Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor 'kövér' a lányunk?

Most akkor 'kövér' a lányunk?

Figyelt kérdés

15 hetes a lányunk és voltunk múlthéten(szerda) a 3 hónapos oltáson, ahol elvégezték a státuszvizsgálatot.

58,5 cm, 39 a fej és mellkörfogat. 5220 g a súly.

Született: 34 fej, mell, 52 cm, 3050 g.


Azt mondta az orvos, hogy kicsit súlyosabb, mint lennie kéne. Így azt mondta, hogy ma mennyünk vissza súlymérésre.

Ma eredmény: 5520 g.

Láthatólag nem 'tetszett' neki az eredmény, de most mit tudnék tenni?!

Megkérdezte mennyit eszik egy nap? Mondtam, hogy átlagosan 5× 150-160 ml (tápszeres!)

Erre megkérdezte, hogy mikor eszik utoljára és elsőre? Mondtam neki, hogy reggel 6-kor elsőnek és este 9-kor utoljára.

Annyit mondott, hogy jöv7en is mennyünk vissza és meglátjuk mi lesz..


Most akkor fogjam vissza az evésben? Kevesebbet adjak neki? Tényleg 'túlsúlyos' a lányunk?

Mert én annyit tudok, hogy 6 hónapos korára kell megdupláznia a súlyát.. láthatólag nálunk ez előbb fog megtörténni!!?


2011. okt. 26. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne aggódd túl.
2011. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom 3950 grammal született 61 cm-vel 36-os buksival


8 hetesen: 5250gramm/63cm/39cm

12hetesen: 6200gramm/68cm/40cm

15hetesen. 6850gramm

23hetesen: 7850gramm (50 gramm híjján dupla)

24 hetesen:8100 gramm

6 hósan: 8380gramm/70cm/43cm


Szóval ahogy látod Ő is mindig "dagika" volt, bár én inkább hurkásnak husinak hívtam!Nekünk soha de soha nem mondta senki, hgy ez baj...Se a védőnő se a gyerekorvos!Ő igény szerint szopizott/szopizik!



1 évesen 10,5kiló/82cm/45cm mk:42cm


Lassan két éves lesz, most 12,8kiló/92cm Már nem igazán látszik rajta hogy husika volt! :)


Ne aggódj ezen!Majd ha mozogni fog, akkor megáll a súlygyarapodás is! :)


22 hós kislány és 12 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd én nem gondolnám, ha étkezésből fakadna a "túlsúly" vagyis kövér lenne a lányod, ekkora faxnit kerítenének a dolognak. Méricskélni hetente.

Egyszerűen mondták volna, kicsit elszaladt a súlya, fogd vissza a kaját. De ha jól értem, nem szóltak erre, nem javasoltak ezügyben semmit.


Nem idegesíteni akarlak, de szerintem a doki egyéb tünetekből plusz a gyors gyarapodásból gyanakszik valamire. Ami lehet, hogy nem is létező baj, vagy nem akar még idegesíteni ezzel.

Nem tudom egyébként nem vagyok orvos, hogy esetleg mit láthatott a doki.

De biztos nem az étkezés és kövérség. Már csak azért sem, mert nincs itt a kiskönyv hogy pontos adatokat tudjak, de az én fiam, anyatejes volt, de simán volt 5200 gramm 2 hónapos 8 hetes korára. 2 kilót hízott az első két hónapban, igaz ez aztán lassult. Szerintem ennyi idős korára már inkább 6,5 kiló felé közelített.

2011. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lányom 300grammal és 50cm-vel született.

3hós státuszon volt 5400gramm és 59cm.

Nem mondta az orvos, hogy gond lenne és szerintem sem kövér.

2011. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3630-cal született a lányom,4 hetesen 5 kiló volt,két hónaposan 6kg,3 hónaposan 6.70.(igaz,csak anyatejes volt,de szerintem jelen esetben mindegy).Minket kifejezetten megdicsért a doki,nem is értem,miért nem elég nektek ez a súly.
2011. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
sztem nem kövér,3 hós mult,fiam is kb ennyi volt,majd lelassult a hízása a 3. hónap után.most 3 évesen 12 kiló és most se aggódik senki:)
2011. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is gyorsan hízó, gyorsan növő gyerek. Sokkal több, mint az átlag, nem csak súlyban, de centiben is. Soha egy rossz szót nem kaptunk a gyerekorvostól, de a védőnőktől sem. Sőt, körbeimádják mindig. Neki mindene "nagy". A keze, a lába, nem háj van rajta, hanem sok-sok izom. Mozgásfejlődésben messze a kortársai előtt jár.

Nem értem, egy 3 hónaposra miért mondják, hogy kövér. Egy csecsemőről beszélünk, nem egy 3 éves édességgel tömött kisgyerekről. Egy babát nem lehet visszafogni az evésben, nem lehet diétáztatni. Nem tudod megcsinálni, hogy kevesebbet adsz neki, mert ha éhes, üvölteni fog.

2011. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Enyémek 3 hósan már 7 kilósak voltak (csak anyatejesek), és kb ennyivel születtek mint a tied.

Nem értem a dokidat.

Az enyémekhez képest határozottan pici a te lányod.

2011. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4300 grammal, 57cm-rel született. Most 4hós, tegnap voltunk védőnőnél, 8440 gramm és 74 cm. :-) Egészséges, boldog baba, senki nem mondta, hogy kövér vagy ilyesmi, pedig tényleg nagyobb az átlagnál sztem!!
2011. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!