Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet zöld a széklete?

Mitől lehet zöld a széklete?

Figyelt kérdés

15 hetes a lányunk és most megkakiltattuk.

Állaga: kenőcsös volt.

Az eleje smaragdzöld volt, majd a közepe, mintha aranysárga lett volna, majd a vége szintén smaragdzöld volt, néhol darabokákkal.


- Kb. másfél hete nem kap anyatejet (6 hetes korában abbahagyta a szopást, utána pedig fejtem neki, majd elapadt teljesen!)

- Milumil HA Start Optima tápszert kap. Eddig is ezt ette, sosem volt még ilyen..

- Székrekedéses! (Beba tápszerrel kezdtünk és attól lett az) Utána kipróbáltuk a Milumi Komfortot, de az nem hatott.

- Gripe Watert kap, de azt már kb 6 hetes kora óta.

- 2 hete tudok adni neki HIPP Gyermekteát, csak azt fogadja el, másikat nem

- Egy hete volt meg a 3 hónapos oltása + a Rota második adagja. (Múltkor nem fordult elő ez vele)

- Még nem kezdtem el a hozzátáplálást, csak tervezem.

- Tegnap, mintha láttam volna az ínyénél fehérséget, de nem merek rá megesküdni, hogy a foga jöhet. Lehet, hogy rosszul láttam, nem igazán engedi, hogy megnézzem! :(


Mitől lehet ez? Minden esetben gondot jelent, ha ez előfordul?


2011. okt. 25. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tápszeres babáknál teljesen normális, a lényeg, hogy minden nap legyen széklete.
2011. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igy van! a tápszertől van.
2011. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

előzö vagyok


a darabkák azok a meg nem emésztett tápszer,aggodalomra nincs ok.

2011. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nincs mindennap széklete, székrekedéses. Gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy 2 naponta hőmérőzzük.

Kipróbáltunk már mindent szinte, de semmi nem vált be neki.

Néha-néha kakil magától, de ha arra várnánk, akkor egy hónapban kb. 3× kakilna...


Sosem volt még ilyen neki, pedig jó ideje tápszert kap!

2011. okt. 25. 20:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Tápszertől van, normális.
2011. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

7 hetes a babám és mi is Milumil HA Startot eszünk. Előzmény kb. ugyanaz: nem szopott, lefejt tejet kapott majd elapadt. Kb. 2 hete tiszta tápis baba. A széklete spenótzöld és kenőcsös. Naponta, néha kétnaponta van széklete.

Az én védőnőm javasolta, hogy itassak vele folyadékot a tápszer mellé. Én babavizet és Baby Mecsek teát szoktam neki adni, ezektől könnyebben van széklete.

2011. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, a tápszeres babákat már itatni kell.
2011. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És mennyit adjak neki naponta?


Mert, ha odaadok neki 100ml-t, akkor megissza egyből, ha elveszem, akkor meg 'játszik' tovább..

2011. okt. 25. 20:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Én mindig adtam neki, bár a miénknek béka van a hasában. Ha nem kell neki nem iszik.
2011. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szintén a védőnőm mondta, hogy kb. 1 dl-t megihat naponta. Bár a te babád már nagyobb, szerintem többet is. Viszont az én fiam csak 20-30 ml-t hajlandó meginni, ritkán kicsit többet.
2011. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!