Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák? Egyedül...

Tapasztalt anyukák? Egyedül maradtam a kérdéseimmel.

Figyelt kérdés

Nincs senki aki megválaszolhatná, én pedig úgy érzem felőrlődöm.

Babám tegnap este rángatózott álmában. Ez jelenthet valami bajt vagy csak álmodott a pici?

Első nap véletlenül talán kicsit, hogy is fogalmazzak, hogy jól értsétek. Kicsit messzebbről esett le a feje az ágyra, úgymond kicsúszott alóla a kezem és nem fokozatosan tettem le, hanem hirtelen. Ekkor a szemecskéi beremegtek. Félek, hogy nehogy baja legyen. Lehet baj?

Nagyon sokat csuklik. Normális?

Ha a köldökcsonk leesik mi a teendő?

Mikor lehet kivinni a levegőre? Hány hetesen/hónaposan lehet majd már vinni összevissza? Pl bevásárolni.

És a gyermekágyról: gátmetszésem volt, mikor lehet először ülőfürdőt venni?

Lehet, hogy még lenne kérdésem, de hirtelen ennyi jutott eszembe.

Köszönöm a segítséget.

Egy hete szültem.


2011. aug. 11. 13:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kiegészítés az első kérdéshez: Sokáig rángatózott, mélyen aludt, alig tudtam felébreszteni.
2011. aug. 11. 13:30
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok :)

1. Ha a hátán fekszik, akkor a reflexektől mozoghat (rángatózhat) sokat a baba. Erre megoldás, hogy hason altatod, így nem ébreszti fel magát, és persze, ha nem sír hason.

2. Mivel nem ledobtad az ágyra, nem lesz semmi baja.

3. Normális a sok csuklás. Ez csak az anyát zavarja, a babát nem. Ha mégis zavarja a babát, akkor elkezd sírni, és a sírástól abbamarad a csuklás. Ha téged nagyon zavar, tedd cicire, a szopitól is abbamarad.

4. Amíg sebes a köldöke, addig pici hintőpor, pici alkohol, vigyázni rá, amíg szép nem lesz.

5. Kiviheted a levegőre, jó idő van, akár most is indulhattok. A babakocsiban a széltől is védve van.

6. Szülés után 6 hétig tilos az ülőfürdő és a szex. De amíg vérzel, addig mindenképpen tilos.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyél kicsit óvatosabb, de nem aggódj semmi baja nem lett. Valószínűleg csak álmodott, de figyeld, lehet hogy a hasa fáj (húzgálja a lábát, keservesen sír). Ők még 3 hós korukig újraálmodják a születést, ami ugyanolyan fájdalmas volt nekik is mint neked megszülni. LEvegőre már most kiviheted egy kicsit, jó idő van, a lényeg, hogy szél és napsütés ne érje. Jót fog neki tenni. Ma pl. 10-15percre, holnap többre. Én 2 hetesen is vittem magammal a boltba, persze kint maradt nem jött be. Emberek közé, tömegbe csak 1.5-2hósan vittem.

Ülőfürdőt 6 hétig semmiképp, csak a kontroll után ha a doki úgy ítéli meg. Nem véletlenül ez a gyermekágyas időszak.

Ha bármi kérdésed van, írj bátran!

2011. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Nincs senki aki megválaszolhatná, én pedig úgy érzem felőrlődöm.


Ezért van a védőnő és a gyerekorvos.


Babám tegnap este rángatózott álmában. Ez jelenthet valami bajt vagy csak álmodott a pici?


Valószínűleg álmodott.


Első nap véletlenül talán kicsit, hogy is fogalmazzak, hogy jól értsétek. Kicsit messzebbről esett le a feje az ágyra, úgymond kicsúszott alóla a kezem és nem fokozatosan tettem le, hanem hirtelen. Ekkor a szemecskéi beremegtek. Félek, hogy nehogy baja legyen. Lehet baj?


Nem.


Nagyon sokat csuklik. Normális?


Vannak sokat csukló babák.


Ha a köldökcsonk leesik mi a teendő?


A helyét is ápolni kell a kapott hintőporral.


Mikor lehet kivinni a levegőre?


Már kiviheted.


Hány hetesen/hónaposan lehet majd már vinni összevissza? Pl bevásárolni.


Légkondis helyre még ne, mi 2 hetesen már órákig voltunk kint-novemberi baba volt.


És a gyermekágyról: gátmetszésem volt, mikor lehet először ülőfürdőt venni?


Ezt nem tudom, én császáros voltam.

2011. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon köszönöm szépen. Sajnos nekem nincsen anyukám, se anyósom, akiktől megkérdezhetném a dolgokat. Így párommal ketten állunk egy merőben új feladat előtt.

