Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek a kisbabáj...

Született valakinek a kisbabája 2008. december 5-én?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a kislányommal egy napon született kisbabák hol állnak a fejlődésben, ill, milyen problémákkal küzdenek az anyukák - ha vannak problémák egyáltalán!:-)
2009. máj. 2. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

December 7-én született a kislányom, 56 cm és 3450 gr. Most 70 cm és 7760 gr. Csak anyatejes, igény szerint szopik, nem kapott még mást, se vizet, se teát.


6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, ez azt jelenti, hogy este 8-kor vacsizik, és reggel 7-8 között ébred reggelizni. Napközben 6-7-szer eszik. Egy evés mindig egy mellből történik, max 8 perc alatt végez.


Mivel éjszaka alszik egyhuzamban 12 órát, nappal szinte semmit alszik. Néha beszunyókál, de kb 15 perc és már fel is ébred.


Nagyon erős, tökéletesen tartja magát, a fejét, hason ki tudja magát nyomni. Hátról oldalra simán fordul, és hasról hátra is, de azt ritkábban. Megtalálta már a lábát is, az most nagyon tetszik neki :) Bármi amit elér, a szájában köt ki, és minden úszik a nyálban.

Rikoltozik, sikoltozik, kiabál örömében, nagyon sokat nevet. Ha csikizzük, akkor röhög :D :D

Próbálkozik felülni néha, ha tartjuk, simán megmarad úgy.

Mivel nagyon kíváncsi és nem szeret nem látni, utál háton feküdni. Jobban szeret a bébihordozójában üldögélni vagy hason lenni, mert így semmiről nem marad le.

Mostanában már séta közben sem alszik, hanem nézelődik kifele a babakocsiból.


Nagyon kedves, mosolygós, nyugodt baba, végtelenül türelmes és alig sír, csak nagyon nagyon ritkán. Ha éhes, azt is úgy vesszük észre, hogy elkezdi szopni az ujját. De nagyon jól eljátszik egyedül is, persze azért jobb szereti, ha mi szórakoztatjuk :)


Úgyhogy nekem nincs semmi problémám :) Már kíváncsi vagyok, milyen lesz 1 hónap múlva a hozzátáplálás, lassan jönnek a fogacskák... Csupa izgalom vár ránk :)

2009. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szia, az én kisfiam is ekkor született, 3700grammal és 54 centivel. Most kb. 7,5kiló és 68-70centi. Sajnos ő egyszerűen nem volt hajlandó szopizni, meg nekem is nagyon kevés tejem volt, úgyhogy tápszeres. Már elkezdtük a hozzátáplálást, nagyon szereti a gyümiket, sütőtököt, sárgarépát, őszibarit, almát, banánt. Összességében egy nap 600-900milit eszik, emellé bőven fogy a tea, de azt nem ízesítem. Általában este 9-10-től alszik a saját ágyában hajnali 4-5-ig akkor egy kis hami majd anya mellett alszik tovább. Hátról hasra forog és vissza, oldalra is. Gagyarászik hangosan nevet, dühös ha valami nem sikerül. Két kézzel nyúl a játékai után ha elejti, akkor keresni kezdi. Ölben tartva fel akar ülni, a fejét stabilan tartja, hallgat a nevére, néha megijed idegenektől. Probléma talán annyi, hogy néha aggódom, hogy keveset eszik. Van hogy csak 4óránként fogad el tápszert. A bébikaja az mindig jöhetne. Gyakran meg annyira túlpörög, hogy üvöltve alszik el. Napközben 2szr 3szor 20perceket alszik kb. Hát ennyi.
2009. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! az en fiam dec.2-an szuletett 3150 gramm sullyal. Most 68 cm es 7400 gramm. Nagyon mosolygos kisbaba, minden reggel mosollyal a pofikajan ebred. Kacag, ha valami nagyon tetszik neki. A keze nagyon ugyes, egeszen apro dolgokat is meg tud mar fogni. Egyik kezebol a masikba atteszi a jatekot. Ha leesik felveszi maga mellol. Imadja nezegetni a mancsait, azok mindig keznel vannak. Mostansag fedezte fel a labait is. Felhuzza oket, sot azokat is begyomoszoli a szajaba. Oldalara siman fordul, de atfordulni meg csak egyszer fordult at magatol. Hason annyira nem szeret lenni, bar mostansag azzal sincs gondja. Anyatejes, epp ma kapott eloszor egy kis almalevet kostoloba. Nem tudom eldonteni, h izlett-e neki, eleg semleges arcot vagott. O nem fel (meg ) az idegenektol, mindekivel nagyon baratsagos. Baba nyelven gagyaraszik, de leginkabb sikitozni szeret. Ezt teszi ha orul, vagy ha nagyon nem tetszik neki valami. Huu borzaszto eles hangja van:-D Imad olben lenni, felfedezni a vilagot. Ha valami erdekli, kinyutja a kezet fele, es akkor kozelebb kell mennem, h megtapicskolhassa. Szereti ha enekelek...apja szerint azert mert meg nincs zenei izlese:-P Kedvenc dala a hohoho horgasz, es a hupikek torpikek betetdala:-) ezekkel meg a hiszti kozepen is mosolyt csalok az arcara:-)

azt hiszem roviden leirtam mindent, de meg oldalakat tudnek meselni rola:-)

