Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zacskós tejet, vizet forralni...

Zacskós tejet, vizet forralni kell 12 hónapos kor után? Vagy még mindig inkább a bébéivíz? Ti mit adtok az egyéveseteknek? Milyen tejet, milyen vizet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

egyiket se kell forralni.

csak a házi tejet kell, de azt mindig, felnőtteknek is

2011. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom egy éves múlt. Mi sem forraljuk már a vizet, simán a csapból issza. Nem tudom merre laksz, nálunk jó minőségű a csapvíz. Nagyszüleimnél pl. borzasztóan vasas, én sem szeretem meginni. Tejet sem kell forralni, csak a nyerset. Ivott már olyat is meg boltit is.
2011. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 19 hónapos.1 éves kora óta kap bolti tejet.2.8-as magyar tejet kap és én forralom neki.Igen forralom,sokan írják hogy pasztőrözve van meg stb.de én akkor is felforralom neki.De ezt mindenki saját maga dönti el.Csapi vizet nem adok neki,Jana Baby vizet veszek meg gyümölcslevet kap.
2011. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ikerim jövő hónapban lesznek egy évesek. Alig várom, hogy ihassanak tejet és hogy ne kelljen forralgatni!
2011. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem forralom a tejet, az ultrahyperszuper :) pasztőrözés miatt nincs értelme. Viszont a víz kényes kérdés. Én keveset adok a gyerekeimnek a csapból, mert orvosi szaklapokban olvastam, h a sok klórozás miatt ez is kiöl(het)i a bél hasznos baktériumait és okozhat hasmenést, vagy immungyengítő hatása lehet. Épp ezért vagy forralva, vagy inkább ásványvíz.
2011. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos.Most Lactogen tápszert iszik, ami tej alapú.Azt mondta a gyerekorvos, hogy amíg ezt elfogadja, addig ne erőltessem a bolti tejet, mert ez higiénikusabb. egyébként ő gastroenterológus is egyben.Nekünk azt mondta, hogy az elején még forralni kell a bolti tejet is, és vízzel higítva adni.Szóval én nem merném rögtön dobozossal itatni, és úgy vagyok vele, hogy nem siettetem ezt.Azt hallottam, minél később, annál jobb.Nem véletlen, hogy egy szakorvos is azt mondja, hogy a tejbegrízt is forralt, vízzel higított tejből csináljam..Nem kapott még, de csapvizet sem.Ő is babavizet vagy forralt vizet iszik.Hamarosan kap majd néhány kortyot, de csak inni.A tápszerét továbbra is ásványvízből vagy forralt vízből fogom csinálni.Amíg megissza a tápszert, addig nem sürgetem ezt a tehéntejes kérdést.
2011. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!