Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás? De...

Szeparációs szorongás? De mégis hányszor és meddig tarthat még?

Figyelt kérdés
3 hónaposan folyton utánam sírt,én ringathattam,velem aludt és ha hátat fordítottam neki keservesen sírt.A védőnőm szerint bár kicsit hamar de szep.szorongás volt.kb 2-3 hétig tartott.6 hónaposan szintén csak rosszabb és nehezebb volt.Most 9 hónapos de ez már durva amit csinál a kisfiam.Velem alszik átölelve.Ha észre veszi,hogy kiosontam mellőle sír.Játszik a szőnyegen és ha meglátja,hogy kimegyek a szobából keservesen sír,mászik utánam és megrémült arcot vág.Ha mellette vagyok nyugodtan játszik,sikítozik....stb De ha látja,hogy távolodom kész rémálom.Soha nem hagytam magára,születése óta cipelem mindenhova magammal,szeretgetem,nyugtatgatom.Vagy az is gond lehet,hogy mindig csak velem van?Sajnos senki nem segít csak a párom,de meg sokat dolgozik.
2011. okt. 17. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Igen, az a baj, hogy mindig veled es csak veled van. Veled alszik, mindig mellette vagy. Probalj osszejonni anyukakkal, kisgyerekekkel. Kell neki, hogy megismerjen masokat is.
2011. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem most van nála csak először a szeparációs szorongás! 3 hónaposan nem jelentkezik!!!! A többi időszakban biztos volt valami más probléma, ami miatt "hisztisebb" volt. Amúgy tényleg nem ártana, ha mással is töltene el időt a pici. Hidd el, ha van, aki szórakoztassa, addig anya sem fog hiányozni annyira(persze neked ő annál inkább) :) Próbáljátok meg elhívni a nagyszülőket, had unokázzanak egy kicsit! Ha megbízol bennük, még 1-2 órára rájuk is bízhatod és elmehetnétek a pároddal valahová kikapcsolódni...
2011. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem szeparációs szorongás,csak ahhoz szokott,hogy mindig veled van. Azért ilyen,mert soha nem hagytad magára,és állandóan magaddal cipelted. Ezzel rontottad el. Most már csak úgy segíthetsz rajta,hogy egyedül hagyod. Nem törődsz vele,ha sír. Néhány nap után megszokja,hogy egyedül is ellegyen.

Vagy marad minden így,ahogy most még évekig.

2011. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos Anyám nem kíváncsi az unokájára.Anyósom hetente egyszer eljön,szereti is a kicsi és jókat játszanak.Ilyen korú babás Anyukát csak egy-kettőt ismerek de ott van tesó és ők jól elvannak egymással,én meg nem szeretek senki nyakán lenni.

Nagyon barátságos,közvetlen baba a kisfiam.Bárki hívja magához megy hozzá,felvehetik csak legyek a közelébe.

Sajnálom szegényt,mert olyan rémült arcot vág ha látja,hogy kimegyek.Felveszem és szeretgetem,mondom neki,hogy anya nagyon szeret nem hagy el csak kimegyek a szobából,de azonnal jövök vissza.

Az,hogy hagyjam sírni nem fog menni.Soha nem hagyom sírni és nem hagyom magára a kisfiam!!

2011. okt. 17. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy ilyen természetű a babád. Valahogy szokatnod kellene hozzá, hogy néha eltűnsz a szeme elől. Szoktatok kukucs játékot játszani? Ha élvezi, kipróbálhatod, hogy egy kicsit elbújsz az ajtó mögött, és így játszol vele egy darabig, mindig kicsit hosszabb időt hagysz neki az előbújásig. Meg kell vele tanítanod, hogy ha el is tűnsz a szeme elől, attól még visszajössz. Valószínűleg nagyon érzékeny baba, nagyon türelmesnek kell lenned vele. Ahogy kezdi majd felfedezni a világot, egyre többet lesz el nélküled. Sírni szerintem se hagyd, azzal csak rontasz a helyzeten. Az éjszakáitok meg... az a lényeg, hogy kipihenjétek magatokat. 18 évesen már biztos nem fog téged átölelve aludni :) Apukájához mennyire ragaszkodik?
2011. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szoktunk kukucsozni,nagyon szereti.Ha muszáj kimennem pl. tenni a kazánra vagy jött valaki akkor beteszem a járókába és amikor bejövök akkor is kukucskázunk.Nagyon tetszik neki és mosolyog.Azt figyeltem meg pár napja,hogy ha a szobában van jobban sír.Ha az ebédlőben vagyunk és akkor hagyom ott,néha észre sem veszi.Szeret a szobában lenni és játszani,nem értem miért sír ott jobban ha onnan megyek ki.
2011. okt. 17. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!