Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy kismama külföldön él, és ott is fog szülni, és a párja nem magyar, hanem ottani vagy másmilyen állampolgár és a pici külföldi nevet kap és nem magyart?

Figyelt kérdés
pl. most rólam lenne szó, a párom afrikai , viszont Angliában élünk és a baba az Otis nevet kapná. mennyire gáz ez Magyarországon ha esetleg megyünk látogatni vagy tegyük fel valaha ott fogunk élni? vagy inkább valami magyar nevet kéne kapnia? ti mit gondoltok erről?
2011. okt. 21. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Szerintem teljesen normalis hogy olyan nevet adsz neki ami nem magyar, senkinek semmi koze hozza, hogy milyen nevet adsz neki foleg hogy kulfoldon elsz. En magyar vagyok, a parom kulfoldi, es egy harmadik orszagban elunk, en is itt szultem. Az en lanyom olyan nevet kapott ami ugyan van Magyarorszagon is, viszont itt mashogy ejtik. Ha mondjuk Magyarorszagon szuletett volna, akkor nem adtam volna neki ezt a nevet, mert magyar kiejtesben nem nagyon tetszik. Engem amugy sem erdekelt hogy ki mit szol majd a nevehez. Az en lanyom, en dontom el (na jo meg az apjanak is van beleszolasa :)

2011. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Te magyar vagy, apja nem, sot ugy nez ki, jelenleg nem is Magyarorszagon eltek. Miert lenne mar gaz?
2011. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
En is magyar vagyok külföldi férjjel és a kisfiunknak olyan nevet adtunk amit mindkét országban használni tud gond nélkül. De egyébként tényleg teljesen mindegy, ha Magyarországon laktok akkor ő vagány lesz hogy különleges neve van ennyi.
2011. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mi is külföldön élünk és a papa is külföldi. Mi olyan nevet akartunk, ami mindkét országban létezik, de végül a választás egy francia névre esett, így adtunk neki egy második nevet is, ami magyar.
2011. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt hiszem mi már összefutottunk egy korábbi kérdésednél. Nekem is félvér a babám (3 hete megszületett). az első neve magyar (vagyis Mo-n is lehet anyakönyvezni, de nem igazi magyar név), a 2. neve pedig afrikai.

2011. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
szia! jajj igen, gratulálok a bébihez:) és mi lett a neve a babádnak így, hogy félig magyar félig afrikai? Én nem igazán akarok 2 nevet adni, csak egyet.. de lehetséges, hogy 3-4 éven belül Magyarországon fogunk élni, és nem tudom mennyire fogják esetleg cikizni a neve miatt. Idekint persze, nem gáz a külföldi név, de ha hazaköltözünk esetleg oviban vagy majd suliban hogyan fognak állni egy Otis nevű gyerekhez. Te Magyarországon élsz? Arróltusz esetleg valamit, hogy ha itt születik a baba, akkor Magyarországra is valahogy be kell regisztráltatni, hogy megszületett? vagy ez hogy megy?
2011. okt. 22. 11:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Arról tudsz*- bocsi, félre ütöttem:)
2011. okt. 22. 11:48
 8/12 anonim ***** válasza:

21:40 vagyok.


Most voltunk otthon elintézni a papírokat. Vinnem kellett anyakönyvi kivonatot, amit Budapesten a hivatalos fordító irodában (szép kis pénzért) köteles voltam lefordíttatni..onnan vissza a helyi okmányirodába (ahová tartozol Mo.-on) ott leadtuk a lefordított anyakönyvi kivonatot, kitöltöttünk jó pár iratot + tettünk egy apasági nyilatkozatot, mert nem vagyunk házasok....és hiába van az anyakönyv szerint az apa nevén, ez nem elég logikus otthon (agyrém)...a párom aláírta, hogy ért magyarul (kicsit beszél)..különben kellett volna még valaki fordítani hivatalosan (én nem voltam elég, a nő a kollégájára gondolt, aki kicsit beszél angolul...franc sem értette ez mitől lett volna hivatalos??? de felejtsük is el:)) Szóval ezek után 1,5-2 hónap múlva küldik ki a magyar anyakönyvi kivonatot...itt tartunk most.

Az egészben csak az a szívás, ha én otthon maradnék és igényelném a csp-t és a gyest (tételezzük fel magyar pár vagyunk) ezeket csak a gyerek papírjaival lehet igényelni...de hát ugye vársz 2 napot csak az anyakönyvi kivontra..utána intézhetsz taj kártyát stb..visszamenőleg pedig csak 2 hónapot fizetnek ki, szóval a külföldön szülő anyuka 1-2, sőt ha elhúzódik 3 hónapnyi juttatástól esik el. Köszönjük ezt is, bár ránk nem vonatkozik, mert mi kint élünk, de gondolom van azért rá példa.

2011. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Angliában élünk mi is. Mi a nagykövetségen keresztül intézzük a papírokat, mert útlevelet is csináltatunk a babának. Nov. 3-ra van időpontunk. Oda le kell fordítani az anyakönyvi kivonatot (csinálhatod te is). De a honlapjukon több info-t találsz. A nevét nem szeretném ide kiírni, ha nem baj.:)

2011. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
okok, persze, megértem :) húúhaa ez bonyolultnak tűnik, bár eléggé filózok rajta, hogy hazamegyek szülni, van egy nagyon jó kis orvosom ott, és benne megbízom. Viszont ha otthon szülök ott is tudom anyakönyveztetni az Otis nevet?
2011. okt. 24. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!