Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy bestresszel...

Miért van az, hogy bestresszelünk a kg-tól hiszen kismamák vagyunk?!

Figyelt kérdés
Annyi kismamát olvastam aki nagyon rosszul érzi magát mert sokat hízott köztük én is!Próbáljunk arra gondolni,hogy most nem magunkat kell nézni,hanem a babát!Egyébként nem tudunk mit tenni ellene!Vagy igen?
2010. ápr. 27. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia világ életemben le akartam fogyni pedig csak combos vagyok, kövér nem. most 27 hetes vagyok 13 kg-t már hiztam a combomra, de kit érdekel? nem fogyozom, ha valamit megennék és itthon van, hát megeszem,. végre egyszer nem kell azon agylnom hogy este nem ehetek pudingot vagy islert.)))))

32

2010. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is rengeteget híztam, de nem magam miatt aggódom hanem mert a baba már e miatt nem kap elég anyagot a lepényből! Ez pedig a kiírtnál hamarabbi szüléshez fog vezetni!:-(

Persze azt se mondom, hogy nem furcsa belenézni a tükörbe és egyik pillanatba egy 64kg-os, most pedig egy közel 90-est látni! Én nem tudtam ellene mit tenni most meg már azért nem tudok, mert savam van és csak a pékáru nyomja el, ami szintán csak hízlal!

Ez van!

2010. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem a kilóktól, azok úgyis lemennek.(vagy nem)

De pl. nehezebb a szülés a nagyobb babával. Nehéz a súly a csontoknak, ízületeknek.

térd, boka veszélyben.


Fogyózni azonban tényleg nem szabad. Amit megkívánunk, azt sem szabad megtagadni. de nem mindegy, hogy 1 palacsinta, vagy 25.

Egészséges, arany középút a helyes.

2010. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem eszek sokat,de leginkább sokszor eszem keveset!Sokat sétálok,de mégis 30 hetesen már76 kilós vagyok ruhástól,cipőstül!Ha bele gondolok,hogy még mennyi van vissza sírni tudnék,de egyszerűen enni kell és ha én nem eszek a baba sem nő és azt nem szeretném!rossz,hogy piszkálnak az emberek,hogy többet már nem szabad hízni,de a dokim még nem mondott semmit!60kg-al kezdtem.Félek,hogy ez durvább lesz!
2010. ápr. 27. 15:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is elkeserít a helyzet. Mielőtt terhes lettem volna, előtte leraktam a cigit kb egy hónappal, akkor voltam 62 kg. Rögtön rám is jött 7 kg +. Aztán megtudtam, hogy terhes vagyok. 69 kg-ról indultam, most, betöltött 27 hetesen 76,5 kg-ot nyomok. Elkeserítő tükörbe nézni. Viszont elég nagy a pocakom, és a melleim is megnőttek 80C-ről 90D-re. Abban bízom, hogy a szülés után hamar le tudom adni a felesleget és újra a régi leszek. :-)
2010. ápr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát én is ebben bízom,de sokan azt mondják nehéz leadni főleg,ha valaki szoptat is!Nekem már 95 D a mellméretem!Aggasztó a helyzetem,de nem tudok sajnos változtatni rajta!:(
2010. ápr. 27. 15:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a 20. hétre felszedtem 10 kg-ot. Különösebben nem érdekelt, de a dokim megálljt parancsolt. Elmagyarázta, hogy a rengeteg plusz kiló mit okozhat. Hát, beparáztam! Azt javasolta, hogy egyek napi kb. 2000 kalóriát. Könnyű volt, mert a barátnőm dietetikus és összeállított egy mintaétrendet. Ebbe belefér minden nap egy kis desszert is. Így utólag már tudom, hogy egy csomó élelmiszer rengeteg felesleges kalóriát tartalmaz. Nem mondom, hogy könnyű tartani, de nem lehetetlen. Képzeljük el, hogy milyen nehéz lehet a cukorbeteg kismamiknak napi 160 g szénhidráton élni! Ráadásul nekem is rengeteget ég a gyomrom, így én is kétóránként eszem. A legtöbbször nem is kenyeret, hanem puffasztott rizst, jobb is a gyomorégésre. Nagyon ritkán eszem péksütit, akkor is inkább a sósat.

Most vagyok 33 hetes és eddig összesen 13 kg-ot híztam.


Hangsúlyozom, engem sem érdekelnek a kilók! Nekem a babám jóléte, egészsége a legfontosabb.

2010. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van ez a pánik, mert hiretelen ugrik fel sok-sok kiló, ami ellen nem lehet tenni. Hiába minden, a kilók jönnek. Bele se gondolunk, hogy ennek nagyrésze nem háj, csak a baba, a víz, magzatvíz, lepény, méh, és a vérünk is 2.5 literrel több.

Néha elszörnyülködöm, hogy már majdnem 10 kilót híztam, de annak nagyrésze nem is én vagyok. :)

Egyelőre azt se tudom elképzelni, hogy ez a nagy has vissza fog menni eredeti állapotába.

36+5 hetes kismama :)

2010. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
sziasztok én 59kg estem teherbe mára 76kg vagyok 34hetesen, nem voltam ugyan kövér de mindíg is voltak problémáim az alakommal, most az ismerőseim daginak, puffancsnak, dundinak..... hívnak ami kegyetlen rosszul esett eleinte, de mióta mocorog a babum nem érdekel!!! majd csak lefogyok 1x! (a tükröm le van takarva)
2010. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt nem értem,hogy miért kell beszólni egy terhes kismamának!? Természetes,hogy ilyenkor jobban,hamarabb feljönnek a kilók,de elvileg ez a természetes!Én pl. nem tudom mitől hízók hiszen alapjába véve nem sokat eszem csak sokszor keveset,de azt mondják így is kell!Talán ami hizlal az a kenyér,de azt sem sokat eszem,szóval szerintem aki hajlamos a hízásra az nem igazán tud mit tenni!Nem?
2010. ápr. 28. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!