Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ringatva altató anyukák ti...

Ringatva altató anyukák ti meddig altattatok így?

Figyelt kérdés
2,5hós kislányom és csak így tud elaludni.mikor kell leszoktatni róla??úgy érzem már most elkapattam,mert máshogy nem alszik el.Le kéne róla szoktatnom már most??hogyan??nektek hogy sikerült és mikor,mennyi idő alatt???
2011. okt. 25. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
én kb a 8héttől kezdtem átszoktatni a ringatás nélküli elaltatásra.most 6hós,és ha álmos csak lerakom és alszik is. én úgy szoktattamle,hogy amikor tudtam,hogy jól lakott és álmos akkor leraktam és ha sírt hagytam had sírjon.pár perc múlva bemnetem megnyugtatni-de nem vettem ki csak ha nagyon ordított,és aztán kimentem.pár percekkel mindig később mentem be.az elején volt hogy 1órát is ezt "játszottam" vele.aztán egyre kevesebb idő kellett az elalvásához. Azóta sokkal kipihentebb vagyok én is. Ezt nyílván csak akkor lehet elkezdeni,ha meggyőződtél róla,hogy nem pisis/kakis,nem beteg stb..
2011. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja,és mennyi idő alatt? már nem emlékszem pontosan kb 1héten belül átszokott.
2011. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam csak így tudott elaludni és soha nem sikerült leszoktatnom róla.8 hónapos volt amikor egyik napról a másikra nem hagyta magát ringatni.
2011. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

14 hónapos koráig! :)


Ő így tudott elaludni, s bár akkor már nehéz volt, de addig legalább ölelgettem.


Aztán egyik napról a másikra nem igényelte. Na azóta viszont nem bújós :( visszasírom a régi időket, amikor még az én pici babám volt...

2011. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8 hós múlt a fiam, de még mindig így alszik el. Viszont csak a napközbeni alvásoknál kell így altatni, este elalszik a tápszeren, és csak le kell tenni. Biztos eljön nála is az idő, amikor már nem fogja igényelni a ringatást, de türelmesen kivárom, nem zavar, hogy így kell altatni. Nem érzem, hogy ez elkényeztetés lenne.
2011. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!akkor nem kell már most feltétlen leszoktatni a ringatásról??lehet később nem fog menni ha most nem teszek valamit..??!!mi a megoldás??hagyjam vagy ne??
2011. okt. 25. 20:01
 7/10 anonim ***** válasza:
én az első válaszoló vagyok.én a nagyobbik lányommal megjártam,mert én is ringatva altattam és nagyon sokáig csak így volt képes elaludni.. ezért is voltam kicsit szigorúbb a kisebbikhez és már nem hagytam hogy csak igy tudjon elaludni.és vele sokkal türelmesebb is vagyok napközben,mert nem megy rá az egész napom/éjszakám az altatásra. Ha téged ez nem zavar,mert hamar elalszik ringatva akkor nem feltétlenül muszáj bármit tenned,ha viszont nagyon fárasztó neked is akkor lehet,hogy változtatnék rajta.
2011. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én 6 hónapos koráig kézben ringatva, sétálva altattam a fiam. nyár közepe volt már, mire elaludt, jól összeizzadtunk, ráadásul egyre jobban fájt a hátam a 7 kilós gyerek cipelésétől... egyik nap felkaptam a vizet, fogtam magam és leültem vele az ágy szélére, ölembe vettem és úgy ringattam. na ez bejött, simán elaludt. aztán a délutáni alvásnál kezdtem én is azt, úgy 10 hónapos kora körül, hogy megvártam, amíg már tényleg hulla fáradt volt, betettem a kiságyba, betakartam, simogattam a hátát, persze elaludt:) amikor ez már ment, este is megpróbáltam. most 21 hónapos, délután és este is leteszem, betakarom, megsimizem, nyitva hagyom az ajtaját, de kijövök. csendben teszek-veszek, olvasok, és 10 perc alatt elalszik szépen.

jótanács: ha egyszer már letetted a kiságyba, onnét csak pelenkacserére vagy egyéb vészhelyzet esetén vedd ki, és rögtön tedd is visza. ha folyton felveszed-leteszed, akkor örökké próbálkozni fog... így viszont hamar rájön majd, hogy ott kell maradni, akármit is csinál. mondjuk én ilyen kicsi babával nem problémáznék, ringatnám, ő még igényli a testkontaktust.

2011. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is kicsi még,ha így tud elaludni,csináld így.Az én lányom is ilyen volt,csak kézben aludt.9 hónapig össze van nőve veled,utána meg csak el van szakítva tőled,átvitt értelembe,és ezért kívánja az ölelésed.Szeressed!Azt mondják,hogy 3 szakasza van enne:

1.Ölelő korszak-csecsemő kor,

2.engedj el korszak-gyermekkor

3. ismét ölelő korszak- kamaszkor-de már nem minket fog ölelni!

Élvezd ki ezeket a pillanatokat,mert hamar elmúlnak!

Egy 9 éves kislány anyukája

2011. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
8-as könnyen beszélsz, hisz a tiedet leraktad és nem is sírt. Megnézném, ha ordított volna, akkor is ilyen elszántan képviselted volna-e ezt az álláspontot, hogy nem szabad kivenni semmi áron.
2017. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!