Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány nap szabadság jár?

Hány nap szabadság jár?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem abban segíteni hogyha 2009. május 25-től egészen december 16-ig amíg megszületett a kisfiam táppénzen voltam(előtte 15 nap betegszabin) hány nap szabadság jár nekem a 2009.-es évre ha visszamegyek majd dolgozni!?Előtte januártól májusig nem vettem ki egy nap szabit sem!!!A főnököm úgy érzem át akar verni mert a könyvelőnek azt adta le hogy én kivettem az időarányosan járó szabadságot ami nem igaz!Így arra az évre csak 3 nap szabit írtak ki nekem ( 2009.dec.16-dec .31-ig)!Az OEP.-nél azt mondták hogy a betegszabi alatt is jár a rendes szabadság....Ha valaki ki tudja nekem számolni nagyon megköszönném!!!
2011. okt. 26. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy betegállomány alatt is jár szabadság, a mértéke függ attól, hogy hány éves voltál 2009-ben és a gyerek után járó pótnapot te vetted-e igénybe.


131. § (1) Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabadság a munkavállaló


a) huszonötödik életévétől huszonegy;


b) huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;


c) harmincegyedik életévétől huszonhárom;


d) harmincharmadik életévétől huszonnégy;


e) harmincötödik életévétől huszonöt;


f) harminchetedik életévétől huszonhat;


g) harminckilencedik életévétől huszonhét;


h) negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;


i) negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;


j) negyvenötödik életévétől harminc


munkanapra emelkedik.



132. § (1) A fiatal munkavállalónak évenként öt munkanap pótszabadság jár, utoljára abban az évben, amelyben a fiatal munkavállaló a tizennyolcadik életévét betölti.


(2) A szülők döntése alapján gyermeke nevelésében nagyobb szerepet vállaló munkavállalót vagy a gyermekét egyedül nevelő szülőt évenként a tizenhat évesnél fiatalabb


a) egy gyermeke után kettő,


b) két gyermeke után négy,


c) kettőnél több gyermeke után összesen hét


munkanap pótszabadság illeti meg. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.

2011. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!