2009. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is december 5-én született. 51cm-vel és 3460 grammal. Most 70cm és 6300 gramm. Két hónapos korától sajnos tápszeres. Már kap sokmindent, imádja az új ízeket. Forog oda-vissza, nagyon szeret a lábaival játszani, ha ölben van, állandóan fel akar ülni. Rengeteget mosolyog, de ha gondja van, éhes-álmos, akkor hangosan kiabál. Mindent megfog, a cumiját is már addig forgatja, míg be tudja rakni a szájába. Hallgat a nevére, ha tartom a hónaljánál akkor rugózik. Állandóan állni szeretne, ha ölben van próbálkozik kinyomni magát állásba. Imád mindent, ami zenél, csörög, zörög, pl. a szemetes zacsi a kedvence. Nem szeret aludni, kint séta közben soha nem alszik el. Este 8-kor alszik el, egyszer felkel enni, de hamar vissza alszik, viszont napközben szinte lehetetlen elaltatni.
2009. máj. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon köszönöm a sok értékes és érdekes válaszaitokat!

Az én pici tündérkém, annak ellenére, hogy 57 cm-el született – a Szent Imre kórházban, valaki esetleg szült még ott? – a múlt heti tanácsadáson még csak 65 cm volt! Pedig én úgy vettem észre az elmúlt hetek, hónapok alatt, hogy ennél a 10 cm-nél azért jóval többet nőtt, ha máson nem, a ruhácskáin, hisz már annyit .-kinőtt! Lehet, hogy rosszul mérték le születésekor?!

A súlya viszont már 7 kg fölött van neki is!:-) A combiján édes kicsi hurkácskákkal!:-)

Szerencsére ő is csupán anyatejet kapott eddig, bár – főleg az elején – voltak aggodalmaim, hogy lesz –e elég tejecském, de egy Alfa Alfa nevű homeo bogyó segített!

Kicsit félek a hozzátáplálástól, hisz nekem annyira nagy élmény szoptatni őt, remélem még sokáig fogom tudni, de tartok tőle, hogy ha megízleli az úja ételeket, nem fog már neki annyira kelleni a tejcsi! 

Nálunk „problémát” okoz, hogy csak cicin hajlandó elaludni (az, hogy beteszem az ágyikójába amikor itt az ideje az alvásnak hogy elaludjon önállóan, nálunk ismeretlen). Az igazság az, hogy imádom, hogy a cicimen alszik el, így nem is tudok következetes lenni az erről való leszoktatásában, pedig az ő érdeke is lenne, meg nem mellesleg az enyém is, hogy később ne legyen tortúra a lefekvés, elalvás! Tudnátok ebben ötletet adni nekem? A Suttogó szerinti felvesz/letesszel próbálkoztam, de talán az én hozzáállásomat kellene először megváltoztatni, másrészt meg kitartóbbnak, lenni!:-( Hát, nem tudom…


Másik gondunk, hogy még egyszer sem aludta át az éjszakát! Kétszer ébred szopizni! Bár szerintem nem éhes – a második szopinál már biztosan nem, mert alig eszik valamit! Valószínű megszokás már csak nála! Hogy érhetném el, hogy átaludja az éjszakákat? Van ötletetek? Vagy bízzam rá?


Jár valaki valamilyen képességfejlesztőbe? Mik a tapasztalataitok? Babaúszásról esetleg? Babakoncert?

Mi Dévény Annához visszük a kicsikénket – izomtónus eloszlási zavara miatt -, ott több kezelőt is megkérdeztem a babaúszásról, de senki nem ajánlotta! Mi a véleményetek erről?


Sajnos a forgolódás sem megy még nagyon nekünk, többek mondták, hogy a „nagy könyv” szerint nem vagyunk még elkésve, viszont én már a hasonló korú babák szüleitől csak azt hallom, hogy már az ő babájuk oda-vissza forog! Hát, türelmesen várok én is!


Babahordozásról (kendő, kenguru, mai tei vannak tapasztalataitok? 7-8 kg-os babának melyik az ideális?

2009. máj. 4. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!