Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres kismamák, hányan vagyunk...

Ikres kismamák, hányan vagyunk ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Feltűnt, hogy elég sok ikres kismama válaszol a kérdésekre. Mekkorák a gyerekeitek? Fiúk, lányok? Hogy bírjátok a strapát?
2011. okt. 25. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Jelen! 14 hósak az ikrefiaim, egypetéjűek. Strapár már megszoktam, nem is tudnám máshogy elképzelni, és van egy segítségem egész nap: a 3 éves lányom. :-)

Neked?

2011. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én babáim 7 hónaposak, kétpetéjű kisfiúk és van egy 7 és fél éves nagylányom. Egyébként én sem tudnám már elképzelni, hogy egy babám lenne. :-))
2011. okt. 25. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Szintén jelen! :) 15 hónaposak lesznek 2 hét múlva, egy fiú és egy lány. Én sem tudnám elképzelni egy gyerekkel az életet! :) Bár az tény, hogy akkor rengeteg szabadidőm lenne. :)
2011. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Üdv!Az enyémek 2 évesek lesznek csütörtökön.Kétpetéjű fiúk.Én már nagyon el vagyok fáradva,segítségem senki sincs!
2011. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Húha, kedves utolsó, akkor később sem lesz könnyebb? Nekem ugyan van egy nagyobb lányom, de Ő csak késő délután ér haza a suliból, így napközben egyedül vagyok a srácokkal, de már alig várom, hogy nagyobbak legyenek és eljátszanak egyedül, bízván abban, hogy akkor majd könnyebb lesz.
2011. okt. 25. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:
21 hós egypetéjű iker lányaink vannak.El sem tudnám képzelni én sem,hogy egy gyerek legyen. ELEJÉN NEHEZEBB VOLT SOKKAL,most meg azért rosszabb egy kicsit,mert mindig azt csinálják,amit nem kéne,de ez az időszak százszor jobb,mint a hasfájós,éjszaka evős,ordítós,akkor nagyon ki voltam,de imádom őket,két kis angyalka.Nekem mondjuk van segítségem,a szüleinkkel lakunk,és a párom is sokat segít.Igaz van úgy,hogy csak hárman vagyunk itthon,mikor mindenki dolgozik,de az nem sokszor van.Általába mindig van itthon valaki.
2011. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok.Hát nem tudom,nekem áldott jó babáim voltak,1 évig észre sem vettük,hogy vannak.Éjszaka aludtak 6 hetes koruktól 12 óra hosszát,ettek,szépen eljátszottak magukban is.Most iszonyúan elevenek,egyikük nem mindig fogad szót,hiszti is megy ezerrel.Utálják a lakást itthon,egész nap az udvaron lennének.Persze mindent jóformán veszélyérzet nélkül csinálnak,bár most azért már alakulgat ez náluk.Játszásnál (ha bent vagyunk),igényelnek engem,csak úgy csinálják szépen,ha én is ott vagyok.Attól függ,az első időszak kinél hogyan alakul,viszonyítás kérdése,hogy kinek mikor könnyebb.
2011. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem annyira nehéz nekünk sem (most már), csak most, hogy beindult náluk a fogzás, nyűgösebbek. Az eleje nagyon nehéz volt, mert koraszülöttek voltak, fejés, ébresztgetés, miegymás, de egyébként jó babák voltak. Ja és sajnos még nem tudnak ülni, de már nagyon érdekli őket minden és állandóan kézben akarnak lenni. Természetesen egyszerre! Na ilyenkor tök jó lenne, ha lenne belőlem még egy. Ezért várom, hogy kicsit nagyobbak legyenek és tudjanak egyedül is játszani és ne kelljen folyton hurcolászni őket, mert így elég kevés idő jut másra.
2011. okt. 26. 08:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok,nekünk is a koraszülöttség miatt volt nehezebb.Fejés,minden etetés közt,szopizni is akartak,de nem nagyon tudtak,mert olyanm kicsik,gyengék voltak.Nekem kínszenvedés volt,minden egyes szoptatás,nagyon fájt,mivel nem jó technikával csinálták,kisebesedtem,stb.Aztán megmértük őket,hát alig szopiztak valamit,akkor irány tápszerkészítés,ettek rendbetettük őket,egy picit ébren voltak,akkor is csak ölbe voltak el,aztán elaludtak,és én közbe fejhettem,azt a nem olyan sok tejemet,teljesen ki voltak készülve a melleim.4 hós korukig felkeltek mind a ketten három óránként éjszaka .Egyiket rendbetettem,felkellt a másik,szinte semmit nem aludtam,férjem se nagyon.Aztán egyik napról a másikra végig aludták az éjszakát.Én ugyanígy voltam mint te,hogy már alig vártam,hogy nagyobbak legyenek,és százszor jobb most,már lehet velük játszani stb.
2011. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem ez volt a legnehezebb időszak, amikor olyan fél évesek voltak (az elején kívül persze), mert nem tudtak ülni, de már minden érdekelte őket. Mindig kézben lettek volna.

Nekem soha nem aludták végig az éjszakát, pedig épphogy korababák, 35+5 hétre születtek, elejétől szépen szopiztak, 1 hónapig csak szoptak, aztán kellett kis pótlás fél éves korukig, onnan már ette is, így nem fogadták el a tápit, elég volt a hozzátápi és a cici.

Még mindig szopiznak, már csak este meg éjjel, de minimum 3x kelnek mindketten minden éjjel, ha csak 4-5x kelek az már egy tuti éjszaka. Szegény apa is, ha felkeltik egymást. :-( Nagyon várom már, hogy egy éjszaka rendesen aludjunk!

2011. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!