Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehetne tenni a bukások...

Alaszka kérdése:

Mit lehetne tenni a bukások ellen?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapos a kislányom, és még mindig rengeteget bukik evés után, de van hogy 1-2 órával evés után is jön vissza neki. Rendesen büfizik, azzal jön egy nagy adag, aztán még 4-5x kisebbek, de arra épp elég hogy eláztassa az ágyneműt és a ruháját. Van ez ellen valami? Mikor fog elmúlni?

Az ágy megemelése nem segített, az orvos csak ennyit tudott javasolni. Anyatejes. Hízik rendesen, eddig havi 1 kg-ot.


2011. okt. 22. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha hízik rendesen, akkor nem tudsz semmit csinálni. Az én (szintén anyatejes) kislányom is négy hónapos és rettentő bukós. Nekem ez furcsa, mert a nagyobbik lányom életében egyszer sem bukott. Ráadásul ritkábban is tudom hasra tenni, mert akkor is bukik...

Amúgy azt mondják, hogy ha szilárd táplálékot kap, akkor elmúlik. Szóval még várhatunk (és moshatunk háromszor annyit) egy pár hónapot :)

2011. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy előttem is írták.

Nem tudsz mit tenni. Majd a hozzátáplálással javul, idővel pedig megszűnik a dolog. Kitartás!

2011. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de csak leírom a keserű tapasztalatomat (nálatok biztosan nem így lesz).

9 hónapos a kisfiam, és még mindig bukik. Naponta többször felkiáltok én is, hogy meddig tart ez még??:) 6 hós kora óta hozzátáplálom, már csak reggel-este eszik tápszert, illetve a délutáni alvás előtt iszik kb egy decit, de így is. Nem folyamatosan már, tehát pl. ma talán nem is volt bukás, de tegnap legalább kettő, és van amikor 4-5 is. Előfordul a délelőtti gyümölcs után félórával is. A tápszert meg akár 2-3 óra múlva is visszabukja. Ja és mindezt spec. reflux elleni tápszerrel! Imádott mindig hason lenni, kész rémálom volt, hogy szegényt le kellett evés után legalább fél óráig korlátoznom, hogy ne forduljon hasra. Most már kúszik, mint a villám, és a kis nyomait időnként ott hagyja maga után, átmászik rajta, és megy tovább. Felmosom, aztán megint nézek az égre, hogy meddig még...

Nekem azt mondta a gyermekorvos, hogy ne csodálkozzak, mert most már azért bukik, mert kúszik, és nyomja a gyomrát. Nem beteg, átesett sok vizsgálaton, ő ilyen egyelőre. A kis örökmozgó talán 1 éves korára kinövi. Bízom benne! (és mosok, mosok, továbbra is folyton)

Azért a legtöbb baba 6 hós korára kinövi, de mi nem voltunk ilyen szerencsések.

Jó egészséget nektek!

2011. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fotucsok ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni, mi is így voltunk, és az én kisfiam már rendesen főzit evett etetőszékben, és még mindig kijött. Anyám... majdnem minden fotón előkével a nyakán pózol, mert csak ennyit tudtam tenni, hogy ne kelljen állandóan ruhát cserélni. Sokáig tartott. De ez inkább csak kellemetlen, és nem okoz bajt.

Azt viszont észrevettem, hogy ha egyesek... felültették (bár én nem engedtem, de előfordult) pár másodperc múlva bukott is.

2011. okt. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

23:54-es, kezet foghatunk... akár én is írhattam volna :(


10 hós fiaim még mindig buknak. A folyadékot és a tápszert (naná, hogy A.R.) szinte mindig, a szilárdabb kaját néha nem bukják ki...


Én is kaptam a biztatást, hogy na majd hozzátápláláskor, majd ha felülnek, majd ha idősebbek lesznek, majd ha felállnak... most itt tartunk. A doki múlt héten mondta, hogy "nemsokára kinövik, majd ha már többet állnak, járnak".

Kérdésedre válaszolva, szerintem semmi sem lehet tenni egy idő után. Max elindítani a mosógépet...


Még annyit, hogy állítólag én is iszonyúan bukós voltam.

2011. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23.54-es ismét. Igen, azt olvastam nemrég, hogy ha ülnek a babák, az sem megoldás, mert akkor is összenyomódik a gyomruk.:( Tartsatok ki, előbb-utóbb ki kell, hogy nőjék, az oviban már csak nem fognak bukni!! :)
2011. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abszolút egy csónakban evezünk, csak az enyém fiú, de szintén 4 hónapos, és mást sem csinál csak bukik:-( Amíg anyatejes volt rengeteget bukott, a tápszertől egy ideig nem bukott de most már az is kijön, kaja után és közben büfi, aztán bukás. Most kezdtem el neki adni bébipapit, üvegeset, eddig ez kevésbé jött vissza. A párom volt ilyen bukós, azt mondják nála 8 hónapos koráig tartott és kedden még kibukott mindent pénteken meg már nem. Én várok...várok...közben mosok..mosok..mosok..és lassan nem ruhákat fogok a gyerekemnek venni hanem csak előkét:-)
2011. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!