Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kisfiatok miket mond?

17 hónapos kisfiatok miket mond?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Baba, bá, te, pa(apa), nya(anya), mamma(kutya)

Szóval igazából még semmi értelmeset :(((

Már nagyon várom, hogy elkezdje végre mondani. Amúgy ezerrel mutogat, különböző jeleket fejlesztett ki magától különböző dolgokra. Maximálisan megért mindent, imád mondókázni (én mondom ő pedig mutogatja)

Ja, és jónéhány állathangot is utánoz, de nem a klasszikus értelemben, pl nem azt mondja, h nyihaha, hanem úgy nyerít, mint a ló.

18 hónapos, kisfiú

2011. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17hónaposan egy szót sem szólt, csak mutogatott,meg baba nyelven dumált, mindent megért.Most,h. közelít a 19hónap betöltéséhez már mondja,h. gyeje, cica, ana =anya, baba, tedd le, apa, mama, kaka, és ezt mind egyszerre kezdte el használni :).A fiúk későn kezdik, én biztos voltam benne,h. 2éves koráig meg se fog szólalni, a családban ez volt a szokás.
2011. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

17,5 hónapos a kisfiam, és iszonyat sokat beszél. 396 szónál járunk, a mai újakat még fel sem írtam.

Persze vannak olyan szavai, amikre rá kellett jönni, hogy mit akar jelenteni, de nem nehéz, mert mindent kommentál, mutogat is. Ilyenek pl:

SÜPÜSZ - seprű, felmosó

KÜVESZ - alma közepét kivenni

ÉJAZ - almát meghámozni

JAP - nap

ZEDÓ, ZEDŐ - ceruza

TIBI - csibe

TETSZ, CEKSZ - keksz

TÉBÉT - tévét

TAPISZ - Tapsi

PÉSZ - pénz, pénztárca

POJÁ - pohár

MINYA-MINYA - enni (így mondta sokáig)

PEJZE - perec

PANNI - pancsi

ADOM - kérem (most már inkább kéjem)

KÁBÍT - kávét

JEVET - narancslevet

FÚZ - húzni redőnyt

HÓP, HÓPOT - hó, havat

GÓLYA - kölesgolyó

DUGU-DUGU - villásdugó, konnektorba dugni valamit

DOMIT - dominót

MANIT - mandarint

BOCOC - bohóc


Sokáig Apa helyett azt mondta, hogy BÁ, Anya helyett azt, hogy ÁMUÁ vagy MÁ.

De minden nap bővül a szókincse, nem győzök jegyzetelni.

2011. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezt akartam én is kérdezni:)

Az én fiam szókincse: bumm, hoppá és 5 állathang.

Hiába tudja mondani, hogy mammammamma és pappappappa, azt hogy mama és papa, azért se hajlandó kimondani, csak vigyorog ha kérem, mintha direkt csinálná.

Kérdező, a te fiad miket mond?

2011. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18 hós lett a napokban, amiket mond: maci, apa, anya, nyuszi, sün, szia, és szinte mindennek az első szótagját vagy egy jellemző szótagját. PL. fánt az elefánt, stb. Egyik napról a másikra rengeteget fejlődik, próbálkozik kimondani mindent.
2011. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

16 hónapos múlt a fiam, ő sem rendelkezik túl nagy szókinccsel, ő is inkább azt választja, hogy elmutogatja és hangokkal kíséri, amit akar. Érteni ért mindent (néha olyat is, amit nem kéne :-))

ap(apa), gen(igen), mama (a mamáknak mondja is, de minden olyan nő mamma, akit szeret, tata is mama), nana (anya), baba, náné (néni), dádé (dédi), deje (gyere), vaú, gá-gá, búú, ezen kívül több állathang, bama (mikor azt akarja, hogy a mama vegye fel vagy játsszon vele), Hap a macskánk, hamm a kaja. Kb. ennyi.

2011. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
Nekem lányom van,de kb nekem is ennyit mond.Baba,mama,papa,vau-vau,háp-háp,nyanya(ez lennék én).Mondjuk,ha minden halandzsára azt hinném hogy egy szó,akkor biztos mi is több száznál járnánk.
2011. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Ha gondolod, beírom az összes szót ide, amit HASZNÁL és MOND a kisfiam, és eldöntheted, hogy halandzsa-e vagy sem. Nem hiszem, hogy egy olyan kisgyermek, aki értelmesen ilyen mondatokat mond pl., hogy BABA TOL KOKIT (baba tolja a kocsit), vagy KUKÁT ELVISZ BÁCIK (kukát elvitték a kukásbácsik), az halandzsázik...

A halandzsa ezen felül van, amiket értelmetlenül mondogat pl. mikotopá és satöbbi (ez most éppen kedvence), az ilyeneket le sem jegyzem, csak azokat, amiket értem és használ is napi szinten.

2011. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

Most is épp az imént kihúzott egy könyvet a polcról, amin egy idős ember van. Azt mondta: PAPA! OTT OTT BENNE!

De ha gondolod, ez is legyen halandzsa....

2011. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%

fiam 18 hónapos,és az egyik előző válaszolóhoz hasonlóan nagy a szókincse.Az egyik irígy válaszoló,aki halandzsának nevezte a fenti szavakat,olvassa már el figyelmesebben.Mindegyik szóban fel lehet ismerni,hogy mit jelent,tehát nem halandzsa.Egy ismeretlen is felismeri.Az,hogy a te gyermeked még nem beszél így,nem jelenti azt,hogy a másé sem.

Visszatérve a kérdésre,fiam 18 állathangot tévesztés nélkül utánoz,képen felismer,kb a felének a nevét is mondja.Nagyon sok szót használ,sokat ismer,és mindent utánoz,amit mondok.Tegnap orvosnál voltunk,elköszöntem,hogy viszlát,ős is közölte,hogy viszlát.Ez utánzás volt,de mindenkinek magától sziával köszön több hónapja.Előtte pá-pá volt és integetés.Nehezebb szavakat is mond pl taxi,bicikli.Sáta közben ahány biciklis eljön mellettünk,mindig közli,hogy bicicli.Neki is vannak szavai,amiket nem mond tisztán,de minden esetben felismerhető.

Az irigy válaszolónak üzenném,hogy vannak babák,akik hamarabb kezdenek beszélni mint az átlag.Ilyen az én fiam is.Viszont járni csak 15 hónaposan tanult meg.Ja és pontozz le nyugodtan,de ettől még nem fog többet beszélni a gyermeked.

2011. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!