Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba tud már ülni 8...

Minden baba tud már ülni 8 hónaposan? A Ti babátok hány hónaposan ült fel elsőnk?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy miket tud, s ezenkívül, ami legfőképp érdekel, ilyen korban már minden babának tudnia kell ülni vagy nem gond ha nem tud?

Itt írták az egyik kérdésemre, hgy már kellene ülnie:

Ezt a választ olvassátok:

válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 01:17


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



Az én fiam 73 cm és 6,5 kg. Magas, vékony baba (nem annyira vékony, csak a társainál véknyabb).

SZEPT: 30.-án lesz 8 hónapos.


Kúszni nme nagyon szeret, ilyen téren lusta, inkábbb gurul. Keze lába már 3,5 hónapos kora óta egy percre se áll meg.

Pár hete lett a szokása, hogy a csörgőjén minden játékot átdug. A lábára felhúzza a csörgőt, s úgy játszik vagy a levegőben van sokáig a lába, s mindig ráteszi a dolgokat.

próbál szopi közben felülni, már 5 hós kora óta vagy a szőnyegen oldalra teszi a fenekét, de ezt ritkán csinálja. Ma pl. hason fekve felemelte a testét, úgy, hogy a feje s keze az ágyon volt, de a feneke az égnek állt, s a lábát teljesen kinyújtotta, olyan domború alakzatot vett.

Anyukám ölében belekapaszkodott a pólójába kétszer egymás után s álló helyzetbe húzta magát.

egyfolytában mozog az ölünkben, egy perce nem áll meg, mindenki mondja bajban leszek vele ha elindul, mert kis örökmozgó lesz. Olyan mintha mindig menne valahová, csak nem tud. Ölben van, s kicsit megemeljük, mindig mozog, s ha rajtam fekszik vagy az ágyon, előre hátra löki magát hintázik, ugrálna, ha ölben van, ugrál, táncol örömében.


2011. szept. 27. 18:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%

szia fiam 8hós, 6hós koraóraül, már ál, kapaszkodva megy, egész nap mászik.

Lehet a te babád nem olvasta a nagykönyvet:) majd egyszerre fog mindent csinálni nem fokozatosan, de azért szerintem ha méást nem ülnie kne,kérdezd meg a védőnőt,

2011. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Lányom 6,5 hós korában ült fel egyedül, most 8 hós és stabilan ül, mászik és kb. 2 hete kapaszkodva felállt egyedül. Súlya kb. 7700 g, 3100-al született.
2011. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

az én babám 6,5hósan ült úgy hogy a kezére támaszkodott és 7hósan ült támaszkodás nélkül,1hét múlva mászott.Nézd meg ezt az oldalt,semmiről sincs lemaradva a babád!!:)

[link]

2011. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
az én babám 10 hósan ült fel egyedül, de már 8 hós kora óta ültettem, mint kiderült nem kellett volna. Nem lett tőle baja, de elkényelmesedett miatta. Nem kúszott, nem mászott, csak 12 hósan kezdett el mászni, addig odagurult a dolgokért. Nagyon mozgékony volt, keze lába meg sem állt egy percre sem, de ezek a dolgok, hogy mászás, felülés elmaradtak az idejükben. Vittük gyógytornászhoz, de azt mondta nincs semmi baja, csak késik a dolgokkal. A doki úgyis figyeli majd a mozgásfejlődését, és elküld valahova ha nem stimmel valami.
2011. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9 hós és még nem ül fel egyedül.De én nem gondolom hogy le lenne maradva.Nem minden baba fejlődik ugyan úgy.
2011. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
az én kislányom 9,5 hónaposan ült magától, mászásból sikeredett neki. Előtte kb. 1 héttel kezdett el mászni. Nem vagytok lemaradva egyáltalán. Majd eljön az idő, mikor úgy érzi, hogy már ülni akar. Addig meg türelem :)
2011. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%

Én mindig azt vártam, hogy egyszercsak felül a lányom a kiságyban de nem tette.

6 hósan forgott csak, 7 hósan kúszott és csak 8 hósan kezdett mászni, de úgy, hogy inkább sétált volna.Lépegetett ha fogtuk a kezét, vettünk neki kompot, 2 óra alatt Schumacher lett belőle, rá 2 napra mászott, mint a villám.

6 hós korától egyébként ült is, de sosem magától, csak ha felültettük.Úgy ült egy ideig, aztán elborult.

Rendesen ülni akkor tanult meg, amikor mászni kezdett.Kitette oldalra a popsiját, majd feltolta magát a kezével és már ült is.Mostanában folyton ezt csinálja.Egy hete már feláll a bútorok mellett, bár az első 2 napban sok volt a koppanás, de rájött arra is rövid idő alatt, hogy hogy jöjjön el pl a tévészekrénytől anélkül, hogy megütné magát.

Nagyon ügyes:)

Egyébként sokat csinálja ő is azt amit a te babád, kedves kérdező, hogy felnyomja a popsiját az égbe, de az én lányomnál ez volt az oldalra kiülés előszobája, úgyhogy szerintem számíts rá, hogy hamarosan ülni fog! :)

És azoknak van igaza akik azt mondják:addig van nyugtod amíg nem közlekedik, mert onnan egy percre sem veheted le róla a szemed, de az biztos, hogy könnybe lábad, amint közlekedni kezd!Mászva vagy lépegetve mindegy:)

Majdnem 9 hós, örökmozgó kiscsaj anyuja

2011. szept. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Az én lányom 7 hónapos, és nem ül. Nem is szoktam ültetni. De sokszor ismerőstől kapom is ezért a megjegyzést, hogy ennyi idősen már magától ülnie kéne. Na igen, de ők a babájukat már 4 hónapos korától kezdve kitámasztották. Én nem merem, félek, hogy kárt okozok. Ha az ölemben van, akkor egész szépen tartja már magát, a dönthető támlájú etetőszékben kapaszkodva megül. Szóval már viszonylag stabil de ha néha-néha megpróbálom leültetni, akkor dől, mint a zsák. :)

Ugyanúgy csinál, mint a te babád. Gurul, a kúszás nem érdekli, és hason ő is kinyújtja a lábát, úgy nyomja ki magát. :D

A gyógytornászunk szerint nincs lemaradva.

2011. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

kisfiam 7 hónaposan kezdett el kúszni, 9 hónaposan felállt, de 10 hónapos volt mire megtanult ülni, mászni...most 11 hónapos, már megy a bútorok mellett, ügyesen ül, mászik, nagyon értelmes kisfiú.

Ne aggódj, minden rendben!!!Minden baba máshogy fejlődik:)

8 hónaposan semmiről sincs lekésve:)

2011. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

lányom 9 hónaposan ült fel magától . de mivel két hónappal hamarabb született így valójában 7 hónaposan ült fel a korrigált kora alapján. sosem ültettem előtte, a gyógytornászunk kifejezetten megtiltotta azokat a dolgokat amiket még a baba nem csinál, ne tegyük vele!


de ne a "nagy könyv" szerint nézd a babát, mindegyik másként fejlődik! a babakocsit gondolom megemelted mikor etetted őt?

mi éppen az etetés miatt vettünk egy pihenőszéket mikor 4,5 hónapos volt a cseppségünk. állítható a háttámlája, majd olyan 7 hónapos volt mikor dönthető etetőszéket kapott.

2011. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!