Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi váltotta ki az ekcémát...

Mi váltotta ki az ekcémát babádnál?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen, milyen egyéb tünetei voltak és hogy derült rá fény, hogy az a bizonyos dolog hozta ki az ekcémát.
2011. okt. 18. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:

1 évesen jött ki, állítólag öröklött, de szerintem a 3 hónaposan elkezdett hozztátplálás rendesen betett

10 éve tart:-(((

2011. okt. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan, én ettem paradicsomot, másnapra tiszta kiütés lett. Mivel addig nem ettem paradicsomot, egyből az volt a gyanúsított, és később kiderült, hogy valóban.


Most 2 éves, és még mindig kijön neki a paradicsomtól (de csak ha sokat eszik belőle)

2011. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne is mondd!! Pont tegnap fedeztem fel az első foltocskát, az elmúlt, ma megint egyet máshol... Annyira szeretném, ha ez nem ekcéma lenne!

A Gabi tusfürdő és testápoló az első számú gyanusított, ill. hétvégén ettem tojásfehérjét 7 hónapja először (még szoptatok intenzíven).

Fiam 7 hónapos.

2011. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eloszor az epertol, en ettem. De igazabol nagyon durvan a ferfi parfumre jott ki, utana elkezdett a mososzerekre (ariel), oblitokrr, pedig addig nem volt semmi baja azoktol. Persze, nem neki mostam ariellel, csak erintkezett vele az arca es ugy. Azota csak sensitive-vel mosok magunknak is. De jott ki kiutese etcsokitol, meztol, esetleg, ha olyan edesseget ettem, ami trle van szinezekkel, pl. szines fagyi:( Ugy derult ki, hogy az volt az egyetlen uj dolog, amit ettem pl. Vegyszerekre is konnyu kikovetkeztetni, egybol ott a reakcio.
2011. okt. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, es egyik pelenkatol soha nem volt semmi gond ( huggies, libero, fixies, babylove), de a pamperstol kiuteses lett. Tudom is miert. Az aloe gel miatt, amit beleraknak.
2011. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tej és a tejtermékek. Mióta nem szopizik és teljes tej- és tejtermék mentes diétán van (1 éve), azóta gyönyörű a bőre.

Néha kijön 1-1 folt a könyökhajlatában, de sajnos a nagyobb tesó mellett mindig van vmi "baleset"... Pl. a múltkor levette a kiürült joghurtos dobozt a pultról, amit a nagy otthagyott, kivett a fiókból 1 kanalat és kiette a maradékot :) Vagy pl. simán adtam neki az olívabogyóból, meg is ette a fél zacskóval és utána néztem csak, hogy tejsav van benne... Ki gondolná, hogy az olívabogyóban tejtermék lehet?????

2011. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Írnál bővebben, hogy hogy derült ki, hogy a tejtermék a bűnös? Milyenek voltak a foltjai? Hol,mennyi, stb...

2011. okt. 19. 21:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tulajdonképpen születése óta szenvedtünk a bőrével, az egész hátán, az arcán és a lábain is rettenetesen száraz volt, a hajlatokban pedig ki is repedezett.

Nekem csak annyit mondtak, hogy ne igyak annyi tejet (napi 0,5-1 l-t ittam előtte), de azt egy szóval sem mondták, hogy teljesen vonjam ki!

Aztán 7 hónaposan a tejpéptől, 8 hónaposan pedig a túrótól és a joghurttól lett allergiás reakciója, kipirosodott és felhólyagosodott a szája és körülötte a bőre, majd ki is hányta és ahol hozzáért a bőréhez, ott is. Ekkor már tudtuk, hogy ezt komolyan kell venni, előtte senki nem mondta, hogy ez ilyen súlyos lehet.

10 hónapos korában abbahagyta a szopizást és pont akkor mentünk a gasztroenterológiára is. Milupa Pepti tápszert és 100% tejmentes diétát javasoltak, amit már több, mint 1 éve tartunk, 99% sikerrel :)

Jól látható, hogy amikor véletlenül eszik vmi tejeset, pár nap múlva a könyökhajlatában megjelenik egy picike folt, amit sajnos néha el is vakar és elég csúnya lesz :(

Okt. elején voltunk felülvizsgálaton, most várjuk az eredményt, hogy akkor kinőtte-e az allergiát, de szerintem még nem :(

Ha visszamehetnék az időben, akkor a szoptatás alatt kerülném a tejet és a tejtermékeket, talán úgy már túllennénk rajta....

2011. okt. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2011. okt. 20. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!