Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem fél éve (bölcsikezdés...

2 évesem fél éve (bölcsikezdés óta) egyfolytában beteg. Hogyan erősíthetném meg, mit csináljak, hogy kicsit ellenállóbb legyen?

Figyelt kérdés

Bölcsiben 3-4 nap után lázas beteg lesz, aztán két hétig otthon. Meggyógyul, visszaviszem bölcsibe és kezdődik elölről. Volt már ez alatt a fél év alatt többször torokgyulladás, mandulagyulladás, középfülgyulladás...

Korábban egyáltalán nem volt beteges; fél évig anyatejes volt, most mindenevő, szereti a zöldséget, gyümölcsöt, sokat van friss levegőn - és mégis non-stop beteg.

Mit csinájak?? :(


2011. ápr. 12. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A bölcsi már csak ilyen, sok anyuka betegen is beviszi a gyereket, hogy ne kelljen szabira menni és otthon maradni vele. A többi gyerek meg elkapja. Egy ideig voltam bölcsődei gondozó, szóval tudom, hogy működik ez.
2011. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen. Bekerül közösségbe, és mivel nem volt a szervezete hozzászokva ahhoz a baktériumflórához, ezért minden megbetegíti. Nekünk szeptembertől március végéig tartott ez :-((( Kaptunk mindenféle immunerősítőt, de semmi sem segített igazán... Az első év ilyen volt a bölcsiben. A második évben már szinte nem volt beteg, mert már immunis lett azokra a bacikra. Aztán mikor oviba került, újra kezdődött elölről az egész :-(((( Bocs, hogy nem igazán tudlak biztatni, de végigcsináltuk ezt mi is, és én is nagyon utáltam, hogy nem tudtam mit tenni ellene. Kipróbáltam drágábbnál drágább "csodaszereket", de aztán egyik doki megmondta a frankót, idővel majd hozzászokik a szervezete ezekhez.Csak ez nálunk 7 hónap volt..
2011. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, őszintén szólva gondoltam, hogy majd beteg lesz az első pár hónapban, de hogy ennyire sokáig?? :( Lassan kirúgatom magam a munkahelyemről, annyit vagyok otthon a gyerekkel - és ezek szerint felkészülhetek lelkileg, hogy kb még fél év betegeskedés jön? Elég elkeserítő :(
2011. ápr. 12. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is szeptemberben kezdtük a bölcsit,ugyanígy folyamatosan beteg volt a kisfiam,mint a te gyerkőcöd,nálunk is volt 4x hörghurut,tüdőgyulladás,tüszős mandula gyulladás,bárányhimlő,hányás-hasmenés,lázgörccsel voltunk kórházban.

Azt hittem sosem lesz vége,de most már 5.hete jár a bölcsibe folyamatosan,talán már megedződött:).

Amikor elkezdte,akkor mondta is a doktornő,hogy 6 hónapig biztos eltart ez a beteges állapot,nem tudsz mit csinálni sajnos...

2011. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Cebion multivitamin szirup.

A fürdővizébe eukaliptuszos gyógynövényes habfürdőt adj(DM-ben 700Ft), esténként mentolos/eukaliptuszos mellkaskrémmel kend be, adj rá egy olyan trikót, ami nem baj, ha zsíros lesz, majd a pizsit rá.

Nekünk 1hét után javult az állapota. Most már több hete folyamatosan bölcsibe jár

2011. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!