Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érezte így? Még hogy a...

Más is érezte így? Még hogy a gyerek öröm és boldogság, egyenlőre nem ezt érzem.

Figyelt kérdés
Ha nem alszik akkor sír, végig csinálok mindent amit csak tudok, de nem nyugszik, egészséges, mert orvosnál is voltunk. Kifog a védőnőn, nagymamákon, doktornőn, senki nem tudja miért sír. 4 hónaposak vagyunk, mikor szűnik ez meg. Sajnos már olyan gondolatom is volt, hogy megbántam hogy megszültem, pedig nagyon akartam. Lelkiismeret furdalásom is volt. Ha elmegyünk tanácsadásra, vagy bárhová, minden gyerek csendben van, ő meg üvőlt, már olyan égőnek tartom, hogy mindenki minket néz, mintha rossz anya lennék.
2011. okt. 17. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya. Én tökéletesen megértelek mert ugyanezt éltem át, a gyerek 6 hónapos korára a pszichológusnál kötöttem ki. A kiabálás a hasfájás miatt van, nem tudsz vele mit kezdeni, ha a fejed tetejére állsz sem. Elmúlik, az én kislányom 4 hónapos koráig üvöltött egész nap, mindennap, aztán már sokkal kevesebbet s kb 5 hós korára elmúlt. Azóta kiegyensúlyozott, szépen elvan magában is. Én is ezerszer gondoltam annak idejn rá, hogy nem kellett volna szülnöm, és hogy elegem van, oedig szeretem a gyerekemet. Az emberben felgyülemlik a sok stressz, feszültség, és ennek idő kell, mire feloldódik. A babám már 10 hónapos, de még mindig nem 100% a lelki egyensúlyom,, de már alakul, jó irányba. Remélem segítettem, abszolút nem vagy egyedül!!! Csak a kitartás és a türelem segít, bár tudom abból most nincsen sok.
2011. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

tökéletesen megértelek, ugyan így vagyok én is

Imádom szeretem a gyerekemet, de néha felteszem magamnak a kérdést, hogy jó ötlet volt a gyerekvállalás

az enyém csak két hónapos, de az őrületbe tud kergetni, az ordításával

2011. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Dévény torna? Sok sírós gyereknél egyszerűen izomproblémáról van szó.

De próbáld könnyen venni. Nekem 2 áldott jó baba után a harmadik volt hasfájós, sírós. Tudtam,hogy akkor bírom ki, ha nem veszem tudomásul és amiatt pedig végképp nem izgatom magam,hogy mások mit gondolnak. Nem egyszerű,de más megoldás nincs.

2011. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ok nélkül nem sír semelyik gyerek sem. Minden bizonnyal fáj valamije, azt kell kitapasztalni, hogy mije. Barátnőmnek volt ilyen a kisfia, mindig mindenért ordított, mígnem kiderült, hogy a szüléskor eltört kulcscsontja fáj nagyon.

Tedd hasra, hagyd néha egyedül játékokkal. Nem kell minden percben mellette állni. Adj neki cumit, hátha megnyugtatja.

2011. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sokkal tovább éreztem ezt, mint az előttem író. Nekem sem volt el, utáltam már az utcára kimenni, mert más babák aludtak, meg nézelődtek a babakocsiban, az enyém meg feszengett és ordított. Utáltam, hogy mindenki bámul. Aztán később jobb lett, de sajnos nekem mindig jöttek újabb problémák, szóval nekem olyan kb 2 évesen lett jobb. Akkor beadtam bölcsibe, és ott le is tudták kötni, a gyerektársaság jót tett neki. De kiskorában például ha nem látott, vagy nem foglalkoztam vele, csak ordított. nem szerettem egyáltalán ezt az időszakot, de gondolj arra, hogy később jobb lesz.
2011. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"10:32 Ok nélkül nem sír semelyik gyerek sem."


Hát igen, de mikor megmondták, hogy hasfájós a gyerek, és nem segít egyik "csodaszer" sem, infacol, meg a többi nagyszerű találmány sem, és 8 hónapos koráig hasfájós, mikor a doki is csak azt mondja, hogy ki kell várni, míg kinövi, akkor sokat nem tudsz tenni. Akkor 8 hónapig hallgatod az ordítást. Vagy neked van jobb ötleted???

