Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok. Hogyan...

Tanácstalan vagyok. Hogyan adhatnám be a gyógyszereket 13 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés

Már 2 hete náthás, voltunk orvosnál, aki c-vitamint ajánlott, meg kalcium ampullát. De most hogy még jobban köhög, én vettem neki lándzsás útifű szirupot. De egyszerűen ha kanálba teszem bármelyiket, és teával keverem, meg sem kóstolja, elfordítja a fejét, és elmegy. Viszont erőltetni nem bírom, mert akkor elkezd sírni, és leszalad a torkára, még a végén megfullad.

Próbáltam a cumisüvegébe beletenni, de mivel rossz ivó, így azt sem mindig issza meg.

Ti hogyan szoktátok megoldani? Annyira szeretném, hogy már kigyógyuljon a taknyosságból, és a köhögésből, de így eléggé el fog még húzódni a dolog :-(

Köszönöm előre is, ha tud valaki hasznos tanáccsal ellátni.


2011. okt. 24. 19:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, cebiont adok. Lehet igazad van, hogy még a kedvencét is megutálná miatta. Biztos meg fog gyógyulni ezek nélkül is, csak jó lenne már szegényt látni, ahogy újból nyugodtan alszik esténként, és az orrán is kap levegőt. :-(
2011. okt. 24. 20:25
 12/17 anonim ***** válasza:

én még mindig ott vagyok, hogy elég cukor megteszi hatását.

ahogy írtad 20-30 ml löttynél ne legyen több és azt egy nagyobb adag cukorral összekeverni. egyszer próbáld ki, szerintem be fog jönni. te is kostold meg milyen hogy elég édese hogy lemenjen.

2011. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
De ez a lándzsás útifű szinte csak cukorból áll, ha ezt még megcukrozom, az már tényleg hányinger keltő. Talán még mindig a fecskendős megoldást fogom erőltetni.
2011. okt. 24. 20:40
 14/17 anonim ***** válasza:

A Lándzsás útifűben van valamilyen gyógynövény, aminek irtóra jellegzetes íze van (én sem igazán bírom letuszkolni), és azt tényleg ne cukrozd, mert tömény cukor. :o(

Szerintem adj neki helyette Calcimuscot nyálkaoldásra, az ampullában van, és nem igazán van íze, ha gyümölcslébe teszed, nem tűnik ki. (Persze kevésbe!)

2011. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, van is itthon még ilyen calcimusc ampullánk, lehet arra átváltok. Nem tudtam, hogy az is nyálkaoldásra való szer.
2011. okt. 24. 20:59
 16/17 anonim ***** válasza:
náthára a lányom is calcimuscot, cebiont és fenistil cseppet kapott. igaz ő alapból kapja a cebiont, maltofert és folsavat. én tápszerbe teszem neki. kb 50 millibe, azt tuti megissza. kap még multivitamin szirupot, azt szerencsére megeszi kanálból is.
2011. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
De nagy szerencsém van a kisfiammal.Ő szerencsére minden gyógyszert megeszik és sajnos rengeteget iszik.Sajnos ő is nagyon beteg most.Mandulagyulladása van.Köhögésre kúpot kapott.Kislányodnak van étvágya?E.
2011. okt. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!