Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2008 december elején és...

2008 december elején és környékén szült anyukák, Mi van veletek és a babával?

Figyelt kérdés
Hol, mikor szültetek, miket csinál, miket eszik a babátok?
2009. okt. 9. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Budapesten, I. SOTE-n szültem decemeber 5-én, szinte mindent megeszik, kis élelmes:-). Kislány. 10 kg körül van.

Kapaszkodva feláll, pá-pát int, odahoz nekem dolgokat ha kérem, felismer tárgyakat, nagyon gyorsan mászik (kis kommandós). Pakol, szétszed mindent. Huncutul tud nevetni. A macska a legjobb játszótárs (szerinte:-)) Apa az isten.:-)

Sokat alszik, keveset (szinte soha nem) sír.


Neked miket csinál?

2009. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én a II. SOTE-n szültem, december 3-án. Kisfiú.

Szinte mindent eszik már, és ő sem az a sírós fajta. Nagyon nyugodt baba.

Sokat játszunk. Ha kérem pápát int, tapsol, eszkimópuszit ad, megmutatja a játékait, az orrunkat, szánkat. Megkínál a cumijával, a kekszével. Ül, áll, mászik 7 hónapos kora óta, kapaszkodva sétálgat (bár szerintem már a nélkül is menne neki :)) Imád hintázni és kézben lenni. Mindent jól megnéz, megvizsgál, szalag, cimke, zsinór a kedvenc és, ha talál egy papírzsepit apró cafatokra tépkedi nagy röhögés közben. Jól eljátszik magában is, sokszor másfél órát is elvan, amíg én főzök, vagy mást csinálok, csöndben eljátszik a járókában.

2009. okt. 14. 10:39
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Szia. December 5-én szültem Pécsett. Fiú, most 78cm és 8300gramm. 8 hónapos kora óta feláll, és kapaszkodva lépeget. Kúszik-mászik mint a villám, egy perc nyugta sincs. Pá-pá-t int, süti-süti-zik, tapsol, puszit ad, simiz, ha kérjük, hív a kezeivel, ha mondjuk, hogy gyere-gyere, felismer már a környezetében mindent, és mindenkit. Szavakat még nem mond, de sokmindent megért,amit mondunk neki. 6 hónapos kora óta végigalussza az éjszakát. Sokat nevet, imádja az állatokat, autókat, motorokat, ha jön egy ő is börrög. Sokat nevet, mosolyog, vidám kisfiú, de nagyon akaratos. Ha valamit tiltunk neki, elkezd hisztizni mostanában, de hamar megvígasztalódik.
2009. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
szisztok!dec.17.-én szültem pécsen.mit csinál a babócám:szinte mindent.mostmár azt várjuk hogy egyedül is képes legyen elindulni.még cicizik és csak egy dolgot képes elfogadni alma-őszi kekszel.most a főztömmel probálkozom.probálom megízleltetni vele hogy milyen finomat fog enni ha eljön az ideje és persze ha ő is akarja.nagyon okos és ügyes és persze eleven.nincs egy szabad perce.minden érdekli!
2009. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bp, Szent István kórház. 2008.12.23. (igaz nem december eleje)

A fiam 3550 grammal és 54 cm született.

Most kb 9100 gramm és 75 cm, de ez nem pontos adat, 2 hét múlva megyünk majd mérésre.

5 foga van, kettő alul és három felül, de ez az 5. még kicsi neki.

Amyatejes még, és még éjjel is felkel cicizni, most beteg is, kicsit anyásabb és nyűgösebb.

sok mindent eszik, inkább üveges bébi kaját.

Kúszik nagyon, de mászni úgy négykézláb még nem tud.

Ülni tud, de még az sem 100%. Bútorok mellett a felállás még nem megy.

Éjjelente még akár 3x is felkel, eddig max ha 10x aludta végig az éjszakát.

Kis örökmozgó, minden érdekli, szereti ha babakocsival megyünk sétálni, szereti ha játszanak vele, labdázni, stb.

2009. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
66%

Sziasztok! December 2-án szültem az ÁEK-ben Bp-en. ÁkosMárton nagyon jó baba. Ő sem tartozik a síros babák közé, szinte nem is tud sírni. Mindent megeszik, nem volt hasfájós, 3 hetes kora óta végig alussza az éjszakát. 4 fogunk van. Állandó mozgásban van, és mozgásban tart engem is :-) Ha fogom a kezét megy, ha biztonságban érzi magát akkor 2-3 lépést is megtesz egyedül. Cica a kedvenc:-)

Utánozza az állatokat, oroszlán Á-Á-Á, hal(tátog), kacsa(báhp-báhp), madár(csi-csi), vonat(sih-sih), kígyó(szíííí)mondja:MAMA, PAPA, pápá-t int. Nagyon ügyes. Mutogat dolgokra, kérdőn néz. Imádja a társaságot. Napközben csak 21/2 órát alszik elég neki annyi. Bármit megtudok mellette csinálni. Nagyon alkalmazkodó. IMÁDOM!!!! De gondolom ezzel mindenki így van.

