Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb láz- és...

Melyik a legjobb láz- és fájdalomcsillapító?!

Figyelt kérdés

Vettem a patikában Nurofent, mert kúpot feldugni nem akarok neki, ha nincs eget verő nagy baj. Tehát, ha pont az elején 'kapom el' a hőemelkedést-lázat..


Most 3 hónapos és eddig csak a 2 hónapos oltásnál lázasodott be, de akkor 2 szúrást és a Rotát kapta meg szájba.


Érdemes venni más csillapítót is vagy a Rubofen megteszi a hatást?


2011. okt. 17. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nurofen elég,nekünk nagyon bevált.
2011. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nurofent, panadolt szokták ajánlani a patikában is, és a környezetemben lévő anyukák is, picikének germicid kúp.


Most nézegetem az algoflex bébit a tévében, mert nemsokára kapja a fiam a 15 hós oltást, de még nem láttam róla visszajelzéseket sehol, úgyhogy azt hiszem megint panadolt veszek majd a kisfiamnak amikor kapja majd az oltását.

2011. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó lesz az a Nurofen.

Én alapból azt adok mindig. Másikra akkor van szükség, ha tartósan nagyon lázas és két különböző hatóanyagút kell váltogatni, vagy előfordult már olyan betegség, amikor a Nurofen nem hatott, de ez ritka.

Erre az esetre Baby Panadolt tartok még otthon, de szerintem előre kár feltankolni. Ha nagyon megbetegedne, ráértek, de szerintem egy fél év-évig még nem lesz ilyesmi, inkább, ha közösségbe megy...


És vészhelyzetre mindig ott a hűtőfürdő!

2011. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

döbbenet, miket írnak ANYÁK :O

dehogy elég, hogy lenne már elég egy fájdalomcsillapító, könyörgöm :S mindig legyen otthon nurofen, panadol és vényköteles pl. a germicid. mindhárom más hatóanyagú így betegségnél kell a hűtőfürdő mellé még legalább 2 gyógyszer. és ez se úgy van, hogy ha még elkapod a hőemelkedést akkor meg is fogtad. dehogy is! én babámnak mikor 3 napos láza volt, 38-ra adtam germicidet és 20 perc múlva 39,8 volt a láza. ha beteg akkor nem lehet megelőzni csak csillapítani és ezért kell 3féle otthonra mert egyébként csak 8 óránként lehet adni egy hatóanyagút, így viszont mehet 4 óránként

2011. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos nem vált be a Nurofen, néha vizes törölköző lett a vége, mert a kúpot kinyomta, pedig míg pici volt, addig nagyon bevált a Germicid. Most Algoflex baby-t vettem neki, pár perc alatt levitte a lázát.
2011. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oltás után 38,9 volt (levonva) a láza. Akkor egyből kapott kúpot, mivel más nem volt itthon. Kb. 10-20 perc alatt semmi baja nem volt és aludt tovább.

Nem akarok a hűtőfürdőig eljutni ... semmi körülmények között sem!


És, mivel orvos sem vagyok és nincs annyi szabadidőm, hogy kiolvassam az orvosi könyveket, így nem tudom, hogy különböző fajtákból milyen időközönként lehet adni a csecsemőknek.

2011. okt. 17. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:

A hűtőfürdő nem olyan tragikus, mint amilyennek hangzik. Én 39.5 fölött mindig alkalmazom, persze adom mellé a lázcsillapítót, de a hűtöfürdőben az a jó, hogy azonnal hat, és nem kell szenvedni a kicsinek, míg a gyógyszer is eléri hatását (kivéve persze ha a fürdőt is utálja, mert ilyen gyerekem is van, akit nem lehetett berakni a kádba...)


A gyógyszerekhez meg nem kell orvosi könyveket olvasni, a doki azért van, hogy megmondja, mikor és hogyan adagold őket, de a gyógyszertárban is elmondják, nem utolsó sorban a gyógyszer leírásában is szerepel...

2011. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hűtő fürdő tényleg nem vészes, nem kell hideg vízben fürdetni, elég ha kicsit meleg, és hagyod ráhűlni a vizet, addig meg játszotok:)
2011. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem akarok a hűtőfürdőig eljutni ... semmi körülmények között sem!"


pedig nem ártana azzal kezdeni mielőtt gyógyszerrel tömöd :/


rendes 36,7 fokos vizet engedsz, és 20 perc alatt lehűtöd 33 fokosra. ennyi...


azt meg azért nem ártana elolvasni, hogy melyik lázcsillapítót mennyi időnként lehet adni, már ne haragudj de ehhez nem kell orvosnak lenni, hogy ne adagold túl. itt a babádról van szó, nem rólad!

egyébként 8-6, váltva 3-4. olvasd el a betegtájékoztatót legalább...

2011. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!