Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az a repkedő kézmozgás,...

Milyen az a repkedő kézmozgás, ami az autisáknál tapasztalható?

Figyelt kérdés
A kislányom néha rázza a csuklóját, főleg amikor nagyon örül valaminek, de néha játék közben is. Eddig nem is nagyon figyeltem rá, csak most olvasom az autizmus tünetei között. Még nem nagyon beszél, csak kb. 5 szót,( volt több is, de eltűntek) de a szeretetét nagyon is képes kimutatni, és a mások érzelmeit is érti úgy gondolom. Egyszer meg akart vigasztalni egy síró gyereket. Ezek pedig nem jellemzők az autistákra. 17 hónapos
2011. okt. 23. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Ne idegesítsd már magad!
2011. okt. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem kellene tudom!!! Igazad van.
2011. okt. 23. 16:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=Q9d-J3O6thg

A kékes-sárga pólós fiú kezét figyeld,a többieké nem látványos.

A csuklórázás szerintem a hirtelen nagy öröm,izgatottság jele és kinövi,majd ha el tudja mondani.

2011. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket nagyon hasznos. Szerencsére amit az én lányom csinál erre egyáltalán nem hasonlít, még távolról sem hasonlít.
2011. okt. 23. 16:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ijesztgetésből írok, de az én lányom autista, és neki nem ilyen repkedő mozdulatai voltak, mint ennek a fiúnak a videóban, hanem olyan csuklóból jövők, mint ahogy leírtad. Ő jól funkcionál, képes kimutatni a szeretetét, gyönyörűen beszél, szemkontaktust tartja, stb. emiatt későn jutottunk el szakemberhez, sokáig azzal "nyugtattak" minket, hogy csak nevelési hiba... Mindig hallgass a megérzéseidre, te vagy az édesanyja. Én most már a kisebbiknél bármit látok, megyek vele, inkább mondják azt, hogy hülye vagyok... Mást is látsz rajta, vagy ez az egyetlen dolog? Lehet rossz szokás is...
2011. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
semmi más jellemző nincs,gyógypedagógus sem lát semmit.Ezek a mozdulatai sem csak úgy a levegőbe vannak, hanem ha hisztizik,vagy örül vminek.
2011. okt. 24. 14:05
 7/14 A kérdező kommentje:
a TE LÁNYODNÁL MIBEN MUTATKOZNAK MEG A TÜNETEK? Én a beszéd miatt aggódom nagyon, valahogy nem akar beindulni. Mond szavakat, de több szó eltűnt.
2011. okt. 24. 14:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem barátkozott gyerekekkel egyáltalán, nem játszott velük, kifejezetten félt tőlük már csecsemő korától kezdve. Emiatt nem járhattunk gyerekek közé, és nem láttam, hogy a vele egykorúak hogyan fejlődnek. A közeli családtagokkal sem volt barátságos, egy-két embert kivéve. Ő beszélni időben elkezdett, a mozgásfejlődése volt vontatottabb, igaz, hogy mindent időben megcsinált, de csak a normál időszak végén. A mozgása most sem az igazi, de nagyon sokat alakult. Kicsi korától kezdve sírós baba volt, igazi kétemberes gyerkőc. Nehezen tanult meg rágni, önállóan enni, 4 éves korában lett szobatiszta. Eléggé ragaszkodott megszokott dolgokhoz, mindig volt egy-egy tárgy, amit mindenhová magával cipelt. De ezek még önmagukban nem bizonyítékok az autizmusra, mindent lehetett valami mással is magyarázni. A legfeltűnőbb az lett, amikor nem volt hajlandó beszélni, csak 3 emberrel a környezetében. Emiatt kerültünk végül "szakemberhez" 3,5 éves korában, de csak nevelési problémát láttak benne, azt mondták várjunk, a korral ezek változni fognak. Még két év és számtalan szakember kellett hozz, hogy diagnózist kapjunk, közben jöttek a típusosabb dolgok már, pl. a repkedés (ez nálunk is az öröm és izgatottság jele volt). Az a baj, hogy kicsi korban, mint például a lányod, nehéz ezt diagnosztizálni, de az, hogy még nem beszél, illetve elhagy szavakat, nem jele az autizmusnak. Ha olyan gyógypedagógus látta, aki egyébként ért az autizmushoz, az a szakterülete, akkor ne aggódj. Ha továbbra is van kétséged, akkor inkább vidd el egy vizsgálatra gyermekpszichiáterhez, vagy egy alapítványhoz, amely kifejezetten autistákkal foglalkozik. Remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed, csak nyugodtan, emailezhetünk is, ha gondolod.
2011. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az én kislányom nagyon könnyen barátkozik főleg gyerekekkel és nőkkel, ezért úgy döntöttem emiatt nem aggódom. Semmit nem tapasztaltam nála az általad leírtakból szerencsére. Köszönöm a válaszod nagyon hasznos volt.
2011. okt. 24. 19:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök!
2011. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!