Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli babátoknak...

Egy év körüli babátoknak adtok valami vitamint (cebion, stb. )?

Figyelt kérdés
a védőnő nem említette, de itt sokat olvasom,hogy adtok a babátoknak?
2011. okt. 21. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A d vitaminon kívül nem kell neki semmi. Most 21 hós a lányom és csak akkor kap cebiont, ha beteg.
2011. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1 éves a pici, kap cebion multivitamint, mert van egy nagyobb tesója is, aki hordja haza a betegségeket.
2011. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen pici gyereknek még nem bogyókkal kéne beadni a vitamint. A gyümölcsökből, zöldségekből is elég vitaminhoz jut, nem kell ilyen kortól tömni belé a gyógyszereket, csak ha beteg. A korának megfelelő táplálék pont jó neki.
2011. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1 éves, kap C vitamint(cebion) minden nap 8-10 cseppet.

Szerintem fontos, főleg hogy jön az influenzás időszak!Azért a zöldségek, gyümölcsök már nem tartalmaznak olyan nagy mértékű vitamint.

Persze nem kapja egész éveben állandóan.Most adom neki, míg elfogy, aztán kis szünet, aztán majd veszek megint.

2011. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vigantol ez alap, és ahogy az előző válaszoló írta cebion, most így influenza előtt, én reggel este 2*4 cseppet adok neki, a C-vitamin a felnőtteknek sem árt, nem tudja a szervezet sokáig raktározni, még egy felnőtté sem nemhogy egy gyermeké! Ártani biztos nem ártassz, de ha nem beteges és enélkül is elvan télen, akkor nincs rá szükség!
2011. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem vashiányos a kicsi. Vascseppeket szed (maltofer 2x5csepp), vigantolt 3 csepp és cebion c-vitamit mondta a doktorno, hogy szedje(napi 7 csepp).

Voltunk már a férjemmel mind a ketten betegek és hál´ Istennek a kicsi nem kapta el. Ja és még 2 fajta B vitamin tablettát(1/2 naponta) kap a vérképzésre.

Most 9 hos a kicsi.

2011. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Cebiont.
2011. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom a vitaminokat miért kell egy lapon emlegetni a gyógyszerekkel.


Amúgy 9 hónapos a kicsi, 3,5 éves a nagy, ősztől tavaszig mindketten kapják a c vitamint, a kicsi Cebion csepp formájában, a nagy tabletta formájában. Én is szedek c vitamint!

2011. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se a legjobb, ha ezerféle cseppet kap. c vitamin persze kell, de amúgy csak ha beteg és muszáj.
2011. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne, ha a dokit kérdeznéd. :) Ő jobban ismeri nálunk a babát, tudja mi kell neki. De ha nem mondta, akkor szerintem nem kell.
2011. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!