Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennap abban az időben...

Mindennap abban az időben sir. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két hónapos a lányom, és kb két hete minden este, 7 és 9 óra közt mindig ordit. De szó szerint. Már sokmindent próbáltunk, de nem használ. Majd annyira "elfárad" hogy a végén már azért sir mert álmos. Első baba.
2011. okt. 22. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Hasfájása van a kicsi lánynak.

Sok mindent lehet rá próbálni: Infaco, Espumisan, Gripe Water, meleg borogatás, tornáztatás, masszírozás, arra az időszakra a babakocsizást betenni, megnyugtatásra monoton zaj: porszívó, hajszárító (el is aludhat rá).

2011. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Infacolt adom neki csütörtök óta. De nappal, és éjszaka nincs semmi gond, nem sir egy picit sem. De este eljön az az idő, és hirtelen fel ordit. Próbáltuk a babakocsit, néhány percig volt jó, ölbe is csak 2-3 percig.
2011. okt. 22. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
ez nem klasszikus hasfájás, hanem kólika, aminek inkább a napközben felgyülemlett feszültséghez van köze, semint valódi hasfájásjhoz. persze produkálhat hasfájásszerű tüneteket. az idő oldja meg....nekem az első babám is ilyen volt, rémisztőek voltak az esték. most a második is ezt csinálja, nem azon a hőfokon, de ugyanezt. olyan délután 5-6 től nem jó neki semmi...ráadásul nem tudok már olyan nyugis környezetet se teremteni neki, mint anno a kislányomnak, mert ugye itt van pont ő, a nagyobb, aki lévén év végén 3 éves, nem nagyon tudja moderálni a hangerőt. persze megérti ő, és próbálkozik is, de ha szólok is, 2 perc múlva elfelewdkezik róla....szóval még ez is belejön a pakliba. sajnos csak azt tudom csinlni, ha nagyon nyűgi a kicsi, hogy kézben van folyton (tervezek beszerezni egy hordozókendőt), ill. ha már úgy se jó neki, akkor megyünk fürdeni, cici és alvás....ezért gyakran van, hogy nem tudunk együtt vacsorázni a naggyal meg a férjemmel, de hát most ez van. majd elmúlik pár hét-hónap kérdése.
2011. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

inkább a napközben felgyülemlett feszültséghez van köze,


ez mi jelent? feszültség?? Nyugodt baba, eszik alszik nappal.

2011. okt. 22. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy te nyugodtnak látod, de ő rengeteg új infót 'visz be' a szervezetébe. Folyamatosan tanul és tapasztal, hogy ha ébren van! Nem kell ettől megijedni.. erősödni fog és minden rendben lesz!
2011. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

:)ELMÚLIK:))))

Nekünk pont ez volt!Órát tudtam volna a sírásához állítani.Ringattam ebben az időben, ez sem használt, de a "gyógyszerek" sem!

Túl lesztek rajta:)

2011. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a tejfehérje allergia volt az oka. Csak nálunk kb. 5 és 8-között-től éjjel 1-ig üvöltött.

Ahogy leálltam a tejfogyasztással, mintha elvágták volna. Onnantól aludt rendesen.

Persze estére normális a nyűgösség sok babánál, szóval így nehéz eldönteni kívülállóként. De az is lehet, amit már írtak, hogy egyszer csak kinövi.

2011. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 fotucsok ***** válasza:

Ez a kólikás hasfájás, ami még az orvostudomány előtt is rejtély. Nem tudnak rá módszert. Jellemzően - ahogy írtad is - az esti órákban 7-8 óra között jelentkezik, és a gyerek vígasztalhatatlanul, magán kívül sír. A cicis babámnak ilyenkor még a cici sem kellett, pedig az mindenre megoldás volt anno...


El fog múlni pár hét alatt (nálunk kb 2 hét volt), nyugi, csak tudom, őrülten rossz, hogy tehetetlen vagy.

2011. okt. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kislányom 11hetes lesz és ezt csinálja már legalább 1hónapja!!ugyanakkor este fél6-9között.eleinte nagyon durván ordított,üvöltött.-ma már nem annyira.Van hogy csak fél-1órát sír és elfárad,-elalszik,mert nem lehet mit csinálni vele,erre nincs megoldás..-sajna:-(((

Nem tipikus hasfájás,-amúgy a kislányom hasfájós volt nagyon és akkor nem így sírt!!!-kimerültség,és még fejlődnie kell az idegrendszerüknek..Egy könyvben olvastam,hogy erre nincs megoldás,csak az,hogy ha eljön az idő nyugodtan tegyük az ágyába had sírjon(na ezt én nem tudom megcsinálni)Egyébként sok mindent próbálta:hordozás,ringatás,ének,zene,..infacol...semmi nem használ..Nem tudom meddig tart még,de már jó lenne ha vége lenne,mert nálunk is ez a minden esti program..borzalom!!:-(( Kitartás!!

2011. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!