Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik szívesen 10 hónapos...

Mit eszik szívesen 10 hónapos babád?

Figyelt kérdés
Az én fiam 10 és fél hónapos-anyatejes, napi 3-4-szer szopizik még. A főzelékekkel állunk hadilábon, csak a gyümölcsös főzeléket eszi meg. Mostanában a reggeli is kezd unalmassá válni, mert gabonás friss gyümölcsöt evett, de pár napja nem fogadja el szívesen. Ki mit ad reggelire? Kenyérkét, kiflit is szoktam adni, azt szereti, de mivel még csak két fogacskája van, félek, hogy azzal nem lakik jól. Szívesen fogadom az ötleteket, tapasztalatokat!
2011. okt. 17. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is 10 és fél hónapos neki így néz ki egy napi étrendje:

reggeli: stracsatellás tejpép

tízórai:vagy gyümi keksszel vagy kekszes humana babapuding

ebéd:a csirkehús a biztos és ahhoz kap minden nap mást de már lassan nem tudom mit variáljak:)

Uzsonna gyümölcsös túrókrém vagy joghurt

vacsora:Főzelék

6 hónaposan már nem akart se szopizni se tápszert inni és ez azóta sem változott maximum ha éjjel felébred akkor félálmában fogadja el a tápszert de egyébként soha.

Eszik még túrórudit,kiflit,kukacot(azt nagyon imádja főleg babakocsizás közben)

Igazából nagyon szerencsém van mert szinte mindent megeszik a paradicsomos dolgok azért nem annyira mennek de azt leszámítva ügyesen megeszik mindent.

2011. okt. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igazából az én fiamnak is hasonló az étrendje:

reggelire: szopi, utána tejpép vagy gabonapép, babamüzli gyümölccsel

tízóraira: babajoghurt, vagy kekszes gyümi

ebédre: főzelék (alma-csirke, alma-banán-csirke, körte-pulyka, őszi-csirke, ilyesmik) korábban megette a marhahúsos tésztát, tökfőzelék néha utána szopi

uzsonnára: túró gyümölccsel, vagy babapirítós, gyümölcs

vacsira: vagy tejpép, vagy főzelék utána szopi

De úgy látom, nagyon unja már, sokszor feleslegesen főzök, mert nem eszi meg. Csak az édes dolgokért van oda, de nem akarom, hogy azokat kapja folyton, próbálkozom, pl sajtdarabkák, sonkadarabkák + kenyérke, ma reggel kapros túrókrémet készítettem neki.

Ő nem kap nasikat, inkább sós dolgokat keresgélek neki, ilyesmikre gondoltam: sajtkrém, csirkemájkrém, stb... Tanácstalan vagyok vele, mert a lányom pont fordítva volt, Ő nem szerette az édes dolgokat.

2011. okt. 18. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!