Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed alatt összegyült szabadsá...

Gyed alatt összegyült szabadság? Hogyan alakul? Hogy kell kiszámolni mennyit kapok vissza? Egyben? Egy hónapban hány nap szabi jár? Jaj de butus is vagyok szinte semmit nem tudok.

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tgyás idejére és a gyed első évére jár csak szabi,az akkori életkorodnak,és gyerekeid számának megfelelően.Nem visszakapod,hanem amint visszamész dolgozni,azzal kezded,h letöltöd.Tehát fizetett szabadsággal kezdesz.
2011. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha nem tudok arra a munkahelyemre visszamenni .
2011. jún. 14. 12:16
 3/12 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok és 1 gyerekem van.
2011. jún. 14. 12:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem mész vissza dolgozni, akkor kifizetik a felgyülemlett szabadságodat akkor, amikor megszűnik a jogviszonyod.
2011. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az az a gyes végén?? és kb mennyire számíthatók?bruttó 100 ezer volt a fizum 1 gyerek és 26 éves vagyok apa nem használt szabit a gyerekre.
2011. jún. 14. 12:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy 26 éves vagy és van egy gyermeked, önmagában nem elég a szabadség kiszámolásához. Függ attól is, hogy magán vagy közszférában dolgozol, ez utóbbiban több szabadság jár. Hívd fel a munkahelyeden a személyzetist, és kérdezd, meg, hogy hány nap szabadség illet meg, mennyi gyűlt össze. Ő pontosan meg fogja mondani. Ha visszamész dolgozni, akkor kiveheted őket, ha nem, akkor kifizetik, mint ahogyan már írtam.
2011. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyes végén szűnik meg a jogviszonyod, akkor a gyes végén foják kifizetni a szabikat. Ez nem a gyeshez igazodik, hanem ahhoz, hogy mikor szűnik meg a munkaviszonyod.
2011. jún. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
határozatlan időre vagyok felvéve a magyar postánál dolgozom de a gyes kezdetével nem szünik meg a munkaviszonyom csak ha felmondok .. sajnos majd fel kell ha nem találok másik munkát .elköltöztünk.és ha nem mondok fel . csak a gyes lejártával . akkor a gyed után kifizetik vagy a gyes után?
2011. jún. 14. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha felmondasz, gondolom írásban fogod megtenni, arra kapni fogsz egy választ, hogy elfogadják a felmondásodat. Remélhetőleg. Ebben tájékoztatni fognak arról, hogy melyik napon szűnik meg a jogviszonyod, azon a napon fogják kifizetni a szabidat, amikor a jogviszonyod megszűnik. Tehát az utolsó munkában töltött napodon.

Tehát ha lejár a gyesed és nem mondasz fel, akkor meg kellene jelenned a munkahelyeden, munkavégzés céljából.

2011. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak a költözés miatt akarsz felmondani... miért nem kéred az áthelyezésedet? Szerintem, ha beballagsz a területileg illetékes körzeti postára a vezetőhöz, és kéred a segítségét általában találnak rá megoldást. Lehet, hogy nem helyben, de a környéken biztosan.
2011. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!