Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ötletek makacs egyéves etetésé...

Ötletek makacs egyéves etetésére? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azért írok ide, hátha valaki jár hasonló cipőben, esetleg túl van ilyen időszakon ahol mi most tartunk.

A problémám a gyerek evése, azaz nem evése :) Képes már megenni a darabosat, kiflit, kekszet, almát, azaz amit a kezébe tud venni szívesen rágcsál. De sajnos csak akkor tud ebből számottevő mennyiséget megenni, ha közben van szórakozás, egyébként hamar megunja és menne.

Ha én akarom etetni kanállal pépes dolgokkal, az tragédia, nem akarja. Csak úgy tudok főzeléket belelapátolni, ha közben van valami cirkusz. Ebből lett most elegem és próbálok csak darabosat adni, de ezt sem akarja elfogadni ha evőeszközzel közelítek. Villával már próbálkozna, de még így nem tudja magát etetni. Még a legjobb verzió, hogy kézzel adok neki falatkákat, de így sem eszik meg mindent.

Mit csináljak szerintetek? Nem akarom elterelni a figyelmét, csak hogy egyen, de ez sem állapot, hogy alig eszik valamit egész nap.

Kifogytam az ötletekből, segítsetek :)

Köszönöm


2011. okt. 26. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is nyugi, éhen egészen biztosan nem fog halni. :-)

Nálunk bejött a két kanalas módszer: egyikkel ő igyekezett a szájába navigálni pár falatot, a másikkal közben én etettem. Ez mindkét gyerekemnél bevált eddig. De arra számíts, hogy utána muszáj takarítani....

2011. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ez is megvolt, két kanál, két villa stb... addig izgi a dolog míg túrkálhat vele, de arra nagyon odafigyel, nehogy bármit is beletegyek a szájába :
2011. okt. 26. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Evésidőben ültesd le, ha két falatot eszik ezidő alatt, akkor kettőt.

Utána szépen elpakolsz és következő kajáig nincs evészet, se nasi, semmi. Ha éhes, akkor így járt, majd megtanulja, h nem összevissza-könyörgöve eszünk.


Minél inkább rágörcsölsz, annál idegesebb lesz ő is, pluszban rájön, h a nemevéssel manipulálhat téged. Hagyd a fenébe, 1-2 koplalós napba nem halt bele még gyerek, ha eléggé kiéhezett, enni fog, hidd el. Csak ne engedj a zsarolásának.

2011. okt. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém se eszik kanállal - 14 hósan -, képtelen megülni a fenekén egy étkezésnyit. Korábban bolondoztam, vagy a kedvencét néztük ilyenkor, de már nincs kedvem manipulálni, ha nem akar kanállal enni, ne egyen. Egy évesen még működött a 2 kanalas megoldás,már az sem. Nem eszik többet, ha éheztetve van, csak nagyon nyűgös akkor. Mondjuk sose éhezett sokáig, nem vagyok híve ennek. Darabosat eszik - kenyérfélék, bundáskenyér stb, de nagyon válogat, édességet sem eszik. Hajlamos félrenyelni, így nagyon kell rá figyelni. Még cumisüvegből is kap feltuningolt (gyümölccsel, bébiétellel turmixolt) tápszert olykor, hogy egyen valamit azért.
2011. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, írjatok még :)
2011. okt. 27. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!