Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy a kisfiam...

Miért van az hogy a kisfiam minden pelenkázáskor vagy magát vagy engem pisil le?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de ez tényleg így van. 2 hete jöttünk haza a kórházból és azóta ahányszor pelenkáztam vagy lepisilte magát vagy engem vagy pont kakilt? Gondolom hogy nem direkt csinálja de akkor miért van ez? szegényt már úgy sajnálom, ma is úgy lepisilte magát hogy még a feje is olyan lett.
2011. okt. 26. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert hirtelen inger éri.

És ez az inger a hideg fuvallat.. lehet, hogy nem érzed azt, hogy hideg lenne, de őt minden apró dolog 'ingerli' és ilyenkor elengedi magát.


Tipp: Mikor veszed le a pelust pár percig (1-2) hagyd még ott a fütyije előtt, hogyha esetleg elindulna az inger, akkor mégis csak a pelust pisilje le.

2011. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez teljesen normális dolog, nálunk is ez volt, mint ahogy előttem írták, ez az inger. :) Majd idővel elmúlik. Persze még most is van hogy lepisil, de már nem olyan gyakran. 4,5 hós.
2011. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikor nagyon pici volt, nála is elfordult, hogy peluscserekor pisilt/kakilt. Hamar elmúlt nála, csak még szoknia kell az életet, a helyzetet, a hideget-meleget, mindent. :)
2011. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gyakori a kisfiúknál. Emlékszem amikor anyukám a testvéremet pelenkázta, akkor is mindig ez volt. Volt hogy még a falat, szőnyeget is lepisilte. Egy idő után elmúlik, nem lesz mindig így. Az elején még jókat nevettünk rajta, később anyu már valahogy nem nevetett...:)
2011. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

minden gyereknek van egy ösztön ha meztelen akkor pisil.

a kisfiuknál meg még az is rájön, hogy ha hideg éri az alhasat, pl krém, a te kezed akkor megint csak ingerli.

2011. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem vagy rutinos pelenkázó :) Amikor kibontod a pelust, tartsd egy kicsit a kezeddel előtte (addig a másik kezeddel kiszedheted a popsitörlőt stb.), így nem téged vagy magát pisili le. Kakilásnál szintén, még egy kicsit rajta kell hagyni a pelust. Illetve, ha már kipisilte magát, de még félsz a kakilástól, ameddig szétnyitod az új pelust ne vedd le róla teljesen a régit, hanem gyűrd alá, így a régi pelenka kapja az adagot. Vannak ilyen kis apró trükkök, majd belerázódsz :)
2011. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!