2011. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy hasfájós, de mi is már mindent használtunk. És a legrosszabb az hogy lakótelepi lakásban lakunk és a szomszédok is kérdezik, hogy mit csinálok, hogy egész nap sír? Foglalkozzak már vele. Rengeteg játéka van, de semmi nem érdekli.
2011. okt. 17. 10:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt érzem,amit Te!!2,5hós a kislányom.,nekem is ilyen gondolataim vannak...Egyenlőre nem érzem boldogságnak ezt az egészet,pedig annyira vártam és vágytam rá és meg is szenvedtem érte rendese(veszélyeztetett terhes voltam,másfél hónap kórház,koraszülés)Úgyhogy már ez sem úgy sült el,ahogy gondoltam.Amióta megszületett is is ugyanez az érzésem,bár már jobb mint az elején.Mindig bőgött(hasfájós,tápszeres),nem tudtam mi baja,mit tegyek,nem mertem egyedül maradni vele mert mi lesz ha sír-mit tudok csinálni..Aztán a hasfájás...tápszer váltogatás--mindenféle csodaszert kipróbáltunk,de nem segített semmi,most már sokkal jobb a helyzet...Egyre jobban érzem most is,hogy rossz anya vagyok és biztos rosszul csinálok valamit!!Ehhez jön,hogy kb 1hónapja az esti órákat égig ordítja,...minden nap ugyanabban az időben..És semmit nem tudunk vele tenni.,..Hordozom,ringatom,éneklek,magamra teszem...Mindent kipróbáltunk,de lehetetlen megnyugtatni..Védőnők,doki szerint ilyenkor emészt-túl van terhelve a mája és így vezeti le a feszültségét..DE Én akkor sem tudok segíteni rajta és senki sem..Tudod milyen érzés ez??!!Borzalmas!!...Pedig mindent megteszek,és imádom a lányom...de valahogy mégsem olyan mint amit megálmodtam....Sokszor elgondolkodtam,hogy mi lehet a baj velem,normális vagyok???csak én érzek így vagy más is???de ezek szerint rajtam kívül sokan éreznek ugyanígy...
2011. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 alaszka ***** válasza:
Szia! Ugyanígy voltunk, ma 4 hónapos, nekünk kb. 2 hete múlt ez el, addig rengeteget sírt, és mikor a doki azt mondta hogy 3 hósan elmúlik, és már azt is betöltötte, akkor azt hittem nagy a baj, és bizony nekem is voltak hasonló gondolataim, mint neked, dühös voltam a tehetetlenségtől, és tőlem is mindenki ilyeneket kérdezett, hogy miért nem sétálok vele, meg hogy el van kapatva azért sír, mert mindig felvettem és most visszaél vele stb, meg hallgattam a szomszéd kisbabáról hogy egyik éjjel nem aludt rendesen...közben én örültem volna, ha nem egy egész éjjel, hanem egyszer legalább 3 órát alszik éjjel stb. Szóval mi is megjártuk a poklot, a fél patikát megvettem neki hiába, semmi nem segített, és aztán kezdtek elmaradozni a sírások, el sem akartam még hinni, a babámat mintha kicserélték volna, egyedül elvan félórákat, nézelődik, sikongat, vigyorog, "beszélget", és szinte már alig veszem kézbe, nem kell ringatni se nagyon. Éjjelt még most se aludja át, de ezt már nem bánom, eszik és alszik tovább. Eljön nálatok is ez hamarosan, kitartás, kárpótolni fog téged az a sok kacaj, amit majd produkál, és egy nap alatt elfelejted az első hónapokat. Én nem hallgattam azokra akik azt mondták, hogy hagyjam sírni, mindig kézben volt, és nem rontottuk el ezzel, csak mindenki számára elviselhetőbbé tettük azt az időszakot. Kitartás!!!!
2011. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Off: Ha erre jártok akik írtatok ide, írjatok légyszi pár sort, hogy most manapság mi a helyzet veletek. Jól vagytok? Szebbek már a babás napok, vagy még mindig elég rossz?
2011. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!