is hogy jó lenne valami kikapcsolódás. De max annyi van,hogy elsétálok a boltba,találkozom 1-2 kismamával megbeszéljük a gondjaink egy részét és haza az otthoni taposómalomba. Hogy töltödöm fel? Nem tudom.... Mert még a gyerekem nélkül nem voltam semennyit. VAn amikor nagyon nagyon kimerülök és ugy érzem nem birom tovább,aztán 1-2 nap múlva ujra a régi vagyok. Talán pont ők (a gyerekek) akik lefárasztanak és erőt is adnak egyben..... Na meg néha bekell nyomnom melléjük 1-2 energiaitalt:-)
2010. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha van autód néha mozdul ki a gyerekkel másik játszótérre, vagy menj el egyedül új ruhát venni, engem ezek a dolgok dobnak fel, így kicsit kilendülök a hétköznapokból.
2010. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hűűű, én már nagyooooooooon kivagyok!

4. éve vagyok itthon és néha annyira borzasztónak érzem a helyzetet, hogy legszívesebben lelépnék itthonról pár napra!

Pedig nem is olyan szörnyűek a gyerekeim, a nagy fiam 3 és fél éves, nagyon ügyes, tök jól elvan, a pici fiam 8 hós, de ő is olyan nyugodt, nem kell őket minden percben foglalkoztatni, tehát azért jut egy kis időm magamra is, de mégis néha úúúúúúgy befordulok!

Egész nap feszült vagyok, mert ha a gyerekekkel foglalkozom, akkor nem jut idő a háztartásra és a főzésre, ha meg ez utóbbiakkal foglalkozom, akkor meg lelkiismeret furdalásom van, hogy miért nem a kicsikkel játszom inkább. Aztán meg persze akkor is, amikor leülök a gép elé egy picit kikapcsolódni...

Ráadásul a párom nem ért meg, azt hiszi, hogy az itthonlét a gyerekekkel csupa móka és kacagás, nem érti mitől fáradok el...

Úgy irigylem azokat a nőket, akik az igazi önfeláldozó anyukák tudnak lenni :(

2010. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

16:07-es vagyok.

Amúgy attól teljesen kikapcsolódom és feltöltődöm, ha pár órát távol tudok lenni otthonról, pl. találkozom vmelyik barátnőmmel vagy a húgommal, vagy elmegyek vásárolni.

Már nagyon várom a szeptembert, akkor befejezem végre azt a sulit, amit felfüggesztettem a pici születése miatt, és akkor hetente 2x 5 órát megint felnőttek között leszek! Juhhééééé :))))

2010. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

áh én is a megőrülés határán vagyok enyém hiperaktív...

és el se tudok soha sehova menni, senki se segít, tanulni is itthon tanulok kevés sikerrel... pedig eleinte gondoltam, h na most lesz időm újra elkezdeni...

2010. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szombat délelőttönként apára van bízva a gyerek, én meg alszom. És esténként is szoktam kérni szabad órákat, amikor nem érdekel, mit csinál vele, csak foglalja le, én meg elmerülök a fürdőkádban. Anyósomtól is elfogadom az ilyen irányú segítséget. (Inkább ezt, mint a házimunkát, mert azt még egyszer meg kell utána csinálni.)


Kell a szabadidő nekem is. Pihenés nélkül hogy működjön az ember hatékonyan?

2010. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy néha ki kellene mozdulnom, de még ebben is olyan szerencsétlennek érzem magam, mert a kicsi (3 és fél hós) sír a babakocsiban egy idő után, az autóban pedig egyenesen utál utazni. Hogy miért van ez, ezt sem tudom. A férjem nagyon sokat dolgozik, reggeltől este fél kilencig, még hétvégén sincs itthon, így ez már nagyon sok...
2010. júl. 2. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!