Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok játszani 8...

Mit szoktatok játszani 8 hónapos gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Lányom 6,5 hónaposan fogta magát felült, rá 2 hétre felállt.Azóta is rohangál.Most 9 hónapos, de 8 hónaposan is az volt a legnagyobb játéka, hogy felállt valahol és el kezdett pakolni.Imád rohangálni, nézelődni.Ha főzök, kijön a konyhába, és kipakolja a szekrényt, feláll a fali tükörnél és nézi magát.Van, hogy leül a földre a játékaihoz, de ez elég ritka.Imádja még mindig a bujocskás játékot, szereti ha csikizzük.Van hogy felrakjuk magunk közé az ágyra és hagyjuk tombolni.Sokat beszélek hozzá.Direktbe nem ülök le vele játszani, ha ilyenekre gondoltál, egyenlőre még az a legnagyobb boldogság neki, hogy rohangálhat.Néha, de tényleg nagyon néha, kb havonta 1szer bekapcsolom a Duck tv-t neki, és nézzük együtt és magyarázok neki.De ez csak akkor szokott lenni, ha nagyon hisztis.Beválok legalább egy 10 percre! :)
2011. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nekem is nagy kérdés, mert nem igazán köti le, ha próbálok vele "értelmeset" játszani. Pl. mutatom a tükörben a szemét, orrát, száját, magamon, ujjait, mondókázok neki, de őt jobban érdekli, hogy jön megy. 7,5 hónapos és ő is feláll és ez a legjobb hobbija.
2011. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

8 hós lesz a hétvégén, kislány. Van a nappaliban egy nagy játszórésze, játékokkal Két-három naponta cserélem a játékait, csak bizonyosokat tszek ki, hogy ne unja meg.

Itt önnállóan eljátszik, szeret mászni, feállni, van olyan villogó labdája, szereti hozzáütni a parkettához mert akkor villog, van egy karám rész a nappaliban és arra van akasztva egy zenélő, világító játék, azt szereti ütögeni.

Én játszom vele, kergetősdit, mondom neki, elkaplak és utánamászok én is, mimt egy baba és megcsikizem. Szereti. Hintáztatom, zsipsz-zsupsz... feldobom picit, nem nagyon, imádja, nevet percekig.

énekelek és táncolunk, lábamra teszem és emelgetem.

mifel felújításunk van, egyelőre a nappalin kívül máshova nem mászhat, majd egy hónap múlva.


és te miket jászol?

2011. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is a legnagyobb móka, ha felállhat. Úgyhogy az asztalra teszek játékokat, meg csörgő akármiket, azokkal szeret játszani. Meg most menő a dobolás, mindig mindent ütni. Van egy digitális zongoránk, a földön van, azt is nagyon szereti ütni.
2011. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8.5 hónapos, és Ő is a mozgékony korszakát éli. :) Szinte egy percre sem ül meg, össze-vissza mászik, és mindenbe megpróbál belekapaszkodni, hogy felhúzza magát.

Ha kivételesen nyugi van, akkor az "Anya, taníts engem" c. könyvből szoktam Neki játékokat, feladatokat adni. Ebben a könyvben minden korosztályra jellemzően vannak játékos-fejlesztő gyakorlatok, és szerintem rengeteg jó ötlet van benne. A kisfiam legalábbis nagyon élvezi... :)

2011. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, olyan jó őket olvasni :)

Nekem kislányom van, ő is egy kis örökmozgó. A szőnyegen imád lenni, ott kúszik-mászik a játékok, és egyéb kiszemelt dolgok után. Mindig más játék tetszik neki, de ami a legjobban bejön, az a telefon. Így pár napja megtisztítottam neki egy használaton kívüli mobilt, elvan vele sokáig.

Ő is szereti, ha dobáljuk, és most gyakorolja a felállást, úgyhogy mindig nyújtogatja a kezét, hogy segítsek neki. Ha feláll, akkor jön a nagy elégedett mosoly :)

Egyébként szeret dobálni, és mindent megnéz, a mutatóujjával közelít minden felé, nagyon édes. Aztán pedig megrág... Van zenélő labdája, azt is nagyon szeretni, ha megütögeti, zenél, eszméletlen hogy tud örülni, amikor elkezdi!

Szereti, ha letesszük a mi ágyunkra, ott a lábát veri a matrachoz, és élvezi, hogy szinte ugrál rajta, ahogy a matrac dobálja.

Szereti ha éneklek neki, és ha csikizzük, azt is, olyankor hatalmasakat kacag.

Hát, mi nagyjából ezeket szoktuk játszani! Köszönöm azoknak, akik válaszoltak! Boldog babázást!

2011. okt. 29. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!