Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogalmam sincs hogy kezdjek...

Fogalmam sincs hogy kezdjek neki másfél éves kislányom szobatisztaságához. Anyukák megosztanátok velem tapasztalataitokat, tanácsotokat?

Figyelt kérdés

Első babám, és szeretnék tanácsot kérni..

hogy kezdjek hozzá?

általában tudom kakilni mikor szokott, de ez is változó..

de a pisivel mi van?.. a bili nem nagyon tetszik neki., már próbáltuk..

vegyek neki wc szűkítőt?


JAJ..NEM TUDOM!! SEGÍTSETEK!

okos kislány egyébként, de nem tudom hogy fogjak hozzá....


köszönöm szépen előre is a segítőkészséget :)


2011. okt. 22. 19:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1.5 évesen még sehogy sem kezdenék hozzá.

A nagyobbikom 2év 5 hós volt, amikor el kezdte érdekelni a téma és akkor 1 hét alatt nappalra szobatiszta lett.

És igen, másfél évesen már jelezte, hogy kakil, de mégsem raktam rá a bilire, wcre.

2011. okt. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is hanyagold még ezt! Ráérsz ezzel foglalkozni jövő nyáron!
2011. okt. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Először is figyeld meg hogy érti-e mit kérsz tőle, mit mondasz neki. Én ellenpélda vagyok hiszen az én lányom 23 hónaposan éjszakára is szobatiszta volt már! Nem erőltetem semmit és nem ültettem a bilin órákat egyszerűen nyáron 4-5 hét alatt rájött az ok okozatra mivel csak bugyikába volt. Naponta kb 15 bugyit elhasználtunk :) Egy idő után amikor folyt futott a bilihez és persze egyre jobb időt futott :)). Semmi nem volt erőltetve csak megértette mit kérek. Azt hogy semmikép ne próbálkozz ezt mindig olyan anyukák tanácsolják akinek 2,5-3 éves korára lett szobatiszta, amivel persze semmi baj nincs csak a gyerekek nem egyformák és én nem könyv szerint nevelem a gyermekem hanem a saját ütemébe csinálunk mindent. Ja és amikor nappalra szobatiszta lett utána kb 3 hét múlva éjszakai pelus is száraz lett úgyhogy azt is levettük 23 hónaposan most 26 hónapos és éjszaka kb eddig 2 baleset volt az elején.

A végére jelzem senkit nem akartam megbántani akinek 3 éves korára lett szobatiszta csak jelezni hogy nem egyformák a gyerekek. Az enyém sem csodagyerek mert a környezetünkben van még 3 gyerek akik kb így lettek szobatiszták és ők sem erőltették, tehát nem a 2,5-3 év a biztos.

2011. okt. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

3 gyermekes anyaként én is csak azt tudom tanácsolni, várd meg a nyarat. Első két lányom azon a nyáron lett szobatiszta mikor elmúltak 2 évesek és egyik napról a másikra minden gond nélkül, legkisebb lányom most másfél éves és ő is jelzi már ha bekakil a pelusba, de tudom, hogy a bevált módszer szerint megvárom a nyarat.

2011. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én 17 hósom is mondja már,hogy "kaka" ha bekakil de nekem eszembe se jutott,hogy akkor bilire kéne ültetnem vagy,hogy megérett a szobatisztaságra!Én is úgy gondoltam,hogy majd nyáron próbálkozunk!
2011. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 szathmary89 ***** válasza:
Korai. Próbálkozni lehet. Egy gyerek akkor lesz szobatiszta ha megérik rá (nem akkor amikor egész nap a bilin ül). Van aki korábban van aki később. Lányomnál 2 évesen próbálkoztam, sikertelenül, aztán pár hetente pár napot, hátha. No, most majdnem 2 és fél évesen, ha alul pucér, már szobatiszta, kisbugyiban még nem. Mindezt 1 nap alatt a jóidőben.
2018. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!