Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul levágott köröm okozta...

Rosszul levágott köröm okozta benövést hogyan lehet helyrehozni egy 11hetes babánál?

Figyelt kérdés
Körömvágás közben véletlenül a kisfiam lábkörmének a sarkát is levágtam és most be van neki gyulladva, azt hiszem benőtt a körme. :( Mit tegyek? 11hetes
2011. okt. 23. 22:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nagyon rúgkapált közben és véletlenül rosszul fordítottam a csipeszt... :( Annyira sajnálom szegényt, biztos fáj is neki. Mit tehetek? Vagy ha holnap elviszem az orvoshoz ő mit tud tenni?
2011. okt. 23. 22:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,h mondták e,de a körmöket 2 hetes kortól vágjuk a gyerekeknek!!!!! Úgyis jön a védönö,doki,mutasd meg,aztán adnak rá valamit! :S
2011. okt. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fertötlenitsd le,esetleg kösd be,ha be tudod,ha nem úgy is jó!
2011. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Minel hamarabb mutasd meg orvosnak, mielott elgennyesedik.

De ha csak ma vagtad neki, akkor meg biztosan nincs benove.

2011. okt. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kamilla, körömvirág kenőcs.
2011. okt. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Nem most vágtam először csak most rosszul sikerült...

Nem ma vágtam le hanem még szerdán de csak mára gyulladt be neki.

2011. okt. 23. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen vidd el orvoshoz, mert meg nagyon kicsi egy gyulladas lekuzdesehez. Az orvos vagy kivagja majd, vagy leveszi az egesz kormot. Ha most elhanyagolod a problemat, akkor ujra es ujra be fog neki gyulladni, ami komoly betegsegekhez vezethet ilyen pici korban.

Es mielott teljesen ketsegbe esnel, ez barkivel elofordulhat, ne okold magad e miatt,

2011. okt. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
mi nem vágtuk le a sarkot, mégis begyulladt. piros volt nagyon. a dokinénink azt javasolta hogy "dunsztkötést" tegyünk rá. azaz betadinnal bekenni, betekerni jól gézzel és valami kis nájlont (kesztyű újat) húzni rá. elég körülményes volt, de két nap és lement a gyulladás. de elég ha ragtapasszal jól bekötözöd a gézt hogy este ne essen le. é
2011. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is volt ilyen, detto mint az előzőnek :) betadinos kötés...
2011. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy veszik le a körmét, nehogy elhidd már!:) A nagylányomnál ez rendszeres volt, bár nem én vágtam le rosszul, hanem olyan formájú a körömágya, hogy muszáj hagyni pici körmöt, különben benő! Így hetente kétszer kell vágni neki, mindig csak egy keveset. Akik a dunszt kötést írták, igazuk van! Nekünk a kiáztatást javasolták, este pancsizásnál pár napig hagyd, hogy tovább legyen a vízben. Ilyenkor felpuhul, és nem fáj neki. 3-5 nap után pedig túlnő a köröm, tehát már nem a bőrbe fog haladni, így megoldódik a gond! Egyébként alapból nem fáj, csak ha megüti, mert ott érzékeny. Tehát ne aggódj, nem folyamatos fájdalmak között van a pici!
2011. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!