Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik 7 hónapos...

Mennyit alszik 7 hónapos babátok? Milyenek az éjszakák?

Figyelt kérdés
Az én babám 2 hét múlva lesz 8 hónapos, általában délelőtt 9-től 10-ig alszik egy órát, aztán kb. déltől kettőig. Este már 8-kor alszik, de újabban 3-szor felkel éjszaka. A védőnő azzal piszkál, hogy már éjszaka ne szoptassam, de mégis hogyan?
2011. okt. 25. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Dettó ez a problémánk és még a picik is egyidősek. Nálunk nagyon gyorsan jönnek egymás után a mozgásfejlődési ugrások, mindennap csinál vmi újat. Foga még nincs, de nem fogom arr, mert ha kap fájdalomcsillapítót, mert annyira nem tud aludni, hogy azt gondolom, az a baja, akkor is tovább csinálja. Napközben semmi baja, alszik 2x, vagy 3x, attól függ, hogy jön ki, éjszaka meg csinálja a fesztivált. Ne hallgass a védőnőre, nekem csak cicin nyugszik meg. Kíváncsi lennék, abban az esetben mit csinálna a védőnő. Hagyná sírni? Én soha nem hagyom 5 percnél tovább.

Nálatok mi a helyzet?

2011. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugyanez!!!Napról-napra ügyesebben mozog, már feláll, ha belekapaszkodik valamibe, mászik, forog, 2 percre nem áll meg.Nappal semmi gond, de éjszaka...Foga még neki sincs.A védőnő szerint hozzászokik az éjszakai szopihoz és azért kel fel. Na de én sose hagyom sírni, inkább adok neki cicit és pár perc múlva visszaalszik, ezért köztünk alszik, hogy én is tudjak valamit aludni.Lehet, hogy rosszul csinálom? Nem tudom, még nem volt gyerekem ő előtte...:)
2011. okt. 25. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ennyi idős. Ő este fél 9-től 7 körülig alszik. Neki már van 6 foga, ha épp nem jön foga, akkor 1-szer kel éjszaka, ha jön a foga, akkor 2-3 alkalommal. Mikor ébred, akkor 1-2 percig várok, hogy nyöszörög és visszaalszik magától (az esetek 5 %-ban így van :)), ha nem alszik vissza, akkor szopizik, és úgy egyből alszik tovább. Eszembe sem jutna, hogy hagyjam sírni, nekem és neki is sokkal jobb, hogy egy gyors szopi után alhatunk tovább. :)

Nappal fél 9-től alszik 1-1,5 órát, 1 óra körül megint úgy 1 órát és 4-5 körül még egy órát.

Ja és ő is nagyon sokat mozog, mászik, feláll, lépked kapaszkodva az ágy mellett. Amikor valami új dologt tanul mozgásilag, az egy pár napig észrevehető az alvásában is.

2011. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És napközben hogy altatjátok? Mert nálunk az is néha elég nehéz.
2011. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk nappal általában cicin alszik el...:-)
2011. nov. 3. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!