Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközben sosem teszitek a...

Napközben sosem teszitek a kiságyába a babát? Úgy értem az alváson kívül?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy ha beletesszük, hogy pl. elnézegesse a játékait, vagy esetleg játszon is velük, akkor nem fogja megtanulni, hogy az ágy alvásra való. Viszont az én fiam nem nagyon marad meg az utazóágyban, amit járóka gyanánt használunk, viszont a kiságyában olyan szépen elvan a rongyaival és egy pár játékával. Forog oda-vissza, nézelődik, ha aludni akar, akkor elalszik. Nagyon elrontom ezzel a későbbiekre nézve? Ti hova teszitek a 8 hónap körüli izgő-mozgó babátokat napközben, amikor nem alszik, de ti sem értek rá folyton mellette lenni?
2011. okt. 26. 13:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

Nekünk volt rendes rácsos járókánk.


és szeirntem igaza van aki azt mondja hogy ne az ágy legyen a játszótér. amúgy 8 hósan már rengeteget volt a földön.

2011. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

nálunk a nappaliban a padlóra volt leterítve egy paplan, körbe párnákkal meg játékokkal, ott fetrengtek a gyerekek


de 8 hónapos sztem már ehez nagy, a mieink ekkor már kolbászoltak-csúsztak-másztak a lakásban

2011. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

A földön volt, mászkált.

Vittem magammal az adott helyiségbe, ahol dolgom volt.

Ha nagyon nem értem rá, akkor járókába tettem - rendes, rácsos fajárókába.

A kiságyban sosem játszott.

Nem mondom, hogy ha pár percig beteszed, az baj, de én nem tettem bele, hogy ott játsszon sokáig.

2011. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

Mi is csak alvásra használjuk,pont azok okból amit írtál.

Vettünk neki járókat, de abban nem maradt meg.

Már egséz picikorában 2hónaposan vagy a nagyágyon nézelődött,vagy amikor 3 hónapos korától hasra fordult,akkor a földön volt játszószőnyegen. Anyukám szerint itt rontottam el,hogy nem mindig járókában volt.

Én nem bánom,most 11 hónapos,midnig ott van körülöttem akármit csinálok,de már tudja,hogy nem szabad a sütőhöz,gáztűzhelyhez menni,ha sütök főzök. Elég ha rászolok,hogy gyere onnan,mert süti.


Egyébként 5 hónaposan ő képes volt a konyhába is kijönni utánam kúszva is, csak ott legyen. egyébként a nappaliban vot a szálláshelye:):) A konyhából így szépen ráláttam

2011. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Igen, nagyobb térre van szüksége, mert csúszik-mászik ilyenkor, legalábbis kell, hogy ezt tegye. A nagy tér motiváló tényező is. Földre le kell teríteni pokrócot, és arra rátenni a babót. De figyelni kell, az tény. Ha nem tudsz rá figyelni, akkor tedd járókába!
2011. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Két fiam van, ők is csak alvásra használták az ágyat, ott nem játszottak. Nekünk nem volt se utazóágy, se járóka. A szobájukban (közös a szoba) játszottak játszószőnyegen, pihenőszék, stb. rengeteg játékuk van, eljátszottak, nézegették. AZ ajtón volt felszerelve fém ajtórács, így nem tudtak kijönni, kimászni.
2011. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Én sem teszem bele az ágyába, csak aludni.

Ő most lett 9 hós, és a fentiekhez hasonlón egész nap itt kint van velem a nappali-konyhában, a szőnyegen, padlón csúszik-mászik, felmászik az ágyra, bútorokba kapaszkodva lépeget. A járókában már ő sincs el, max. 15 percet.

Persze állandóan figyelni kell, mit csinál éppen, mert pakol ezerrel, mindent nem tudok gyerekbiztossá tenni sajnos.

2011. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kislányom. Nap közben akkor van az ágyában, ha alszik, illetve ha pl. ki kell mennem a postáshoz, vagy el kell mennem wc-re. Amúgy nem szoktam betenni, az ágy alvásra való.

Nap közben a nappaliban van a szőnyegen. Illetve mivel már kúszik, így a járólapon is cirkál. Egy légtérben van nálunk a nappali-konyha-étkező, így ha főzök, mosogatok, vagy hasonló, akkor is rá tudok nézni, mit csinál éppen. Nem vagyok folyton mellette. Most is épp itt beszélget egy ásványvizes üveggel, mellettem a szőnyegen.

2011. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
29%

Szia.En is olvastam ezt regebben, megis a kisagyba volt tulnyomoreszt.Amikor raertem akkor a nappaliban masztunk egyutt,ha foztem,takaritottam a kisagyba volt.

Ha jatszani akart jatszott, ha aludni, akkor pedig aludt.Nem rontottam el semmit ,nem jatszik alvas helyett.

Szepen eljatszik maganak,elalszik ringatas es egyeb praktikak nelkul.Attol nem lesz kevesebb hogy a nap 2/3at a kisagyban tolti.Tudta o attol hogy az agy alvasra valo.Ugyanugy maszkal ha raerek de nem fogom hagyni hogy fozes kozbe garazdalkodjon.Sajnos tobb egeses baleset tortent az ismeros babak koreben,nem szeretnek ugy jarni mint az o szuleik.

Sajnos 2 szemem es kezem van vagy foztok vagy a gyerek utan szaladok a ketto egyutt nem megy.~

Ugyanolyan mint a kortarsai igy ezt az elmeletet meg kell cafoljam.Nyugodtan hagyd a kisagyba ha ott jobban elvan.Nem lesz semmi baja.

2011. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
*fozok
2011. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!