Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsőde érvek és ellenérvek?!?!

Bölcsőde érvek és ellenérvek?!?!

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisfiam,igazából nem vagyunk rászolulva hogy beadjam bölcsibe de többen mondták hogy gyorsabban fejlődnek a babák közösségben...
2011. okt. 21. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

4-5 éves kortól fejlődnek gyorsabban, addig többet árt mint használ

A mozgás és beszédfejlődés lelassulhat, fóbiák alakulhatnak ki nála, főleg ha az idegrendszer nem túl erős a családban.

2011. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Tapasztalatok (bölcsiben dolgoztam...): Ha már egy gyerek szobatiszta a csoportban, akkor napok alatt a többi gyerek is az lesz. Hamarabb megtanul beszélni, mert a gondozó néni és a gyerekek nem értik, amit mond, amit anya megértett ;) A gondozó néni folyamatosan a gyerekekkel foglalkozik, otthon ez lehetetlen. Szóval nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Viszont ha hezitálsz és nem vagy biztos magadban, akkor azt a gyerek megérzi és sokkal nehezebben szakad le rólad, érzi a bizonytalanságodat!!! (Jó lesz neki, vagy nem...) Az én lányom két éves korában lett bölcsis, jót tett neki, szerette.
2011. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Bocsáss, meg de ettől "a közösségben gyorsabban fejlődik érvtől" nyílik a bicska a zsebemben. A bölcsőde egy szükséges "rossz" ha nincs más megoldás és az anyának dolgoznia kell. Egy gyereknek 3 éves korig igazából egy dologra:a biztonságra van szüksége. Ezt normál körülmények között a saját anyja mellett kell, hogy megtalálja.
2011. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
A mi kislányunk nemrég kezdte a bölcsit és bizony azóta sokkal többet beszél és sokkal tisztábban.Sok új játékkal találkozik,jót tett neki a közösség és nagyon szereti a gondozókat is.Barátságosabb lett a gyerekek és a felnőttek felé egyaránt.Nekem eddig nincs negatív tapasztalatom.Most lesz két éves a kislányunk.
2011. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Én jóval 2 éves korom után kezdtem el beszélni, pedig 9 hónapos koromtól bölcsibe jártam (kényszerűségből). Lehet, hogy most már más a helyzet, mint 30 évvel ezelőtt, de nem tartom reálisnak, hogy egy bölcsiben a gondozónő többet foglalkozzon a gyerekkel, mint az édesanya otthon.

Mellette szóló érveket nem tudnék mondani, egyetértek a 3. válaszolóval, hogy kényszerűség a bölcsi, szerintem is 2-3 éves koráig a legjobb az anyuka a babának. Na jó, idegbajos anyuka mellett lehet, hogy jobb, ha az anyuka dolgozik, a gyerek meg normális gondozónők között van a bölcsiben. :-)

2011. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

első válaszoló ezt az ovira, kiscsoportra is érted? tudnál szakirodalmat linkelni?


Szerintem se add be, 3 évesen ráér oviba beíratni. Fizikálisan önállóbb lesz, pszichésen viszont nem tesz jót hosszú távon (persze,ha vkinek mennie kell dolgozni az más, a bölcsis is felfogja,hogy anyukája dolgozik) Szóval akkorát nem árt,ha meg van a biztos családi háttér, anyai kötelék, de ha megteheted élvezd ki ezt az 1 évet még. Többet nem lesz már ilyen.

2011. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 alaszka ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekfüggő is. Én kényszerből adtam be 2 évesen, nem szívesen, viszont aztán nem bántuk meg, nagyon hamar szobatiszta lett például, és nem kényszerítették a bilire, csak valahogy leszokott ott a pelusról, azóta soha nem pisilt be éjjel sem. Az én lányomnak én már "kevés" voltam egész nap, folyamatosan foglalkozást igényelt 1 percig se tudott egyedül ellenni, a bölcsiben élvezte a sok játékot, meg hogy lekötik. Nehéz volt az elválás, sírt is eleinte reggelenként, de semmiképp nem fejlődött visszafelé. Én a helyedben 2,5 évesen próbálnám beadni, azalatt az egy év alatt rengeteget változik még.
2011. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy a bölcsi ártalmas, de mindenképp jobb neki 3 éves koráig ha veled van. De 3 évesen már kifejezetten jó, ha közösségbe megy.
2011. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem reális, hogy a gondozónő többet foglalkozik a gyerekkel, mint az édesanya?? A gondozónő napi 8 órát csak a gyerekkel van. Te, mint édesanya, feleség, hány órát figyelsz csak a gyerekre???? Mosogatás, főzés, stb. az nem a gyerekre figyelés... Tedd a szívedre a kezed, ha anya vagy, mennyit ülsz a gyerek mellett és játszol, beszélgetsz vele? Én is anyuka vagyok, meg gondozó néni is. Hidd el, van összehasonlítási alapom. És most ne gyere azzal, hogy én biztos nem foglalkoztam eleget a gyerekemmel. Csak mellette háztartást is vezettem.
2011. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért hogy gyorsabban fejlődjön nem kéne beadni. A közösség ok... de azért csodát ne várj. Még egyedül játszanak a gyerekek ebben a korban, max egymás kezéből kitépik a játékot. Nálunk a játszótér közvetlen a bölcsi mellett van, szóval látom milyenek a gyerekek. Nem foglalkoznak egymással, csak egymást utánozzák.

Anyukám óvónő volt jópár évig és szerinte a kiscsoport is tök fölösleges. Van sok gyerek akit még az is megvisel. Ha megteheted anyagilag és bírod az otthonlétet akkor szerintem nem kéne bölcsivel foglalkoznod.

2011. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!