Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régimódi vagyok? Egyedül...

Régimódi vagyok? Egyedül maradtam?

Figyelt kérdés

Vannak még itt hozzám hasonló anyukák, akik:


- Nem igény szerint, hanem nagyjából egy időben szoptatták a babájukat

- 6 hónál előbb elkezdték a hozzátáplálást (és még 2 éves kor előtt tervezik elválasztani)

- A baba már a kórházból hazajövet a saját ágyában aludt

- Nem hordozza a babáját magán "testkontaktus" céljából


Vagy csak legalább valaki, aki elfogadja, hogy így is lehet csinálni és ez is lehet jó módszer?


2011. okt. 24. 11:32
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Esetleg bővíthetitek a listát, hogy mi az ami ma nagyon preferált a köztudatban, mégis ti maradtok a régi szokásoknál.
2011. okt. 24. 11:34
 2/29 anonim ***** válasza:
60%

Én mindent így csináltam ,ahogyan Te!


3 óránként etettem

4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást

1 évig terveztem szoptatni,de 7 hónaposan abbahagytuk

első perctől külön szobában és saját ágyban alszik

sosem hordoztam,csak babakocsiztunk

2011. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
17%
ja és használok bébikompot,és nem magától ült fel először hanem megültettem és utána tanult meg felülni egyedül(ekkor már 9 hónapos volt)
2011. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
Igen, hasonlóan gondolkodok, kivéve a hordozást bkv-n, nekem az egyszerűbb volt. Nem vagy régimódi, szerintem rendszert viszel az életébe és önállóvá neveled, semmi gond ezzel.
2011. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Jelen! Nem vagy egyedül! :)
2011. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Én is csatlakoznék.Szerintem ez a norma,és a többi az alternatíva,ami persze nem jelenti azt,hogy az egyik módszer jobb,a másik pedig a rosszabb.Kinél mi válik be,egyik baba sem egyforma.
2011. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Néha én is hordozom, de nem azért, hogy "érezze a közelségem", attól félek, hogy akkor rászokna és már alig tudnám letenni. (most olyan jól eljátszik magában is)

Pontosan, rátapintottál a lényegre: én úgy gondolom, hogy ez a rendszer, nem megköt, hanem pont, hogy könnyíti a baba és a mama dolgát is. Lehet mihez igazodni. Lehet előre tervezni. Erre azt szokták mondani, pl. evés kapcsán, hogy "te sem mindig ugyanakkor vagy éhes". De igen, egyrészt ha beáll a rendszer és nagyjából ugyanannyi kalóriát eszem mindig, akkor ugyanakkor fogok megéhezni. Ezért hiába volt nálunk is 3-4 óránkénti etetés, akár igény szerintinek is nevezhetném, mert a baba is pont akkor kérte magától is.

2011. okt. 24. 11:43
 8/29 anonim ***** válasza:
64%

én mindent ugyanúgy, mint az első.

5 hónapos :

-első naptól csak kiságyban alszik

-3 óránként eszik

-4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást

-csak babakocsizik

-3 hónapig szopott

2011. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Meg még van a hozzátáplálásban is 1-2 dolog, hogy mit mikortól kaphat. Én azt is rugalmasan kezelem. Meg a sterilizálást se tartom fontosnak, az első pár hónapban igen, de később elég, ha csak el van mosva minden.

Úgy érzem, hogy "egészséges mértékben" vagyok laza, de nem felelőtlen.


(Viszont a meg nem történt, de lehetséges balesetektől parázok. Mindenkinek kell, hogy legyen valami rigolyája :) )

2011. okt. 24. 11:47
 10/29 anonim ***** válasza:
74%
Én is hasonlóan szeretném csinálni, ahogy te, azzal a különbséggel, hogy nem szeretném elkezdeni a hozzátáplálást fél éves kor előtt (családunkban "öröklődnek" az ételallergiák, és az emésztési problémák, amiket gyakran a túl korai hozzátáplálásra lehet visszavezetni). Ha a baba nem alszik a saját ágyában, azzal a későbbiekben lehetnek pszichológiai problémák (én pl. mai napig félek egyedül aludni emiatt, hogy babakoromban mindig a szüleimmel aludtam), hordozni akkor, ha így célszerű (egy kis szeretgetéshez meg nem kell "hordozni"). Szeretem a rendszerességet, így a gyermekeimet is szeretném majd erre szoktatni.
2011. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!