A szex tudom, hogy tilos 6 hétig, de a fürdőt nem tudtam. Érdekes, hogy már félidőtől nem voltunk együtt a párommal, lazán kibírtuk. De most, hogy már a gátam sem fáj, a falat kaparom annyira kívánom. Pedig azt hittem ha eddig bírtuk, mi lesz az a 6 hét.

2011. aug. 11. 13:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Annyira még én sem vagyok tapasztalt, 2 és fél hónapos a fiam.

Ezt a rángatózást, meg amit utána írtál kérdezd meg a védőnőtől, szerintem nyugodtan hívd fel, ha megvan a telefonszáma.

A csuklás miatt ne aggódj, az pici babáknak még nem működik tökéletesen, az én babám is sokat csuklott, kb. 6 hetes koráig, és nekik a csuklás nem olyan mint nekünk, felnőtteknek, ne aggódj, nem rossz neki, az anyaméhben is sokat csuklanak.

Nekem azt mondta a gyerekorvos a köldökcsonkra, hogyha leesik, ugyanúgy ecsetelni kell tovább a castellanival, mi még olyan 5-6 napig ecseteltük, de látni fogod, mikor már meggyógyult.

Én május végén szültem, jún. 2-án jöttünk haza, 9 napos volt kb. mikor rövid időre kivittük. Azért nem aggódtam, mert bent a kórházban a csecsemő osztályon tárva-nyitva volt az ablak, meg amikor hazahoztuk is érte levegő, csak nagyon forgalmas út mellett ne sétáltasd még egy darabig. Szerintem téli babáknál kell többet várni, amikor hideg van.

Bevásárolni 5 hetesen vittük magunkkal, próbálj olyan időpontban menni, amikor nincsenek nagyon sokan, mondjuk reggel.

Az ülőfürdővel szerintem legalább addig várj, amíg vérzel, de én 6 hétig nem fürödtem, csak tusoltam, meg jobban is szeretek tusolni.


Remélem hasznosak a válaszaim!


Jó babázást neked! :)

2011. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a rekeszizmuk nem működik tökéletesen, kihagytam a csuklásos résznél, bocsi
2011. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tapasztal nem vagyok,mert csak 2 gyerekem van (a második 6 hetes). Az egész teste rángott vagy csak a a fejecskéje? Utóbbit az én lányom is műveli 1,5 hósan is. Olyankor kissé jobbra-balra mozgatja a fejét és a szemhéjja is remeg. Fogalmam sincs mi ez,de szerintem nem baj. A kéz kicsúszásról meg annyit,hogy ha matracra ,,esett" akkor nincs baj. Strapabíróbbak Ők mint ahogy azt mi gondoljuk! Csuklás: Az enyémek napi 3x minimum csuklottak. 2 hetesen már sétálhattok,szinte mindenfelé. 6 hétill. a gyermekágyyifolyás elmúlása után fürödhetsz ülve.
2011. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok a babádhoz! Ha valamilyen rendelleneset érzel a gyermeken, először mindig a gyermekorvos/védőnő legyen, akivel megosztod. Hidd el, nagyon jó tanácsokat tudnak adni, és engem bármilyen kérdésben jobban megnyugtatnak, mint az akár itt író anyukák, hiszen személyesen ismerem őket, és látják a gyermeket is.


A kérdésekhez: Rángatózni minden baba szokott ebben a korban, hiszen az ő idegrendszerük fejletlen még. Mivel nem láttam a rángatózását, így látatlanban azt mondanám, hogy normális jelenség, azt hiszem, a puha ágyhoz való ütődéstől nem lehet ilyen probléma, de ha nem látod ezt megnyugtatónak, akkor orvos/védőnő lássa a kicsit. A csuklás is normális jelenség, az én lányaim a pocakban is rengeteget csuklottak, születésük után is. Ha a köldökcsonk leesik, egy ideig még alkohollal és hintőporral kezelgesd, kb. amíg nem látod, hogy nincs rajta pörk. Ha óvatos vagy, a levegőhöz még csak szokatod nyitott ablak melletti szellőzéssel, én két hetes kora körül rövid sétára már elvinném. Én vásárolni csak akkor vittem, amikor már nézegetett ki a babakocsiból, addig az neki nem volt program, csak nekem. Ha teheted, egy darabig még hagyd otthon valakivel. Mindent csak az ő igényeihez igazodva csinálj amíg ilyen kicsi. A lényeg nekik még az állandóság, a nyugodt környezet, hogy a pocak tele, a pelus pedig tiszta legyen.


Én a gátsebbel nem voltam nagyon óvatos, kb két hét itthonlét után ülve fürödtem, ha jól emlékszem (9 éve volt :)). Jó babázást!

2011. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló teljesen perfekt választ írt. A szex témához írnám, nem akarlak elkeseríteni, de természetes szülésnél, pláne ha gátmetszés is volt, nem lesz egy nagy élmény!!! Nekem kb. 8 hónapos !!! telt el, mire újra a régi lett.
2011. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!