Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire aktív egy 8.5 hónaposan?

Mennyire aktív egy 8.5 hónaposan?

Figyelt kérdés

Mert az én kislányom még mászni sem mászik, még nem kapaszkodott fel sehova és nem is ült fel még magától.

Négykézlábra áll és hintázik,kb ennyi,amit tud,na jó ha nagyon akar valamit akkor kúszik is egy kicsit.

De hallottam,hogy valamelyik baba már ilyenkor megy.Lusta lenne az én kicsikém?


2011. okt. 22. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem minden baba fejlődése egyforma.


Az én kislányom 8.5 hónaposan már mindent csinált+kapaszkodva lépegetett is. De szerintem ez pont ellenpélda, nem az ilyen babákból kell következtetéseket levonni.


Talán próbáld meg egy kicsit ösztönözni, rakd tőle picit távolabb a játékokat, menjen csak érte,hidd el,ha máshogy nem is,el fog érte kúszni,és ha már hintázik,hamarosan lesz ott mászás is.

2011. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehogyis van lemaradva. Az én pici fiam ennyi idősen kezdett el kúszni, bár őneki egy picit kötöttek az izmai és ezért le is volt maradva mindig egy kicsit. Most 10,5 hónapos de már mászik, és feláll mindenhol. Ülni még ő sem tud, de egy percre nem lehet megállítani úgy megy (kúszik) hogy alig bírom követni.
2011. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom hétfőn lesz 8 hónapos. Nem mászik, nem áll fel.

Néha már felül, de még csak támaszkodva, és max. naponta egyszer. Kúszik is, de ritkán, inkább gurul, mert az egyszerűbb. A négykézlábon hintázás is megy, de azt sem viszi túlzásba.

Ne aggódj, nem vagytok egyedül! :D

2011. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az enyém kúszik,mászik, feláll, próbál oldalazva lépegetni, de nem ezért írok, szerintem manapság versenyeztetik az anyukák a gyerekeiket, kinek hány fog, áll-e, jár-e stb, ne törődjetek velük, lehet h a tieitek 2hét alatt bepótol majd mindent, ha eljön az ideje, most azért nem teszi, mert még nincs rá készen. azt hiszem 2éves korukra kell mindnek ugyanazokat a dolgokat tudnia. Kérdésedre a válasz: nem lusta, ő ilyen, nincs ezzel semmi baj. hintázással kezdi, ebből fog majd mászni, nekünk hinta után 2héttel mászott, lehet h a tiéd holnap!:-)
2011. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!