Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordul hogy egy baba nem...

Előfordul hogy egy baba nem háromszorozta meg a súlyát 1 éves korára? Ha volt így valaki, mit mondott rá az orvos vagy a védőnő?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Ez a súly megháromszorozódást nem kell komolyan venni.Nem nönek egyformán a babák.

A lányom 15 hónapos,de még most sem 3xozta meg a születési3620grammját.most 9,3 kg.

2009. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy 2 kg vagy 4 kg születéskor. a 2 kg-os baba akár fél éves korára is megháromszorozza a súlyát. Az én 4 kg felett született fiam 1 évesen 10 kg.
2009. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
4 kg-al született a fiam. most 15 hós 10,5 kg. húsgombóc. a dokik szerint ez tökéletes, de ha 2 kg-al kevesebb lenne, az is épp elég lenne. magasságtól és csontozattól, genetikától is függ.
2009. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisbabák nem lexikonok, ezek csak átlag adatok nem kell semmiféle következtetést levonni belőlük. Az én kislányom 3540 gr és 56 cm-vel született, és most egy évesen 8700 gr és 76 cm. A dokinéni szerint tökéletes mindene. És szerintem is. Pedig rosszevő is, de nem sovány és nem kövér. Ja és tápszeres baba. Üdv.
2009. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos doki és védőnőfüggő, hogy hogyan reagálnak. Az, hogy egy baba nem háromszorozza meg a születési súlyát 1 éves korára, még nem jelenti, hogy valamiféleképpen elmarad a fejlődése. A súlynövekedésbe a gének is nagymértékben beleszólnak. Az unokahúgom kislánya 3320g-mal született, 1 évesen 8200g volt. 9 hónaposan egyedül ment, 1 évesen szépen beszélt..tehát szépen fejlődött. A kislányom most 8 hónapos és úgy látom, ő se fogja megháromszorozni, a doki egyelőre minden alkalommal csak annyit mond, hogy látja, hogy szépen fejlődik, legfeljebb nem lesz belőle birkózó :)))) (most 7620g).
2009. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy nagy átlag:)

Az én fiam 18 hós, de még mindig nem háromszorozta meg a születési súlyát:) Mondjuk már nem sokkolnak szerencsére méregetéssel, utoljára 1 évesen mérték.

Viszont jó hosszú cserébe:) Szóval ez nem szentírás:)

2009. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy egy 1 éves kislánynak 8 és 11 kg között kell lennie. (Lányom van, kisfiúknál nem tudom.)

Az én lányom most 1 éves és 10,86 kg, tehát a felső határt súrolja. 4,17 kg-val született, szerintem nem lenne egészséges, ha megháromszorozta volna a súlyát. De nekem ezt nem is mondta se a védőnő, se a gyerekorvos. Fél éves kor után leáll a rohamos növekedés, utána csak pár grammot híznak havonta.

2009. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én babám 3500 grammal született, most 11 hós és 11 kg. Tehát ő 1 éves korára meg3szorozza, de elég nagy. Hosszú is meg masszív is, szerintem ez ugyanolyan normális mint aki ezt a súlyt nem éri el.
2009. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!