Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokra ráadjátok a tesó...

Babátokra ráadjátok a tesó kinőtt cipőit? Főleg kis korkülönbséges tesókra gondolok, amikor még nagyon gyorsan kinövik a cipőket!?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én rá fogom, de csak addig, amig a nagy nem nyúzza szét őket. Magyarul amig abszolut nincs széttaposva, elkopva a talpa, se kivül, de belül. Most 2 éves a nagy, elraktam a nyári szandálját is, meg az első bakancsát is (ezt tavaly télen még főleg babakocsiban használta.) Olyant, ami szét van járva, már nem adnék rá a saját kisebb gyerekemre se.

2011. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elvileg nem szabad. mi kaptunk sok használt cipőt.

amíg csak lábmelegítésre használtuk, addig hordtuk. de ahogy elkezdett járni az utcán is, vettünk neki sajátot. tesójára sem szeretném ráadni. csak az olyat fogom, ami nem idomul a lábhoz pl. később papucs, gumicsizma.

2011. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rá!Alig használja pár hónapot, még szép, hogy ráadom. Semmi baja nem lesz a lábának. Ez is egy ilyen túlmisztifikált dolog. Egy 10-15 kilós gyerek nem tudja úgy kitaposni. Itthonra még az elhasználtabb cipőt is ráadom. azért, hogy a kisebb is elmotorozza nem veszek másikat.
2011. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azért szét tudja taposni a 15 kilós is. Kaptunk használt cipőt mi is, de teljesen ferde már pl. a sarka. Na ilyent csak vészhelyzetben adnék rá, pl elázik a cipője és nem szárad meg, stb.

De vettem pl. tavaly Elefanten bakit a vásárban 2500ért, tökéletes állapotú, egy szezont hordta a fiam, de nem sokat gyalogolt benne, igy igazából kipucolva ugyanolyan, mint volt. Ezt ráadom majd a lányomra is, és ha birja még, tovább is adom.

2011. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük, de sokat is kaptunk, hála istennek!

Azokat a lábbeliket adom rá, ami nincs kitaposva, sarka v oldala nincs elkoptatva stb, tehát a lépéstechnikát nem befolyásolja egyáltalán. Ami nyúzott volt, azt a már járni tanuló/tudó gyerekre nem adtam rá.

De pl volt olyan is, hogy 300 ft-ért újrasarkaltattam, vagy kivettem a bélést és rakattam bele speciálisat, mert a fiamnak egy évig szupináltat kellett hordania, viszont ezek újonnan 8000 ft körül mozognak :S ( a betét meg csak 1500, mondjuk mi nagyon vacakul állunk anyagilag, úgyhogy nagyon meg kell nézni mire költünk)

2011. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem erről a dévényes gyógytornászt, ahová járunk. Szerinte az első pár cipőt, amit valóban gyorsabban kinő, minthogy kitaposhatná, nyugodtan megkaphatja a tesó.
2011. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!