Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek hisztis és akaratos 1...

Tippek hisztis és akaratos 1 éveshez?

Figyelt kérdés

Okos és nagyon kedves kislány... imádnivaló tényleg. Egészen addig, amíg úgy történnek a dolgok, ahogy ő szeretné. Néhány hete van ez, hogy nehéz vele, ha valamivel nem ért egyet, földhöz veri magát, ordít, volt hogy már meg is harapott. Nem hiszem, hogy meg kéne neki engednem, hogy telefonnal játsszon pl, vagy a laptopot püfölje. A játékok nem nagyon érdeklik, mindig az kellene neki, ami a felnőtteknek. Ennek egyrészt örülök, mert úgy gondolom ismerkedni szeretne mindennel, de valahogy meg kell szabnunk a határokat. De kezdek kétségbe esni, hogy ha valami tiltásba ütközik, akkor képes egyből ilyen hisztisen és agresszívan reagálni. Pelenkázást, öltöztetést inkább nem is említem...

Igyekszem a hisztit nem felvenni, tehát ha elkezdi, próbálom elterelni a figyelmét mással, vagy egyszerűen odébb megyek, de sajnos volt már, hogy elfogyott a türelmem és rákiabálta. Biztos az se használ, hogy nagyon sokat vagyok vele egyedül, most is egész héten. Szoktam emberek, gyerekek közé vinni lehetőleg minden nap pár órára, hozzánk is el szoktak jönni, nagyon igényli a társaságot, de időnként tényleg semmi se jó. Ha meg olyanja van, gyönyörűen eljátszik egyedül, többnyire pakol ilyenkor :).

Mit rontok el, vagy hogyan kéne okosabban csinálnom ? Ez már lehet első dackorszaka ? Kérlek osszátok meg velem a tapasztalataitokat, mire figyeljek, nem akarom elrontani a kicsit semmilyen irányba sem! Köszönöm.


2011. okt. 19. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szerintem jól csinálod. Vedd hozzá, hogy még nem tud beszélni, így tudja kifejezni, ha valamit másképp szeretne. Szerintem ez normális és természetes fejlődési állomás. Szépen mondd el neki, hogy nem szabad püfölni a laptopot, tedd biztonságos helyre, ahol nem éri el. Felügyelettel engedj neki megnézni mindent amit csak lehet, hiszen most fedezi fel a világot maga körül. Nem egyedi amit írsz, mert az én 14 hónaposom is kifejezi a nemtetszését, ha pl bejövünk az udvarról, vagy nem biciklizünk tovább, vagy elveszek tőle valamit, ami szerintem balesetveszélyes lehet. Ilyenkor elterelem a figyelmét mással, adok neki cserejátékot. Pelenkázást majdnem minden ennyi idős nehezen tűri, hiszen benne van a mehetnék, az enyém is már fordulna is hasra és uzsgyi. Ilyenkorra van pár játék, vagy bármi (képeslap, kiskönyv stb), amivel máskor nem találkozik, így ezekkel leköti magát arra a pár percre, amíg tisztába teszem.

Ne legyél türelmetlen, viszont legyél határozott és kedves vele. És empatikus, mert néha nekünk is van, hogy semmi se jó.

2011. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem rontottál el semmit. Ez a dackorszak, még tartani fog egy darabig. Nagyon nagy lelkierőre és türelemre van szükség ilyenkor.

Ahogy írod, teljesen jól csinálod a dolgokat. Mi sem vagyunk fából, néha elszakad a cérna, de ha lehet, ügyelj arra, hogy ne az ideges feszültséget lássa rajtad, mert attól csak tovább frusztrálódik. Sajnos tökéletes recept nincsen, hogy neveld. Ez gyerekfüggő is. de ha a dackorszakra rákeresel itt, rengeteg ötletet fogsz találni. Nagyjából azokat, amiket te is írsz. Kitartást és erőt hozzá, tényleg nem könnyű!

2011. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 8 hónapos, de olyan hisztit tud már levágni, ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja, hogy csak nézek. Nem lehet előtt laptopot, telefont használni, nem lehet előtt enni, inni, olvasni, mert rögtön azt akarja, és ha nem kapja meg, üvölt mint a sakál. Én is csak azt tudom csinálni, hogy elviszem onnan, vagy felveszem és sétálunk, vagy adok neki valami mást, bár azt többnyire nagy ívben el is dobja. Előfördul velem is néha hogy erőteljesebben szólok rá, de rögtön meg is bánom, aztán meg jól megölelgetem :)
2011. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!