Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam leesett egy óvatlan...

Krisztina27 kérdése:

Kisfiam leesett egy óvatlan pillanatban a franciaágyról,6 hós, lehet valami komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam emiatt csak egy pelenkáért fordultam el és mire visszanéztem már fejjel lefele a padlón volt, nagyon sírt, nem láttam rajta semmit, 3perc után már megvigasztalódott, most elaludt csak nem lesz-e komolyabb baja nagyon félek, agyrázkódás vagy ilyesmi észre fogom venni ha baj lenne belőle?
2011. okt. 17. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálunk 5 hónaposan volt az első ilyen, aztán később még vagy 3 szor leesett. Én is nagyon megijedtem, vele együtt sírtam. Figyeld azért, de nem hiszem hogy baj lesz, az agyrázkódás egyik tünete ha esetleg hányna, akkor kell menni orvoshoz!
2011. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Úr Isten! Kemény 35 cm-es zuhanás!Hívd a mentőket!
2011. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen majdnem minden fiatal anyuka átesik. Én is anno. Nem lesz semmi baja a világon. Kb. 20-30 centit esett, nem? Az azért még nem durva.

Nekem is rettenetes érzés volt először, amikor leesett a kisfiam. Ráadásul az ágy és asztal közé esett be egy szűk helyre, és csak a lábai kalimpálását lehetett látni, mert totál fejre esett. Ma már mosolygok rajta, de akkor az infarktus kerülgetett. Figyelni kell a tekintetét, s hogy nem alszik-e túl sokat. De nem hinném, hogy bármi baja lenne. Főleg így, hogy felsírt és hamar vigasztalódott. Nyugi! :)

2011. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer leesett 4 hónaposan aztán úgy 8 hónaposan. Utóbbinál beverte a k s fejét az ágyba is, puklis lett neki:(

Akkor nagyon x-rul éreztem magam vagy 3-4 napig, hogy mégis milyen anya vagyok én??, de az volt bennem, hogy nem otthagytam, hanem egy pillanatra elfordultam ...és máris megtörtént a baj.

Az ember próbálja kivédeni ezeket a dolgokat, de nem mindig megy.

Egyébként-ha ez vigasztal- kevés esetben lesz baj belőle. De érdemes figyelgetni, hogy nem sír-e többet, nem aluszékonyabb-e, nem vérzik-e vhol stb?

2011. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vigasztaló szavakat, azért majd figyelem.
2011. okt. 17. 16:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ágyról és ágyból kiesés is, amikor előszőr felállt, szerencsére egyik esetben sem történt baj, de azért figyeld a picit, hogy látsz-e rajta valami rendellenességet és ha hányna vidd azonnal orvoshoz.
2011. okt. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9 hós kisfiam 2 hete esett le az ágyról, totál fejre, a parkettára! Rettenetesen megijedtem, ilyen még sosem fordult elő, és ott álltam mellette, pakolásztam a cuccait pelenkázás után! Egy pillanat alatt fordult meg, és már kavart is fejjel előre lefelé az ágyról. Sírt nagyon, de szerintem attól ijedt meg inkább, hogy torkaszakadtából ordít anya apa után. Pár percig sírt, és hála Istennek azóta sincs semmi baja.:)
2011. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:55


Miért kell gunyolódni a másik anyukán?Azért mert jobban aggódik a gyerekéért?Ez normális.

2011. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nincs olyan anyuka, aki ne esne át az első leesés sokkján. Kb. 2 hete esett fejjel le a kisfiam, még órákig görcs volt a gyomromban, hogy hogyan lehetek ilyen figyelmetlen. Pici piros folt lett rajta, estére már nem is látszott, még be sem lilult neki.

Figyelni kell egy darabig a kicsit, de ha nincs vér sehonnan, nem extrémen aluszékony, nem hány vissza mindent, nem bágyadt stb., akkor nincs probléma. Szerencsére kemény koponyával vannak megáldva ezek a kis emberek. :)

2011. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 6 hónaposan esett le a franciaágyról, ennek 10 éve, de még most is hallom a koppanást. Kisfiam meg 5 hónapos, és múltkor ő is majdnem leesett. Szerintem semmi baj, de ha bágyadt, hány, akkor hívd az ügyeletet mindenképpen.
2011. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!