Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan/ hetesen...

Hány hónaposan/ hetesen nyomta ki magát a babátok?

Figyelt kérdés
A csípőszűrésen azt mondta a doki, hogy a 10 hetes babám nem fejlődik rendesen, mert nem nyomta fel magát a vizsgálaton.
2009. máj. 4. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem nem csodagyerek. 9 hós lesz, még csak most próbál hintázni négykézláb.

10 hetesen épp a fejét tudta kiemelni, azt is nagy sírások árán.Támaszkodni kb 2 hónapja tud, a kezén.De nem hülyegyerek, kicsit lassabb, de okos, értelmes, nagyon jó a manupulációs mozgása. Én nem alarom azt mondani, h vedd félvárról a doki mondatát, de egyéb mást mondott? Fejlesztési tervet, tornát javasolt?

Az én fiamat még fejlődésneurológushoz is el kellett vinni, mert bezáródott a kutacsa, de ott a doki kinevetett, h ne aggódjak, semmi baja nincs.Akkor voltunk 6 hósak, és még nem kúszott, azt mondta, h majd fog, egészséges. Most mint írtam 9 hós lesz, nem kúszik csak hátrafelé, és forog a hasán körbe. Ha valamit el akar érni, megfordul, így a tárgynak hátrafelé van , és úgy megy oda. Nem gondolom, h el lenne maradva, napról-napra fejlődik. Sztem te se aggódj, ha olyan erősek lesznek az izmai, majd kinyomja magát.

Én már azt nem merem leírni, h egy 10 hetes még nem nyomja ki magát, mert itt szinte mindenkinek a gyereke csak kibújt, és már szaladt is:) Bocs azoktól, akiknek tényleg gyors fejlődésú a gyerkőce.

2009. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, a lányom eléggé agilis baba volt, 12 hetesen már kinyomta és tartotta magát. most a fiam 15 hetes, de csak a napokban kezdett próbálkozni.

szerintem nincs miért aggódnod, de pl úgy tudod motiválni, hogy odatartasz egy kedvenc játékot, és ha már figyel rá, elkezded a fölé emelni.

2009. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babám kb. 3 hónaposan nyomta ki magát először (talán 13-15 hetes lehetett). Szóval 10 hetesen szerintem biztosan nem. De tudsz rajta segíteni, ha sokat van hason. Úgy többet próbálkozik, és hamarosan menni fog neki.

Egyébként egy ismerős kisfiú 4.5 hónapos, de nemhogy ki nem nyomja magát, a fejét is csak pár hete emelgeti magasabbra. Ő szinte soha nem volt hason (az anyukája szerint sírt, azért nem), szinte csak kézben, meg a kiságyában/babakocsiban háton. És ő sem rendellenes ettől, csak kicsit lassabban fejlődik, mint az átlag (látta doki).

2009. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10 hetes múlt pár nappal most 11 hetes és tartja is magát jó sok ideig.De jó sokat tudott gyakorolni,mert ő csak hason alszik.Szerintem ne aggódj.Egyik baba ebben jó,a másik abban.
2009. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!