Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kislányom hogyan...

14 hónapos kislányom hogyan szoktassam le a cicin elalvásról?

Figyelt kérdés
Egész nap elvan a kislányom cici nélkül de csak azon alszik el este és még minden éjjel felkell 2-3-szor szopizni (megszokásból) mostmár szeretném leszoktatni. Segitsetek nektek hogy sikerült! Ki mit csinálna a helyembe? Tudom hogy elrontottam annak idelyén de más is nevelte így gyermekét azok válaszát várom akiknek sikerült!!
2009. máj. 2. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rontottál el semmit, ez teljesen természetes, így érzi magát biztonságban. Az én lányom lassan 3 éves lesz, és most jutunk el odáig, hogy már nem minden este cicin alszik el, viszont éjszaka még mindig felkel néhányszor cicizni. Szerintem vannak gyerekek, akiknek egyszerűen erre van szükségük.

Legyél türelemmel. :)

2009. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2009. máj. 2. 14:06
 3/13 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hónapos.Èn 1 hete jutottam el odáig,hogy nem bírom tovább abba kell hagyni az éjjeli szopikat.születésétöl minden éjjel 4-6x ébredt,és csak szopival aludt vissza..Eddíg "türelmes"voltam,de belefáradtam....

Ìgy mikor ébred éjjel,nem kap semmit csak kiveszem a kiságyból,megnyugtatom,utánna visszateszem az ágyikójába és már alszik is tovább.Ma éjjel már csak egyszer ébredt..Hurrááá!!!!!!!!!

A lányom szerencse már szopival alszik el,de szopizik alvás elött.Èn a szopis elalvásról úgy szoktattam le (sírás nélkül)mikor szopizott,de még nem aludt betettem az ágyába,és mellette maradtam amíg el nem aludt.volt ,van mikor felakar ülni,akkor visszafektetem...Most már nem is akar a cicin elaludni.Tudja,ha szopizott,megy a helyére,és anya ott marad mellette.

nekem a lányom se nem cumizik,se nem üvegezik.De szerencse úgy látszik sikerül szépen lassan leállnunk a szopival.....

2009. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 15 hónapos és elég sokszor felkel éjjel. Ő ráadásul alig eszik mást, 90%-ban szopizik. Már én is alig bírom. Én nem hagyom sírni, így semmi ötletem sincs. néha vissza tudom ringatni, vele alszom.., de nem mindig megy. Én viszont nem érzem úgy, hogy bármit is elrontottam volna. Szerintem neki ez nagyon jótékony, csak nekem nem:)
2009. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Tudom, most mindenki le fog pontozni, de szerintem akkor is ez a jó megoldás:hagyd egy kicsit sírni.Máshogy nem megy.Én fokozatosan szoktattam anyatejes babámat az éjszakai alvásra.Mindig egy kicsivel később kapott enni.Most 4 hónaposan általában 10 órát alszik(persze azért ezt nem várom el mindig), de ha felkel 7 óra alvás után, akkor megetetem.Sok sikert!
2009. máj. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Úristen az utolsó hozzászóló tényleg a 4hós babáját szoktatta "éjszakai alvásra"?? Sírni hagyni a babát bűn... aztán meg csodálkozol, ha nem fog kötődni hozzád, mikor már ilyen korán magára hagyod??
2009. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen egyet értek az utolsó hozzászólóval. Az ilyennek minek gyerek? Nem azért szülünk, hogy nyugtunk legyen.
2009. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Nekem van a 4 hós babám, aki nagyon is kötődik hozzám.És nem tudom, hogy miért bűn, ha sír egy kicsit.Nem 1 órán keresztül persze...Amikor anyáék beállították a napirendemet babaként, akkor én is sírtam, amíg megszoktam.De aztán persze hozzászoktam.És szeretm anyáékat nagyon és ők is engem.De ezen az oldalon mindenki csak panaszkodik, hogy a gyereke nincs el egyedül, fel kel éjszaka...stb.Hát pont ezért!Nem fog belehalni 20 perc sírásba!
2009. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nem egyszerű a gyereknevelés!
2009. máj. 4. 13:36
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
A 4hós baba anyukájának! Persze, elhallgat 20perc után...a babákat AKÁRMIHEZ hozzá lehet szoktatni, de attól hogy elhallgat, nem biztos, hogy megnyugszik...csak rájön, hogy semmi értelme sírni, és az anyukájára nem számíthat..
2009. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!