Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam 6 hetes...

Hogyan szoktassam 6 hetes kislányomat éjszakára a saját kiságyába? Napközben a nappaliban alszik, éjszaka eddig velem aludt. Szeretném hozzászoktatni, hogy éjjel maradjon az ágyában. Van légzésfigyelőm, s babaőröm is.

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy ilyen picit még nem igazán lehet szokatani. Ahová rakod, ott alszik. Én fél éves koráig vele aludtam, amíg szopizott éjjel. Nem volt utána gond, szépen átszokott, már nagyon régóta átalussza az éjszakákat.
2010. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tedd bele, mondjuk az kezdésnek nem rossz. Símogasd a hátát, a posiját is mozgathatod mintha ringató mozgás lenne. Ezeket szokták szeretni.
2010. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha beteszem az ágyába nem hajlandó elaludni (sír, rúgkapál), ha ott hagyom addig csinálja ameddig ki nem veszem.
2010. aug. 13. 11:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Általában a hátsimitől megnyugszik. Ott semmitől:-(
2010. aug. 13. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, menni fog.


Enyém fiam is velem egy ágyban aludt 3 hónapos koráig. Úgy voltam vele, hogy amikor elkezd forogni, akkor már mindenképpen ott lesz a jó neki, hogy éjjel le ne essen mellőlem. A beszoktatást nappal kezdtem, 2 hónapos korában, és fokozatosan. Egyre több és több időt töltött el az ágyában. Először csak pár percet, amíg kiszaladtam behozni a postát. Aztán ott játszott, ott énekeltem neki, csupa jó élmény kapcsolódott hozzá. Amikor már párszor sikerült elaludnia nappal benne, akkor tettem próbát egy éjszakával. Teljes siker. :-) Azóta is ott alszik.


Most mondhatná valaki, hogy minek kellett ezt végigzongorázni, miért nem altattam kezdettől fogva a kiságyában. Hát azért, mert kezdetben neki is, nekem is sokkal kényelmesebb volt, hogy mellettem volt, nem egy másik szobában, egy másik ágyban. Hogy nem kelnem kellett hozzá, hanem csak odafordulni.


Nekem nem volt se légzésfigyelőm, se babaőröm.

2010. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem próbáld meg úgy hogyha elalszik melletted akkor átteszed az ágyába.

2010. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elalvás után már próbáltam áttenni. Rögtön felébred..
2010. aug. 13. 12:34
 8/10 A kérdező kommentje:
A 12:15-ös válaszolónak szeretném külön megköszönni a megnyugtató választ. Legalább van remény:-)
2010. aug. 13. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnyugtatni szeretnélek én is. Az én kislányom ma 13 hetes. Eleinte ő is mellettem aludt. Ha esti szopi után átraktam a kiságyba, rögtön felkelt ill. nem kelt fel, hanem becsukott szemmel hánykolódott a kiságyban. Mindig visszavettem magam mellé, (egy idő után már nem próbálkoztam a kisággyal) de annyira fájt már a jobb vállam, karom, mert szinte egész éjszaka meg sem mozdultam (féltem,hogy ráfekszek), hogy elhatároztam valamit tenni kell. Aznap este betettem a kiságyba és láss csodát nem kelt fel. Azóta ott alszik, sokszor van hogy felkel mikor átrakom, de 5-10 perc múlva magától visszaalszik. Kb. 6-7 hetes volt amikor ez sikerült. Nekem meggyőződésem, hogy addig szüksége volt rám.
2010. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem hamarosan én is fogok elérni sikereket ezen a téren. Addig is próbálkozom...:-)
2010. aug. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!