2009. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Pécsen szültem december 7-én kislányt.

Mindent eszik már, nagyon szeret enni, így nem volt gondom a szilárd étel bevezetésével.

Kúszik, már emelgeti a fenekét próbál mászni is, de a kúszás még gyorsabb. Térdelésbe felhúzza magát, ha fogom állni szeretne, de ez még magától nem megy. Magától úgy ül fel, hogy valamibe támaszkodik.

Sokat beszél, a szavak elejét mondja, apa, mama, papa, baba, cica szavakat kimondja. A cicát imádja, ablakon keresztül incselkedik vele.

Pogácsát süt, integet és hozzá mondja a pá-pát, kacsint, csattog a nyelvével, berreg, tud nézni mérgesen.

Megmutatja a játékait, ha kérdezzük, hogy hol van. Megmutatja az orrom, fülem, szám.

Állandóan rág, 4 foga van, az ötödik készülődik. Eddig átaludta az éjszakát, de most sokat felsír a foga miatt.

Egyedül alszik el nappal, 2x alszik, de este kellek neki.

Egyébként egy nagyon akaratos és renkívűl huncut kislány! Nagyon szeretnivaló! Imádom!

2009. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, dec. 7-én szültem kislányt, 3450 gr, 56 cm.

Most 9,5 kiló, 72 centi. Pörög-forog, négykézlábazik, másfél hónapja fel tud állni, 3 hete lépked is, de csak oldalra. 2 foga van alul. Két hete nem szopik. 3-szor kap tápszert, reggel, délben, este. 2-szer gyümit, főzit, délelőtt és délután. Most épp válogatós, csak az üveges bébikaját hajlandó megenni. Az éjszakát átalussza 6 hetes kora óta (este 8-tól reggel 7-ig). Nappal 2-szer alszik másfél órát (mindig ugyanakkor, nagyon kiszámítható).

Pápát integet, mutatja a fejét, az orrát, a pocakját, ha kérem. Ilyeneket mond: anyanyanya, apapapa, babababa, hábúúúúúűűűűű, nem. Hallgat a nevére, néha a "nem"-re is. Bejárja az egész lakást, nagyon gyorsan, négykézláb.

Nagyon nyugodt baba, a fogzás sem viselte meg. Órát lehet hozzá állítani, olyan kiszámítható. Mindig jó a kedve, rengeteget mosolyog, barátságos az idegenekkel is.

2009. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
December 19-én szültem Szombathelyen (kisfiú: 2970 g és 52 cm volt). 6 foga van, éppen a héten tett 2 lépést önállóan felém, nemsokára egyedül is elindul valószínű (6,5 hónaposan már felállt). Eszik már lisztes dolgokat, joghurtot, túrót, sajtot, mindenféle zöldséget, gyümölcsöt amit ennyi idősen ehet (szerencsére nem válogatós, mindent megeszik). Nagyon mozgékony, egy pillanatra sincs nyugton, még a doktornőnél is hárman kell lefognunk, hogy meg tudja hallgatni, kis izgő-mozgó. Az öltöztetés és pelenkázás egy tortúra, ha cseppentek az orrába akkor rá kell térdelnem, stb., de van, hogy lerúg magára, iszonyatos erő van benne, hihetetlen. Mindent felfedezett már a lakásban, minden helyiségben megvan a kedvenc kis "játéka". Most kb. 78 cm és 9 kg körüli, elég hosszú és vékonyabb testalkatú. Nem vékony, csak nem pocakos, valószínű nem is lesz, férjem, apósom alkata. Ha kérdezem megmutatja a macija lábát, kezét, mondogatja: anya: ana-aja, apa: au, pu, kukucs: kuku, mámmá, si-hu-hu: hu-hu, brüm-brüm: büm-büm, nem-em, igen: ig-ien, más most nem jut eszembe.
2009. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

december 8-án született a kislányom az Uzsokiban. Mászik, áll, ül. Ezeket mind egy napon tanulta meg. Körbejár a lakásban, utánam mászik. Semmi nincs a lakásban biztonságban, mert mindent meg akar szerezni magának. Integet, puszit ad a babájának, nekem is, de apának csak egyszer próbált puszit adni, de fintorgott mert szúrt az arca, azóta nem ad neki. Tapsol, ha mondom neki, hogy nem szabad, rázza a fejét. Kevés ideig volt tejem, úgyhogy szinte az elejétől tápszeres, reggel este még tápit eszik, napközben gyümölcsöt, túrót sajtot, főzelékeket, tejbegrízt.

És azon veszem észre magam, hogy mindjárt egy éves lesz, és milyen hamar eltelt ez az idő... :)

2009. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!