Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges (vagy szabad-e)...

Lehetséges (vagy szabad-e) egy 4 hós babát arra szoktatni, hogy önállóan aludjon el, ne pedig egy-másfél órán át ringatva?

Figyelt kérdés
Kislányom éppen ma 4 hós, de van egy fiam is, aki most múlt két éves. Kisfiamat kb. egy éves koráig ringattam-szopiztattam, úgy aludt el, aztán önállóan szokott le erről, s attól kezdve ha leteszem, elalszik. Most viszont borzalmas így tennem, hiszen a kicsit míg altatom, addig a nagyobbra szinte rá se nézek, mert ugye külön kell vonulni, csak síri csendben alszik el a kislány. Ha hallja a bátyját, azonnal kipattan a szeme, de sír, mert álmos. Ráadásul a nagyobbnál most van kialakulóban a szobatisztaság, többször előfordul, hogy épp akkor kell pisilnie, amikor altatom a kistesót, de olyan is volt már, hogy szegény összekakilta magát és ez nagyon bántotta, így mind a két gyerek üvöltött, én pedig már totál kész vagyok, segítségem nincs senki, de nem is kell persze, ezt nekem kell megoldani. Egy a lényeg, nektek mi a véleményetek, alkalmazzam a módszert, amit ajánlanak, miszerint: leteszem - sír - pár perc múlva vigasztalom - megint leteszem - sír, és egyszer csak majd elalszik...? Négy hónapos babával nem kínzás ez? Esetleg egyéb javaslat? Előre is köszi a válaszokat.
2011. jún. 21. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
A leteszem-sír-felveszem-leteszem nem jó játék, felkapatod. Én úgy szoktattam le 3 hósan a kisfiamat, hogy megvacsorázott, megpuszilgattam, majd letettem a helyére. Eleinte sokat sírt, de soha nem vettem ki emiatt. Ránéztem és ha úgy láttam, hogy semmi baja azonkívül, hogy letettem, akkor hagytam. Egyszercsak elaludt. Így magától szépen megtanulta. 1-2 napig rossz volt, mert csak üvöltött, de utána megunta és aludt. Lehet, hogy drasztikus, de szerintem hülyeség ringatáshoz szoktatni egy gyereket. Leszoktatni meg addig a könnyű, amíg kicsi.
2011. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 és fél hónapos. Sosem ringattam altatáshoz. Mondjuk ő nagyon jó baba, este szopi után leteszem és maga elalszik kezdettől fogva. Lehet, hogy egy darabig nyűglődik, de elalszik. Ha nem megy neki, akkor cumit adok, kicsit megsimogatom, csitítgatom és ha megnyugodott otthagyom. Ha vigasztalhatatlanul, üvöltve sír, csak akkor veszem ki, de annak akkor úgy is oka van és ritka eset, pl. szuris nap.
2011. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ennyi a korkülönbség a lányaim között.

A pici nálunk szintén csak "ringatva" aludt el, mi az autós gyerekülésben altattuk, saját magát ringatta a lábaival, erre épp 4 hónapos kora körül jött rá, hogy hogyan kell. Egészen elalvásig ringatta magát, nagyon ügyes volt. :o)


Aztán ha már aludt úgy 10-15 perce mélyen, akkor áttettem az ágyába. Erről valamikor egy éves kora után tudtunk csak leszokni, de volt még másfél évesen is, hogy be kellett tennem a "kosárba", mert az ágyában nem tudott elaludni délután (este elaludt az ágyában is).


Egyébként mi sokat mentünk, pl. kertben vagy játszótéren a babakocsiban aludt el, azt tologattam ide-oda, amíg a nagy játszott.

2011. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

13:55 vagyok

Azt hozzá tenném, hogy nagy lányom kezdettől fogva úgy aludt el, hogy letettük és aludt, a picivel ezt nem tudtam megvalósítani az elején, hiába próbálta. Izgultam én is, hogy hogy lesz ez később, nehogy "így maradjon", de nem maradt... :o)

2011. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 hós leányzónkat sem szoktuk ringatni. Csak este picit, de ha már álmosodik letesszük. Napközben nehezebb, akkor mindig kell neki a cumi, kis csitítgatás, de többnyire elalszik, ha nincs front, vagy egyéb gondja.
2011. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem ringattam soha az ikreimet, (4 hósak) hogy már aludjanak amikor leteszem őket. ÉS sztem így volt jó,mert vacsi után csak be kell őket rakni az ágyba és maguktól elalszanak elöbb-utóbb maguktól. Ez volt a célunk egyébként,hogy ne olyan babák legyenek,akiket aztán még jóval késöbb is altatni kell.Szóval sztem azt nem kellett volna,hogy így szoktasd. Leszoktatni vmiről sokkal rosszabb. De kitartás,az eleje nem lesz könnyű,pár napot biztos igénybe vesz. De sztem még amíg kisebb,talán könnyebb is.
2011. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!